1890 (TV seriál) – tv Joj

Premiéra výpravného seriálu 1890 sa neúprosne blíži. Tv Joj plánuje štart tejto série v týždeň jej pätnástych narodenín (5. marca). Seriál sa podarilo televízii nasadiť po takmer dvojročnej príprave a načasovať jej premiéru v čase jej osláv. Historická detektívka 1890 je nasadená do priameho súboja s predpokladaným ťahúňom Markízy – treťou sériou Tvoja tvár znie povedome. Čo zaboduje u slovenských divákov? Výpravná novinka alebo overený zábavný formát? Nechajme sa prekvapiť.

Poďme sa na 1890 pozrieť trochu bližšie. O čo vlastne pôjde? Mladý a úspešný detektív Jánoš Marton (Ján Koleník) prichádza z Pešti na zámok Betliar vyriešiť záhadnú brutálnu vraždu slúžky. Spolu s energickým miestnym strážmajstrom Vilémom Černým (Stanislav Majer), ktorému mimochodom mladý sebaistý detektív príliš nevonia, sa vydávajú po stopách ťažkého prípadu. Zisťujú, že záhadné úmrtie mladej ženy nie je jediným v tejto oblasti. Podarí sa ústrednej dvojici prekonať nedôveru miestnych obyvateľov či panstva na zámku – mocnej šľachtickej rodiny Wisniewských a podľa Martonovej teórie vyšetriť prípad prvého sériového vraha v dejinách Uhorska?

Vyšetrovateľom sekundujú dvaja Černého podriadení, žandári Nahálka (Martin Nahálka) a Ondrík (Milan Ondrík), ktorí vďaka svojej lenivosti či prílišnej horlivosti pokazia na čo siahnu. Na Betliar padá noc a zlo nespí, mŕtvych pribúda a Jánoš Marton robí všetko preto, aby zabránil ďalším beštiálnym vraždám. Podarí sa mu odhaliť miestnu legendu – Démona skôr ako dostane on jeho? A ako v prípade figurujú členovia grófskej rodiny – krásna dcéra Júlia (Danica Matušová), upätá matka, grófka (Anikó Varga) a extravagantný gróf Wisniewski (Lukasz Kos)?

Podľa generálneho riaditeľa TV Joj Marcela Gregu ide o jeden z najkvalitnejších počinov v novodobej televíznej histórii. Seriál sa pripravoval ako film, mnoho dobových kostýmov bolo ušitých priamo na objednávku, herci svoje úlohy skúšali už tri mesiace pred začatím vlatného natáčania.

Novinky zo sveta TV
Udalosť, na ktorú netrpezlivo čakajú všetci priaznivci ľadového hokeja, je už zanedlho tu. Majstrovstvá sveta 2024, ..
20.2.2024
Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta už klope na dvere. Megaúspešný hit dvojice JanHřebejk (réžia) a PertrKolečko ..
18.2.2024
Možno viete a možno ešte nie, že už čoskoro sa na Markíze môžeme tešiť na deviate pokračovanie obľúbenej tanečnej ..
10.2.2024
Priamy prenos slávnostného odovzdávania ocenení najlepším slovenským športovcom a kolektívom za rok 2023 už tradične ..
1.2.2024
Markíza má v talóne ďalší slovenský seriál, ktorý má podobné ambície ako ich predošlý projekt s podobným námetom ..
28.1.2024
V nedeľu 14.januára 2024 sa v budove Slovenskej filharmónie uskutočnil slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych ..
19.1.2024
Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak ..
11.1.2024
Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás ..
2.1.2024
Takže hneď od januára 2024 sa môžeme tešiť na novú sériu ťažiskového zábavného formátu RTVS Milujem Slovensko. Na ..
28.12.2023
Dlho očakávaný pôvodný historický seriál slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Čas nádejí sa čo nevidieť ..
21.12.2023