Vianoce s RTVS prinesú aj veľké koprodukčné hity Anjel pána 2 a Mária Terézia

Ako posledná zverejnila svoje vianočné plány Slovenská verejnoprávna televízia. Hoci bude na obrazovkách chýbať premiérová slovenská rozprávka, nahradia ju rovno dva veľké koprodukčné projekty – rozprávka Anjel pána 2 a Mária Terézia. Na Dvojke zase uvidíme dlho očakávanú premiéru večerníčkovej rozprávky Websterovci.

Štedrý deň

Od  roku 2014 RTVS zaviedla tradíciu rozprávkovej premiéry uvedenej na Štedrý deň. Tentoraz ju však zastúpi film, do ktorého zasiahla koprodukčne a to hit Anjel Pána 2. Rozprávka pobeží v rovnakom čase ako na Jojke Tri oriešky pre Popolušku a v slovenskom znení (čo sa pri českých filmoch nestretáva práve s priaznivou odozvou – uvidíme ako to dopadne). Ďalším ťahákom štedrovečerného progranu by mal byť vianočný špeciál folklórnej súťaže Zem spieva vianočne. Moderátori relácie zavítajú k rodinám v zahraničí (Írsko, Rumunsko, Francúzsko, Belgicko), aby im priniesli kúsok Slovenska pod stromček v podobe tradičných kolied. Divákov však v tento sviatočný deň potešia aj pôvodné rozprávky Sedem zhavranelých bratov a Láska na vlásku.

Naozajstnou udalosťou roka (aspoň pre detských divákov) bude na Dvojke premiéra nového pôvodného večerníčka Websterovci. Seriál odštartuje na Štedrý deň o 18.30 kedy začne štedrovečerné večerníčkové pásmo rozprávok. RTVS uvedie prvú sériu Websterovcov počas Vianoc s tým, že všetky časti budú odvysielané s hlasovým komentovaním pre nevidiacich a skrytými titulkami pre nepočujúcich. Websterovci sú inak moderná pavúčia rodinka, ktorá zažíva množstvo zábavných, ale i poučných príbehov.

Prvý a druhý sviatok vianočný

Tu má pre nás televízia schovaný ďalší tromf – veľký koprodukčný projekt štyroch televízií: Mária Terézia (viac sme o projekte písali v tomto článku). Dobová snímka približuje lásku ale aj intrigy na kráľovskom dvore jednej z najvýznamnejších panovníčok európskej histórie.

Novinky zo sveta TV
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018
Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho ..
2.5.2018
Komediálne seriály sú v ostatnom období veľmi populárne a televízie prichádzajú neustále s novými produkciami. To isté ..
24.4.2018
Pamätáte si ešte, ako sa kriminálka Za sklom stala pri svojej ..
18.4.2018
Tak diváci, ktorí sú zvedaví na výkony našich hokejistov pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji v Dánsku a ..
11.4.2018
Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a ..
4.4.2018
Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali
27.3.2018
V poradí osemnásty OTO je už minulosťou. Slovenské televízie sa opäť raz zišli na spoločnom odovzdávaní cien ..
20.3.2018
Televízia JOJ a spoločnosť D.N.A. Production stoja za trojdielnou minisériou podľa rovnomennej knižnej predlohy ..
14.3.2018