Z TvRiK bude už nasledujúci rok Jojko

Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa v roku 2020 stane „Jojko“. Nový názov stanice sa tak bude jasnejšie hlásiť k domovskej značke Joj. Zmena „postihne“ aj doterajšieho maskota modrého havrana Rika, ktorého vystrieda slimák Jojko. „Slimák“ je totiž aj typický zavináč tv JOJ, ktorý televízia prebrala ešte od televízie Nova. Tá však jeho podobu postupne kompletne zmenila. Príznačný zavináč sa tak objaví aj priamo v logu detskej stanice.

Joj-ka o novom detskom kanále hovorí ako novej stanici, ktorá má nadväzovať na doterajšiu TvRiK. Ďalej by sa mali vysielať klasické staršie československé rozprávky aj zahraničné (primárne európske) akvizície a chýbať by nemala ani pôvodná tvorba. Z najväčších ťahákov spomenieme populárneho animákaSpongeBob v nohaviciach, či napríklad aj nové diely Pata a Mata. Pokračovať novými sériami budú animované seriály Ruby z dúhy a NilsHolgerson. Rodičia a ich deti ocenia pôvodnú tvorbu a nové epizódy detských relácií Sníček a Dúhalka*, Hanička a Murko pre najmenších a tiež úspešný formát Rapotáčik (séria s poradovým číslom 3).

Naďalej platí, že celý kanál bude vysielaný kompletne v slovenčine, čo je vlastne aj hlavným motívom stanice a zároveň veľkou konkurenčnou výhodou, keď doposiaľ na Slovensku prevládali iba detské pásma v slovenčine, alebo rovno české a ďalšie zahraničné detské kanály.

*Sníček a Dúhalka je nový formát, ktorý spojil obľúbené postavičky a pesničky od protagonistov známych ako Sníček Hugo a Dúhalky z Krajiny za dúhou. Asistovať im bude tiež malá Ninka, ktorá je v tomto rozprávkovom fomáteDúhalkinou sesternicou. Spolu budú objavovať svet, baviť sa, spievať i tancovať…

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019