Zaregistrovali ste už Trojku? Čo vlastne prináša tretí kanál verejnoprávnej televízie?

Od 22. decembra 2019 je dostupné vysielanie novej televíznej stanice pod patronátom verejnoprávnej RTVS s názvom Trojka. Ak ste to zaregistrovali a máte ju už „prekuknutú“, pokojne tento článok preskočte, ak však patríte medzi tých, ktorí o nej veľmi veľa nevedia a chcú sa dozvedieť viac, tak tento text je určený práve vám. Poďme na to.

Nový televízny okruh RTVS Trojka je zameraný na bohatú archívnu tvorbu Slovenskej a Československej televízie a je zameraný na starších divákov (šesťdesiatnikov a vyššie), ktorí určite ocenia návrat obľúbených inscenácií a programov, ale aj legendárne televízne hlásateľky vo večernom čase – ponuku mimochodom prijali dámy Alena Heribanová a Soňa Müllerová. Hlavným mottom stanice je „S Trojkou nikdy nezostarneš“ – to prezentuje program tohto okruhu viac než výstižne. Dramaturgia je naozaj pestrá. Nebude chýbať zábava a hudba, či varenie (predpoludnie), ani dráma a dokumentárna tvorba (podvečer). Všetko zatiaľ z domácej dielne, neskôr sa ráta aj so zahraničnou tvorbou.

Ako vyzerá základná programová štruktúra Trojky? Tak vedzte, že vás najprv budú čakať legendárne Bratislavské pondelky (populárne dramatické inscenácie v podaní tých najväčšíchslovenských hereckých osobností), v utorok to budú detektívky a kriminálne seriály, v stredu sa môžete opätovne tešiť napríklad aj na Borisa Filana a jeho Liga pasáž, na štvrtok je zatiaľ naplánovaný seriál Československej televízie Straty a nálezy, na piatok zas hudobná relácia Kaviareň Slávia. Sobota je potom vyhradená zábavným archívnym programom. Takisto je však do vysielania zahrnuté paralelne vysielané spravodajstvo a skrátené športové správy.

Vysielanie Trojky je 24-hodinové a to v dvoch rotáciách. Blok vysielaný od 6 do 12 hodiny dopoludnia sa bude následne reprízovať od polnoci. Večerný blok od 18-tej do 24-tej uvidia diváci potom v repríze v nasledujúci deň od 12:00 do 18:00.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022