1890 – populárny dobový seriál sa dočká druhej série

Teda pokiaľ všetko vyjde tak ako má. Pokračovanie seriálu je totiž aktuálne v prípravnej fáze a s natáčaním sa ráta až v roku 2020. Nový televízny projekt sa volá Cirkus Smrť. Na rozdiel od 1890, ktorý mal až 13 častí, jeho pokračovanie je koncipované ako trojdielna miniséria.

Príbeh začína v okamihu, kedy sa detektív János Marton po vyriešení prípadu vraždiaceho démona v Betliari vracia späť do Budapešti a miestnych žandárov Nahálku s Ondríkom a aj Černého prevelia inam. Všetci štyria sa však napokon dostávajú do nového prostredia plného záhad a temnej mágie, akrobacie a špecifickej surreálnej atmosféry v cirkuse.

Za projektom stojí produkčná spoločnosť Piknik Pictures, ktorá o pokračovaní historickej kriminálky uvažovala už dávnejšie. Prvým variantom bola ďalšia 13 dielna séria, kde každá jedna časť by bola samostatným príbehom inšpirovaným skutočnými dobovými kriminálnymi prípadmi zo sklonku 19. storočia. Výraznejšie by boli aj komediálne prvky – viac priestoru by napríklad dostali žandári Nahálka s Ondríkom. Toto všetko ale padlo (aj kvôli neschváleniu podpory z Audiovizuálneho fondu).

Pokračovanie 1890 je však logickým vyústením toho, že seriál aj napriek silnej konkurencii dosiahol výrazný úspech a tv JOJ vyšiel riskantný krok s nasadením filmárskej technológie a náročnej produkcie. O seriál prejavili záujem aj v okolitých krajinách, práva na jeho vysielanie kúpila napríklad aj maďarská verejnoprávna televízia MTVA a tiež česká Prima, kde sa už s úspechom aj odvysielal. A to v pôvodnom znení. Prima ju totiž nenadabovala do češtiny ako je inak zvykom a hoci českí diváci už nie sú na slovenčinu zvyknutí (dokonca aj s použitým ľudovým jazykom a archaizmami), tak i napriek tomu zabodoval.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018