Zem spieva 2 – ako dopadla premiéra?

Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie Zem spieva sa dočkal svojho pokračovania. Nadviazal tento folklórny formát na úspechy z minulého obdobia? Nuž, zatiaľ to vyzerá tak, že ani zďaleka. Kým predošlá séria dokázala s prehľadom porážať komerčné televízie dokonca aj v komerčnej cieľovke, tentoraz sa tento medzinárodne uznaný hit „zasekol“ a zaostáva dokonca aj za výkonmi predchádzajúceho formátu Záhady tela.

Pritom RTVS nasadil Zem spieva 2 v rovnakom období ako premiérovú sériu. Kto však očakával opätovne mimoriadnu sledovanosť, musel zostať trochu zaskočený. Show sa uviedla najslabším výkonom vo svojej histórii, hoci stále s nadpriemerným výsledkom – rating 5,5 % pri podieli 14,2 %.

Pripomeňme si čísla úvodnej série. Tá sa lúčila finálovým vyvrcholením na ratingu 7,6 % pričom prenos trval až do polnoci. K výkonu štartu druhej sérii sa blížili najskôr semifinálové kolá so 6 ratingmi, ktoré však tiež trvali až do jedenástej večer + posledné vydanie pred semifinále s najslabším podielom série 15,4 %. Ostatné časti sa hýbali približne pri 17 % v podiele a 7 ratingoch.

V celkovom publiku sa Zem spieva 2 zaradilo po bok najslabších vydaní prvej série a teda pod úrovňou pol milióna divákov, konkrétne úvodná časť zhruba s 454 tisíc divákmi. Udržala si však silný nadpriemer s podielom až 20,2 %. Ale i tak prišla o svoju líderskú pozíciu počas sobotného večera a to hlavne v skupine 12+.

Veľký súťažný formát Zem spieva sa zaradil k tým najdrahším produkciám v histórii verejnoprávnej televízie. Náročná výroba priamo súvisela s nutnosťou realizácie jednotlivých kastingov a rôznych dokrútok. To platí samozrejme aj pre druhú sériu. Hoci sa množia hlasy, že RTVS mala s nasadením druhej série ešte počkať (minimálne o ďalší rok), veríme, že sa tejto originálnej súťaži bude u divákov dariť a dočkáme sa aj ďalšieho pokračovania. Nechajme sa prekvapiť.

Novinky zo sveta TV
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018
Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho ..
2.5.2018
Komediálne seriály sú v ostatnom období veľmi populárne a televízie prichádzajú neustále s novými produkciami. To isté ..
24.4.2018
Pamätáte si ešte, ako sa kriminálka Za sklom stala pri svojej ..
18.4.2018
Tak diváci, ktorí sú zvedaví na výkony našich hokejistov pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji v Dánsku a ..
11.4.2018
Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a ..
4.4.2018
Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali
27.3.2018
V poradí osemnásty OTO je už minulosťou. Slovenské televízie sa opäť raz zišli na spoločnom odovzdávaní cien ..
20.3.2018
Televízia JOJ a spoločnosť D.N.A. Production stoja za trojdielnou minisériou podľa rovnomennej knižnej predlohy ..
14.3.2018