Zem spieva 2 – ako dopadla premiéra?

Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie Zem spieva sa dočkal svojho pokračovania. Nadviazal tento folklórny formát na úspechy z minulého obdobia? Nuž, zatiaľ to vyzerá tak, že ani zďaleka. Kým predošlá séria dokázala s prehľadom porážať komerčné televízie dokonca aj v komerčnej cieľovke, tentoraz sa tento medzinárodne uznaný hit „zasekol“ a zaostáva dokonca aj za výkonmi predchádzajúceho formátu Záhady tela.

Pritom RTVS nasadil Zem spieva 2 v rovnakom období ako premiérovú sériu. Kto však očakával opätovne mimoriadnu sledovanosť, musel zostať trochu zaskočený. Show sa uviedla najslabším výkonom vo svojej histórii, hoci stále s nadpriemerným výsledkom – rating 5,5 % pri podieli 14,2 %.

Pripomeňme si čísla úvodnej série. Tá sa lúčila finálovým vyvrcholením na ratingu 7,6 % pričom prenos trval až do polnoci. K výkonu štartu druhej sérii sa blížili najskôr semifinálové kolá so 6 ratingmi, ktoré však tiež trvali až do jedenástej večer + posledné vydanie pred semifinále s najslabším podielom série 15,4 %. Ostatné časti sa hýbali približne pri 17 % v podiele a 7 ratingoch.

V celkovom publiku sa Zem spieva 2 zaradilo po bok najslabších vydaní prvej série a teda pod úrovňou pol milióna divákov, konkrétne úvodná časť zhruba s 454 tisíc divákmi. Udržala si však silný nadpriemer s podielom až 20,2 %. Ale i tak prišla o svoju líderskú pozíciu počas sobotného večera a to hlavne v skupine 12+.

Veľký súťažný formát Zem spieva sa zaradil k tým najdrahším produkciám v histórii verejnoprávnej televízie. Náročná výroba priamo súvisela s nutnosťou realizácie jednotlivých kastingov a rôznych dokrútok. To platí samozrejme aj pre druhú sériu. Hoci sa množia hlasy, že RTVS mala s nasadením druhej série ešte počkať (minimálne o ďalší rok), veríme, že sa tejto originálnej súťaži bude u divákov dariť a dočkáme sa aj ďalšieho pokračovania. Nechajme sa prekvapiť.

Novinky zo sveta TV
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018