Zem spieva 2 – ako dopadla premiéra?

Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie Zem spieva sa dočkal svojho pokračovania. Nadviazal tento folklórny formát na úspechy z minulého obdobia? Nuž, zatiaľ to vyzerá tak, že ani zďaleka. Kým predošlá séria dokázala s prehľadom porážať komerčné televízie dokonca aj v komerčnej cieľovke, tentoraz sa tento medzinárodne uznaný hit „zasekol“ a zaostáva dokonca aj za výkonmi predchádzajúceho formátu Záhady tela.

Pritom RTVS nasadil Zem spieva 2 v rovnakom období ako premiérovú sériu. Kto však očakával opätovne mimoriadnu sledovanosť, musel zostať trochu zaskočený. Show sa uviedla najslabším výkonom vo svojej histórii, hoci stále s nadpriemerným výsledkom – rating 5,5 % pri podieli 14,2 %.

Pripomeňme si čísla úvodnej série. Tá sa lúčila finálovým vyvrcholením na ratingu 7,6 % pričom prenos trval až do polnoci. K výkonu štartu druhej sérii sa blížili najskôr semifinálové kolá so 6 ratingmi, ktoré však tiež trvali až do jedenástej večer + posledné vydanie pred semifinále s najslabším podielom série 15,4 %. Ostatné časti sa hýbali približne pri 17 % v podiele a 7 ratingoch.

V celkovom publiku sa Zem spieva 2 zaradilo po bok najslabších vydaní prvej série a teda pod úrovňou pol milióna divákov, konkrétne úvodná časť zhruba s 454 tisíc divákmi. Udržala si však silný nadpriemer s podielom až 20,2 %. Ale i tak prišla o svoju líderskú pozíciu počas sobotného večera a to hlavne v skupine 12+.

Veľký súťažný formát Zem spieva sa zaradil k tým najdrahším produkciám v histórii verejnoprávnej televízie. Náročná výroba priamo súvisela s nutnosťou realizácie jednotlivých kastingov a rôznych dokrútok. To platí samozrejme aj pre druhú sériu. Hoci sa množia hlasy, že RTVS mala s nasadením druhej série ešte počkať (minimálne o ďalší rok), veríme, že sa tejto originálnej súťaži bude u divákov dariť a dočkáme sa aj ďalšieho pokračovania. Nechajme sa prekvapiť.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? ..
16.2.2018
Vo veľkom sa už promuje, no jej príprava prebiehala v tichosti (to znamená bez predošlého avíza, bez prezentácie pre ..
11.2.2018
Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali ..
4.2.2018
Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie
25.1.2018
Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko ..
21.1.2018
Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po ..
11.1.2018
Slovenská televízia sa opäť raz koprodukčne podieľa na výnimočnom filmovom počine, akým Tlmočník od ..
3.1.2018
Tak tak, prípravy novej Československej
27.12.2017
Momentálne sa na obrazovkách televízie Joj môžeme stretnúť s masívnou kampaňou na nový seriál Vlci, ktorý obsadí 2 ..
21.12.2017
Kedysi populárnym koncoročným programom na obrazovkách našich televízií už asi nadobro odzvonilo. Ešte donedávna tomu ..
15.12.2017