Zoznamky opäť ožívajú. Najnovšie sa formát Farmár hľadá ženu presúva z Jojky na Markízu

Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými formátmi televíznych zoznamiek. Pamätáte si ešte na Farmára, ktorý hľadal ženu na Joj-ke? Tak tento kontroverzný (mierne povedané) projekt mieri opäť na naše obrazovky, avšak pre zmenu pod taktovkou Markízy.

Zoznamovacie šou kedysi patrili k mimoriadne populárnym žánrom. Markíza bodovala s reláciami ako Rozvedení so záväzkami alebo Srdcové záležitosti, neskôr v roku 2006 sa objavila aj Nevesta pre milionára s dnes už legendárnym Honzíkom Novotným. JOJ sa samozrejme nedala zahanbiť a v roku 2007 si úspešný slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Juraj Bača hľadal svoju „Vyvolenú“. Obrovský úspech potom dosiahla s projektami Mama, ožeň ma a už spomínaným Farmár hľadá ženu. A práve jeho prvé dve série v rokoch 2010 a 2011 vyvolali búrlivé reakcie divákov a dosahovali mimoriadne silnú sledovanosť. Tretia séria to už mierne prepískla a posledný pokus (4. séria) o oživenie tohto formátu v roku 2015 bol dobodky už len fiaskom – televízia sa totiž rozhodla takmer insitnú zoznamku skĺbiť s romantikou a nasadzovať ju skoro denne. Po tomto výbuchu už licenciu nepredĺžila a tak po nej nakoniec siahla Markíza.

Tá uvedie túto zoznamku pod názvom Láska na vidieku. Pri spracovaní však nechce zachádzať do extrémov a kontroverzií a formát by sa mal niesť vo veľkolepejšom duchu.

Láska na vidieku však nie je jediným zoznamovacím projektom, ktorý sa na nás chystá. Markíza v spolupráci s Novou pripravuje ďalší, ktorý má byť spracovaný inak. Tiež je už dlhšie známe, že sa pripravuje ďalší zoznamovací projekt (a zase na Markíze) s názvom Láska je veda, ktorá umožní záujemcom spoznať najvhodnejšieho partnera na základe vedeckých faktov a výpočtov.

Ako teda s nami tento zoznamovací kolotoč ešte zatočí? Nuž, nechajme sa prekvapiť.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018