Zaujíma vás program televízií na Štedrý deň? Takto to bude vyzerať

Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už predo dvermi, ale preto, aby sme zistili, či sa medzi vysielané klasiky nepretlačilo aj niečo nové.

Markíza na Štedrý deň začne reprízou animáku Shrek 4, po ktorej bude nasledovať pôvodná rozprávka O statečném kováři a po nej Snehulienka s Juliou Roberts v hlavnej úlohe. Neskôr sa môžeme tešiť na Princeznú so zlatou hviezdou na čele, ktorá 24.12. dostane netradične priestor v skoršom vysielacom čase (v minulosti bežala v predvianočnom týždni v hlavnom spote). Od piatej hodiny nastupujú hlavné tromfy Perinbaba a Tri oriešky pre Popolušku. Večer miesto Mrázika bude mať premiéru česko-slovenská rozprávka Přání k mání (Tri želania). Film by mal byť odvysielaný súbežne aj na ČT.

JOJ na Štedrý deň začne obligátne animovanými rozprávkami, takže po Dobe ľadovej 2 a Snehovej kráľovnej príde na rad klasická verzia Popolušky z roku 1937. Po týchto rozprávkach budú nasledovať Byl jednou jeden král a približne o 15.00 premiéra českej rozprávky Nejlepší přítel. O 17-tej to bude Snehulienka a sedem trpaslíkov a Ľadové kráľovstvo (proti Popoluške). Večer po ôsmej to nebude inak ako po minulé roky a uvidíme opäť Sám doma 2. Na neskorý večer je pripravený koncert IMT Smile s Kandráčovcami.

RTVS v čase písania článku ešte nezverejnila, ale dá sa predpokladať, že by mala mať miesto v programe premiéra čerstvo natočenej (február) slovenskej rozprávky Vianočné želanie. V hlavných úlohách sa predstavia: Richard Autner, Simona Kollárová, Ján Gallovič, Ondřej Vetchý, Csongor Kassai. O rozprávke sme už u nás písali – prečítajte si viac.

Novinky zo sveta TV
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019
RTVS bude domáce majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji prinášať na naše televízne obrazovky vo forme, aká u nás ešte ..
5.5.2019
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach sa nezadržateľne blížia, slovenský národný tím má ..
28.4.2019
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019