Vianoce s RTVS prinesú aj veľké koprodukčné hity Anjel pána 2 a Mária Terézia

Ako posledná zverejnila svoje vianočné plány Slovenská verejnoprávna televízia. Hoci bude na obrazovkách chýbať premiérová slovenská rozprávka, nahradia ju rovno dva veľké koprodukčné projekty – rozprávka Anjel pána 2 a Mária Terézia. Na Dvojke zase uvidíme dlho očakávanú premiéru večerníčkovej rozprávky Websterovci.

Štedrý deň

Od  roku 2014 RTVS zaviedla tradíciu rozprávkovej premiéry uvedenej na Štedrý deň. Tentoraz ju však zastúpi film, do ktorého zasiahla koprodukčne a to hit Anjel Pána 2. Rozprávka pobeží v rovnakom čase ako na Jojke Tri oriešky pre Popolušku a v slovenskom znení (čo sa pri českých filmoch nestretáva práve s priaznivou odozvou – uvidíme ako to dopadne). Ďalším ťahákom štedrovečerného progranu by mal byť vianočný špeciál folklórnej súťaže Zem spieva vianočne. Moderátori relácie zavítajú k rodinám v zahraničí (Írsko, Rumunsko, Francúzsko, Belgicko), aby im priniesli kúsok Slovenska pod stromček v podobe tradičných kolied. Divákov však v tento sviatočný deň potešia aj pôvodné rozprávky Sedem zhavranelých bratov a Láska na vlásku.

Naozajstnou udalosťou roka (aspoň pre detských divákov) bude na Dvojke premiéra nového pôvodného večerníčka Websterovci. Seriál odštartuje na Štedrý deň o 18.30 kedy začne štedrovečerné večerníčkové pásmo rozprávok. RTVS uvedie prvú sériu Websterovcov počas Vianoc s tým, že všetky časti budú odvysielané s hlasovým komentovaním pre nevidiacich a skrytými titulkami pre nepočujúcich. Websterovci sú inak moderná pavúčia rodinka, ktorá zažíva množstvo zábavných, ale i poučných príbehov.

Prvý a druhý sviatok vianočný

Tu má pre nás televízia schovaný ďalší tromf – veľký koprodukčný projekt štyroch televízií: Mária Terézia (viac sme o projekte písali v tomto článku). Dobová snímka približuje lásku ale aj intrigy na kráľovskom dvore jednej z najvýznamnejších panovníčok európskej histórie.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? ..
16.2.2018
Vo veľkom sa už promuje, no jej príprava prebiehala v tichosti (to znamená bez predošlého avíza, bez prezentácie pre ..
11.2.2018
Keďže január je už takmer za nami, televízie majú priestor na to, aby zhodnotili svoj nástup do nového roka, zareagovali ..
4.2.2018
Nečakaný minuloročný hit Slovenskej televízie
25.1.2018
Určite ste si všimli, že Chart show sa trochu zmenila. Pribudli nové prvky, štúdio je veľkolepejšie, tiež sa máličko ..
21.1.2018
Možno ste to už stihli zaznamenať, možno nie, ale JOJ tento mesiac uviedla neočakávane aj ďalší premiérový formát. Po ..
11.1.2018
Slovenská televízia sa opäť raz koprodukčne podieľa na výnimočnom filmovom počine, akým Tlmočník od ..
3.1.2018
Tak tak, prípravy novej Československej
27.12.2017
Momentálne sa na obrazovkách televízie Joj môžeme stretnúť s masívnou kampaňou na nový seriál Vlci, ktorý obsadí 2 ..
21.12.2017
Kedysi populárnym koncoročným programom na obrazovkách našich televízií už asi nadobro odzvonilo. Ešte donedávna tomu ..
15.12.2017