Čierne na bielom koni – nový slovenský film už čoskoro v kinách

V koprodukcii RTVS vznikol ďalší zaujímavý kinofilm. Čierne na bielom koni totiž prezentuje u nás dosť netradičný žáner – „romantická gangsterka“. Film podľa vyjadrení samotných tvorcov sľubuje svojrázny humor a množstvo originálnych dejových zvratov. A v čo viac by sme ešte mohli my kinomaniaci obľubujúci pôvodnú slovenskú tvorbu dúfať, všakže?

Novinka z dielne scenáristu, režiséra a producenta Rasťa Boroša (film Stanko, populárne seriály 1890 a Inspektor Max) má premiéru v našich kinách už onedlho 13.októbra. Inak, predpremiéru má už úspešne za sebou. Veľký aplauz zožal od publika na Letnom filmovom festivale 4 živly v Banskej Štiavnici. A naplánované sú aj jeho ďalšie prezentácie na rôznych filmových festivaloch po celom svete.

O čo vo filme vlastne pôjde? Dej sa odohráva v južných regiónoch Slovenska Novohrad a Malohont, kde sa akoby doslova zastavil čas. Snímka je rozdelená do ôsmich kapitol a v každej sa budete môcť presvedčiť o tom, že ľuďom, ktorí vám rovno podajú do rúk pero so slovami… „stačí podpísať!“… sa veriť veľmi neoplatí. V príbehu sa stretneme s malými malomestskými gangstrami BandymKohárym a LučánomÁrminWámberym, ktorých stvárnili Milan Ondrík a AttilaMokos, či naivným „hlupáčikom“ ZsoltimBófantim (Tomáš Mischura). A tiež s ich femmefatalCsillealias Katona Kitty (Rebeka Poláková), či panensky nevinnou Jankou (Jana Kovalčíková). A nad oboma kráskami drží ochrannú ruku ŠaniPataki – nekorunovaný pán Lučenca a širokého okolia. A čo sa stane, keď práve do Lučenca a Rimavskej Soboty dorazia dvaja draví finanční žraloci z Brna VincencDraxl a SilvestrSonntag (PetrVaněk a Tomáš Jeřábek)? Nuž títo páni z „veľkého sveta“ veľmi rýchlo zistia, že rutinná pracovná cesta sa môže veľmi rýchlo zvrtnúť na ozajstnú „kovbojku“.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022