1890 – populárny dobový seriál sa dočká druhej série

Teda pokiaľ všetko vyjde tak ako má. Pokračovanie seriálu je totiž aktuálne v prípravnej fáze a s natáčaním sa ráta až v roku 2020. Nový televízny projekt sa volá Cirkus Smrť. Na rozdiel od 1890, ktorý mal až 13 častí, jeho pokračovanie je koncipované ako trojdielna miniséria.

Príbeh začína v okamihu, kedy sa detektív János Marton po vyriešení prípadu vraždiaceho démona v Betliari vracia späť do Budapešti a miestnych žandárov Nahálku s Ondríkom a aj Černého prevelia inam. Všetci štyria sa však napokon dostávajú do nového prostredia plného záhad a temnej mágie, akrobacie a špecifickej surreálnej atmosféry v cirkuse.

Za projektom stojí produkčná spoločnosť Piknik Pictures, ktorá o pokračovaní historickej kriminálky uvažovala už dávnejšie. Prvým variantom bola ďalšia 13 dielna séria, kde každá jedna časť by bola samostatným príbehom inšpirovaným skutočnými dobovými kriminálnymi prípadmi zo sklonku 19. storočia. Výraznejšie by boli aj komediálne prvky – viac priestoru by napríklad dostali žandári Nahálka s Ondríkom. Toto všetko ale padlo (aj kvôli neschváleniu podpory z Audiovizuálneho fondu).

Pokračovanie 1890 je však logickým vyústením toho, že seriál aj napriek silnej konkurencii dosiahol výrazný úspech a tv JOJ vyšiel riskantný krok s nasadením filmárskej technológie a náročnej produkcie. O seriál prejavili záujem aj v okolitých krajinách, práva na jeho vysielanie kúpila napríklad aj maďarská verejnoprávna televízia MTVA a tiež česká Prima, kde sa už s úspechom aj odvysielal. A to v pôvodnom znení. Prima ju totiž nenadabovala do češtiny ako je inak zvykom a hoci českí diváci už nie sú na slovenčinu zvyknutí (dokonca aj s použitým ľudovým jazykom a archaizmami), tak i napriek tomu zabodoval.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019