Zem spieva 2 – ako dopadla premiéra?

Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie Zem spieva sa dočkal svojho pokračovania. Nadviazal tento folklórny formát na úspechy z minulého obdobia? Nuž, zatiaľ to vyzerá tak, že ani zďaleka. Kým predošlá séria dokázala s prehľadom porážať komerčné televízie dokonca aj v komerčnej cieľovke, tentoraz sa tento medzinárodne uznaný hit „zasekol“ a zaostáva dokonca aj za výkonmi predchádzajúceho formátu Záhady tela.

Pritom RTVS nasadil Zem spieva 2 v rovnakom období ako premiérovú sériu. Kto však očakával opätovne mimoriadnu sledovanosť, musel zostať trochu zaskočený. Show sa uviedla najslabším výkonom vo svojej histórii, hoci stále s nadpriemerným výsledkom – rating 5,5 % pri podieli 14,2 %.

Pripomeňme si čísla úvodnej série. Tá sa lúčila finálovým vyvrcholením na ratingu 7,6 % pričom prenos trval až do polnoci. K výkonu štartu druhej sérii sa blížili najskôr semifinálové kolá so 6 ratingmi, ktoré však tiež trvali až do jedenástej večer + posledné vydanie pred semifinále s najslabším podielom série 15,4 %. Ostatné časti sa hýbali približne pri 17 % v podiele a 7 ratingoch.

V celkovom publiku sa Zem spieva 2 zaradilo po bok najslabších vydaní prvej série a teda pod úrovňou pol milióna divákov, konkrétne úvodná časť zhruba s 454 tisíc divákmi. Udržala si však silný nadpriemer s podielom až 20,2 %. Ale i tak prišla o svoju líderskú pozíciu počas sobotného večera a to hlavne v skupine 12+.

Veľký súťažný formát Zem spieva sa zaradil k tým najdrahším produkciám v histórii verejnoprávnej televízie. Náročná výroba priamo súvisela s nutnosťou realizácie jednotlivých kastingov a rôznych dokrútok. To platí samozrejme aj pre druhú sériu. Hoci sa množia hlasy, že RTVS mala s nasadením druhej série ešte počkať (minimálne o ďalší rok), veríme, že sa tejto originálnej súťaži bude u divákov dariť a dočkáme sa aj ďalšieho pokračovania. Nechajme sa prekvapiť.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018