Zaujíma vás program televízií na Štedrý deň? Takto to bude vyzerať

Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už predo dvermi, ale preto, aby sme zistili, či sa medzi vysielané klasiky nepretlačilo aj niečo nové.

Markíza na Štedrý deň začne reprízou animáku Shrek 4, po ktorej bude nasledovať pôvodná rozprávka O statečném kováři a po nej Snehulienka s Juliou Roberts v hlavnej úlohe. Neskôr sa môžeme tešiť na Princeznú so zlatou hviezdou na čele, ktorá 24.12. dostane netradične priestor v skoršom vysielacom čase (v minulosti bežala v predvianočnom týždni v hlavnom spote). Od piatej hodiny nastupujú hlavné tromfy Perinbaba a Tri oriešky pre Popolušku. Večer miesto Mrázika bude mať premiéru česko-slovenská rozprávka Přání k mání (Tri želania). Film by mal byť odvysielaný súbežne aj na ČT.

JOJ na Štedrý deň začne obligátne animovanými rozprávkami, takže po Dobe ľadovej 2 a Snehovej kráľovnej príde na rad klasická verzia Popolušky z roku 1937. Po týchto rozprávkach budú nasledovať Byl jednou jeden král a približne o 15.00 premiéra českej rozprávky Nejlepší přítel. O 17-tej to bude Snehulienka a sedem trpaslíkov a Ľadové kráľovstvo (proti Popoluške). Večer po ôsmej to nebude inak ako po minulé roky a uvidíme opäť Sám doma 2. Na neskorý večer je pripravený koncert IMT Smile s Kandráčovcami.

RTVS v čase písania článku ešte nezverejnila, ale dá sa predpokladať, že by mala mať miesto v programe premiéra čerstvo natočenej (február) slovenskej rozprávky Vianočné želanie. V hlavných úlohách sa predstavia: Richard Autner, Simona Kollárová, Ján Gallovič, Ondřej Vetchý, Csongor Kassai. O rozprávke sme už u nás písali – prečítajte si viac.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018