1890 (TV seriál) – tv Joj

Premiéra výpravného seriálu 1890 sa neúprosne blíži. Tv Joj plánuje štart tejto série v týždeň jej pätnástych narodenín (5. marca). Seriál sa podarilo televízii nasadiť po takmer dvojročnej príprave a načasovať jej premiéru v čase jej osláv. Historická detektívka 1890 je nasadená do priameho súboja s predpokladaným ťahúňom Markízy – treťou sériou Tvoja tvár znie povedome. Čo zaboduje u slovenských divákov? Výpravná novinka alebo overený zábavný formát? Nechajme sa prekvapiť.

Poďme sa na 1890 pozrieť trochu bližšie. O čo vlastne pôjde? Mladý a úspešný detektív Jánoš Marton (Ján Koleník) prichádza z Pešti na zámok Betliar vyriešiť záhadnú brutálnu vraždu slúžky. Spolu s energickým miestnym strážmajstrom Vilémom Černým (Stanislav Majer), ktorému mimochodom mladý sebaistý detektív príliš nevonia, sa vydávajú po stopách ťažkého prípadu. Zisťujú, že záhadné úmrtie mladej ženy nie je jediným v tejto oblasti. Podarí sa ústrednej dvojici prekonať nedôveru miestnych obyvateľov či panstva na zámku – mocnej šľachtickej rodiny Wisniewských a podľa Martonovej teórie vyšetriť prípad prvého sériového vraha v dejinách Uhorska?

Vyšetrovateľom sekundujú dvaja Černého podriadení, žandári Nahálka (Martin Nahálka) a Ondrík (Milan Ondrík), ktorí vďaka svojej lenivosti či prílišnej horlivosti pokazia na čo siahnu. Na Betliar padá noc a zlo nespí, mŕtvych pribúda a Jánoš Marton robí všetko preto, aby zabránil ďalším beštiálnym vraždám. Podarí sa mu odhaliť miestnu legendu – Démona skôr ako dostane on jeho? A ako v prípade figurujú členovia grófskej rodiny – krásna dcéra Júlia (Danica Matušová), upätá matka, grófka (Anikó Varga) a extravagantný gróf Wisniewski (Lukasz Kos)?

Podľa generálneho riaditeľa TV Joj Marcela Gregu ide o jeden z najkvalitnejších počinov v novodobej televíznej histórii. Seriál sa pripravoval ako film, mnoho dobových kostýmov bolo ušitých priamo na objednávku, herci svoje úlohy skúšali už tri mesiace pred začatím vlatného natáčania.

Novinky zo sveta TV
Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej ..
2.8.2022
Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého ..
26.7.2022
Po nedávnych úspešných projektoch verejnoprávnej televízie akými nepochybne bolo
21.7.2022
Po prvej úspešnej sezóne a spolupráci skupiny Markíza s Úniou ligových klubov (ÚLK) sa aj ročník 2022/2023, plus dve ..
15.7.2022
Teda reálne až od 2.augusta 2022 kedy prevezme kormidlo od dosluhujúceho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý bol mimochodom ..
5.7.2022
Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä ..
29.6.2022
Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú ..
26.6.2022
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022