1890 (TV seriál) – tv Joj

Premiéra výpravného seriálu 1890 sa neúprosne blíži. Tv Joj plánuje štart tejto série v týždeň jej pätnástych narodenín (5. marca). Seriál sa podarilo televízii nasadiť po takmer dvojročnej príprave a načasovať jej premiéru v čase jej osláv. Historická detektívka 1890 je nasadená do priameho súboja s predpokladaným ťahúňom Markízy – treťou sériou Tvoja tvár znie povedome. Čo zaboduje u slovenských divákov? Výpravná novinka alebo overený zábavný formát? Nechajme sa prekvapiť.

Poďme sa na 1890 pozrieť trochu bližšie. O čo vlastne pôjde? Mladý a úspešný detektív Jánoš Marton (Ján Koleník) prichádza z Pešti na zámok Betliar vyriešiť záhadnú brutálnu vraždu slúžky. Spolu s energickým miestnym strážmajstrom Vilémom Černým (Stanislav Majer), ktorému mimochodom mladý sebaistý detektív príliš nevonia, sa vydávajú po stopách ťažkého prípadu. Zisťujú, že záhadné úmrtie mladej ženy nie je jediným v tejto oblasti. Podarí sa ústrednej dvojici prekonať nedôveru miestnych obyvateľov či panstva na zámku – mocnej šľachtickej rodiny Wisniewských a podľa Martonovej teórie vyšetriť prípad prvého sériového vraha v dejinách Uhorska?

Vyšetrovateľom sekundujú dvaja Černého podriadení, žandári Nahálka (Martin Nahálka) a Ondrík (Milan Ondrík), ktorí vďaka svojej lenivosti či prílišnej horlivosti pokazia na čo siahnu. Na Betliar padá noc a zlo nespí, mŕtvych pribúda a Jánoš Marton robí všetko preto, aby zabránil ďalším beštiálnym vraždám. Podarí sa mu odhaliť miestnu legendu – Démona skôr ako dostane on jeho? A ako v prípade figurujú členovia grófskej rodiny – krásna dcéra Júlia (Danica Matušová), upätá matka, grófka (Anikó Varga) a extravagantný gróf Wisniewski (Lukasz Kos)?

Podľa generálneho riaditeľa TV Joj Marcela Gregu ide o jeden z najkvalitnejších počinov v novodobej televíznej histórii. Seriál sa pripravoval ako film, mnoho dobových kostýmov bolo ušitých priamo na objednávku, herci svoje úlohy skúšali už tri mesiace pred začatím vlatného natáčania.

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022