Vianoce s RTVS prinesú aj veľké koprodukčné hity Anjel pána 2 a Mária Terézia

Ako posledná zverejnila svoje vianočné plány Slovenská verejnoprávna televízia. Hoci bude na obrazovkách chýbať premiérová slovenská rozprávka, nahradia ju rovno dva veľké koprodukčné projekty – rozprávka Anjel pána 2 a Mária Terézia. Na Dvojke zase uvidíme dlho očakávanú premiéru večerníčkovej rozprávky Websterovci.

Štedrý deň

Od  roku 2014 RTVS zaviedla tradíciu rozprávkovej premiéry uvedenej na Štedrý deň. Tentoraz ju však zastúpi film, do ktorého zasiahla koprodukčne a to hit Anjel Pána 2. Rozprávka pobeží v rovnakom čase ako na Jojke Tri oriešky pre Popolušku a v slovenskom znení (čo sa pri českých filmoch nestretáva práve s priaznivou odozvou – uvidíme ako to dopadne). Ďalším ťahákom štedrovečerného progranu by mal byť vianočný špeciál folklórnej súťaže Zem spieva vianočne. Moderátori relácie zavítajú k rodinám v zahraničí (Írsko, Rumunsko, Francúzsko, Belgicko), aby im priniesli kúsok Slovenska pod stromček v podobe tradičných kolied. Divákov však v tento sviatočný deň potešia aj pôvodné rozprávky Sedem zhavranelých bratov a Láska na vlásku.

Naozajstnou udalosťou roka (aspoň pre detských divákov) bude na Dvojke premiéra nového pôvodného večerníčka Websterovci. Seriál odštartuje na Štedrý deň o 18.30 kedy začne štedrovečerné večerníčkové pásmo rozprávok. RTVS uvedie prvú sériu Websterovcov počas Vianoc s tým, že všetky časti budú odvysielané s hlasovým komentovaním pre nevidiacich a skrytými titulkami pre nepočujúcich. Websterovci sú inak moderná pavúčia rodinka, ktorá zažíva množstvo zábavných, ale i poučných príbehov.

Prvý a druhý sviatok vianočný

Tu má pre nás televízia schovaný ďalší tromf – veľký koprodukčný projekt štyroch televízií: Mária Terézia (viac sme o projekte písali v tomto článku). Dobová snímka približuje lásku ale aj intrigy na kráľovskom dvore jednej z najvýznamnejších panovníčok európskej histórie.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018