Vianoce s RTVS prinesú aj veľké koprodukčné hity Anjel pána 2 a Mária Terézia

Ako posledná zverejnila svoje vianočné plány Slovenská verejnoprávna televízia. Hoci bude na obrazovkách chýbať premiérová slovenská rozprávka, nahradia ju rovno dva veľké koprodukčné projekty – rozprávka Anjel pána 2 a Mária Terézia. Na Dvojke zase uvidíme dlho očakávanú premiéru večerníčkovej rozprávky Websterovci.

Štedrý deň

Od  roku 2014 RTVS zaviedla tradíciu rozprávkovej premiéry uvedenej na Štedrý deň. Tentoraz ju však zastúpi film, do ktorého zasiahla koprodukčne a to hit Anjel Pána 2. Rozprávka pobeží v rovnakom čase ako na Jojke Tri oriešky pre Popolušku a v slovenskom znení (čo sa pri českých filmoch nestretáva práve s priaznivou odozvou – uvidíme ako to dopadne). Ďalším ťahákom štedrovečerného progranu by mal byť vianočný špeciál folklórnej súťaže Zem spieva vianočne. Moderátori relácie zavítajú k rodinám v zahraničí (Írsko, Rumunsko, Francúzsko, Belgicko), aby im priniesli kúsok Slovenska pod stromček v podobe tradičných kolied. Divákov však v tento sviatočný deň potešia aj pôvodné rozprávky Sedem zhavranelých bratov a Láska na vlásku.

Naozajstnou udalosťou roka (aspoň pre detských divákov) bude na Dvojke premiéra nového pôvodného večerníčka Websterovci. Seriál odštartuje na Štedrý deň o 18.30 kedy začne štedrovečerné večerníčkové pásmo rozprávok. RTVS uvedie prvú sériu Websterovcov počas Vianoc s tým, že všetky časti budú odvysielané s hlasovým komentovaním pre nevidiacich a skrytými titulkami pre nepočujúcich. Websterovci sú inak moderná pavúčia rodinka, ktorá zažíva množstvo zábavných, ale i poučných príbehov.

Prvý a druhý sviatok vianočný

Tu má pre nás televízia schovaný ďalší tromf – veľký koprodukčný projekt štyroch televízií: Mária Terézia (viac sme o projekte písali v tomto článku). Dobová snímka približuje lásku ale aj intrigy na kráľovskom dvore jednej z najvýznamnejších panovníčok európskej histórie.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018