Vianoce s RTVS prinesú aj veľké koprodukčné hity Anjel pána 2 a Mária Terézia

Ako posledná zverejnila svoje vianočné plány Slovenská verejnoprávna televízia. Hoci bude na obrazovkách chýbať premiérová slovenská rozprávka, nahradia ju rovno dva veľké koprodukčné projekty – rozprávka Anjel pána 2 a Mária Terézia. Na Dvojke zase uvidíme dlho očakávanú premiéru večerníčkovej rozprávky Websterovci.

Štedrý deň

Od  roku 2014 RTVS zaviedla tradíciu rozprávkovej premiéry uvedenej na Štedrý deň. Tentoraz ju však zastúpi film, do ktorého zasiahla koprodukčne a to hit Anjel Pána 2. Rozprávka pobeží v rovnakom čase ako na Jojke Tri oriešky pre Popolušku a v slovenskom znení (čo sa pri českých filmoch nestretáva práve s priaznivou odozvou – uvidíme ako to dopadne). Ďalším ťahákom štedrovečerného progranu by mal byť vianočný špeciál folklórnej súťaže Zem spieva vianočne. Moderátori relácie zavítajú k rodinám v zahraničí (Írsko, Rumunsko, Francúzsko, Belgicko), aby im priniesli kúsok Slovenska pod stromček v podobe tradičných kolied. Divákov však v tento sviatočný deň potešia aj pôvodné rozprávky Sedem zhavranelých bratov a Láska na vlásku.

Naozajstnou udalosťou roka (aspoň pre detských divákov) bude na Dvojke premiéra nového pôvodného večerníčka Websterovci. Seriál odštartuje na Štedrý deň o 18.30 kedy začne štedrovečerné večerníčkové pásmo rozprávok. RTVS uvedie prvú sériu Websterovcov počas Vianoc s tým, že všetky časti budú odvysielané s hlasovým komentovaním pre nevidiacich a skrytými titulkami pre nepočujúcich. Websterovci sú inak moderná pavúčia rodinka, ktorá zažíva množstvo zábavných, ale i poučných príbehov.

Prvý a druhý sviatok vianočný

Tu má pre nás televízia schovaný ďalší tromf – veľký koprodukčný projekt štyroch televízií: Mária Terézia (viac sme o projekte písali v tomto článku). Dobová snímka približuje lásku ale aj intrigy na kráľovskom dvore jednej z najvýznamnejších panovníčok európskej histórie.

Novinky zo sveta TV
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018