Zem spieva 2 – ako dopadla premiéra?

Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie Zem spieva sa dočkal svojho pokračovania. Nadviazal tento folklórny formát na úspechy z minulého obdobia? Nuž, zatiaľ to vyzerá tak, že ani zďaleka. Kým predošlá séria dokázala s prehľadom porážať komerčné televízie dokonca aj v komerčnej cieľovke, tentoraz sa tento medzinárodne uznaný hit „zasekol“ a zaostáva dokonca aj za výkonmi predchádzajúceho formátu Záhady tela.

Pritom RTVS nasadil Zem spieva 2 v rovnakom období ako premiérovú sériu. Kto však očakával opätovne mimoriadnu sledovanosť, musel zostať trochu zaskočený. Show sa uviedla najslabším výkonom vo svojej histórii, hoci stále s nadpriemerným výsledkom – rating 5,5 % pri podieli 14,2 %.

Pripomeňme si čísla úvodnej série. Tá sa lúčila finálovým vyvrcholením na ratingu 7,6 % pričom prenos trval až do polnoci. K výkonu štartu druhej sérii sa blížili najskôr semifinálové kolá so 6 ratingmi, ktoré však tiež trvali až do jedenástej večer + posledné vydanie pred semifinále s najslabším podielom série 15,4 %. Ostatné časti sa hýbali približne pri 17 % v podiele a 7 ratingoch.

V celkovom publiku sa Zem spieva 2 zaradilo po bok najslabších vydaní prvej série a teda pod úrovňou pol milióna divákov, konkrétne úvodná časť zhruba s 454 tisíc divákmi. Udržala si však silný nadpriemer s podielom až 20,2 %. Ale i tak prišla o svoju líderskú pozíciu počas sobotného večera a to hlavne v skupine 12+.

Veľký súťažný formát Zem spieva sa zaradil k tým najdrahším produkciám v histórii verejnoprávnej televízie. Náročná výroba priamo súvisela s nutnosťou realizácie jednotlivých kastingov a rôznych dokrútok. To platí samozrejme aj pre druhú sériu. Hoci sa množia hlasy, že RTVS mala s nasadením druhej série ešte počkať (minimálne o ďalší rok), veríme, že sa tejto originálnej súťaži bude u divákov dariť a dočkáme sa aj ďalšieho pokračovania. Nechajme sa prekvapiť.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018