1890 – populárny dobový seriál sa dočká druhej série

Teda pokiaľ všetko vyjde tak ako má. Pokračovanie seriálu je totiž aktuálne v prípravnej fáze a s natáčaním sa ráta až v roku 2020. Nový televízny projekt sa volá Cirkus Smrť. Na rozdiel od 1890, ktorý mal až 13 častí, jeho pokračovanie je koncipované ako trojdielna miniséria.

Príbeh začína v okamihu, kedy sa detektív János Marton po vyriešení prípadu vraždiaceho démona v Betliari vracia späť do Budapešti a miestnych žandárov Nahálku s Ondríkom a aj Černého prevelia inam. Všetci štyria sa však napokon dostávajú do nového prostredia plného záhad a temnej mágie, akrobacie a špecifickej surreálnej atmosféry v cirkuse.

Za projektom stojí produkčná spoločnosť Piknik Pictures, ktorá o pokračovaní historickej kriminálky uvažovala už dávnejšie. Prvým variantom bola ďalšia 13 dielna séria, kde každá jedna časť by bola samostatným príbehom inšpirovaným skutočnými dobovými kriminálnymi prípadmi zo sklonku 19. storočia. Výraznejšie by boli aj komediálne prvky – viac priestoru by napríklad dostali žandári Nahálka s Ondríkom. Toto všetko ale padlo (aj kvôli neschváleniu podpory z Audiovizuálneho fondu).

Pokračovanie 1890 je však logickým vyústením toho, že seriál aj napriek silnej konkurencii dosiahol výrazný úspech a tv JOJ vyšiel riskantný krok s nasadením filmárskej technológie a náročnej produkcie. O seriál prejavili záujem aj v okolitých krajinách, práva na jeho vysielanie kúpila napríklad aj maďarská verejnoprávna televízia MTVA a tiež česká Prima, kde sa už s úspechom aj odvysielal. A to v pôvodnom znení. Prima ju totiž nenadabovala do češtiny ako je inak zvykom a hoci českí diváci už nie sú na slovenčinu zvyknutí (dokonca aj s použitým ľudovým jazykom a archaizmami), tak i napriek tomu zabodoval.

Novinky zo sveta TV
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019