Verejnoprávna televízia je na MS 2019 pripravená asi najlepšie v novodobej histórii

RTVS bude domáce majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji prinášať na naše televízne obrazovky vo forme, aká u nás ešte nebola. Môžete sa tešiť na plnú dávku športových prenosov. Podľa toho o aký hrací deň pôjde (či sa odohrajú 2 alebo 3 zápasy) sa bude vysielať 9 až 12 hodín premiérového programu denne.

Predzápasový program začne vždy už hodinu a pol pred úvodným hvizdom prvého zápasu, pričom to budú rôzne témy, príspevky a rozhovory nielen so športovými osobnosťami. Zaujímavý pre všetkých fanúšikov ľadového hokeja bude seriál mapujúci 25 rokov účinkovania našej reprezentácie v A kategórii MS. Taktiež je pripravená „Hokejová republika“ – formát, ktorý nás zavedie aj do menších miest a obcí, ktoré nie sú práve najvýznamnejšie bašty slovenského hokeja, no i tak tam vyrástli naozaj zaujímavé slovenské hokejové osobnosti.

Všetky zápasy slovenskej reprezentácie budete mať možnosť vidieť na Jednotke, prípadne počúvať aj priamy prenos na Rádiu Slovensko (tak napríklad 2 duely slovenských hokejistov sa hrajú v pracovných dňoch o 16.15, a tí, ktorí nebudú môcť v tomto čase usadnúť pred TV sa môžu všetko podstatné dozvedieť z rádia). RTVS odvysiela všetkých 64 zápasov, ktoré sa objavia na Jednotke i Dvojke v kombinácii priamych prenosov so záznamami, v prípade paralelných stretnutí aj na webe.

Skupinu v Košiciach (so slovenským tímom) budú mať na starosti komentátori Pavol Gašpar, Matej Hajko a Marek Marušiak. Pri zápasoch slovenskej reprezentácie budú komentovať vždy dvaja z nich spolu s jedným hosťom, ktorým môže byť Ján Pardavý, Boris Valábik a Rastislav Staňa. Zápasy v Bratislave zas budú mať na starosti komentátori Matúš Krutý a Tomáš Košec. Vysielacie štúdiá budú priamo na štadiónoch v Košiciach a Bratislave, pričom budú vyrobené na mieru a vybavené najmodernejšou technológiou. Prihovárať sa nám z nich budú moderátori Marcel Merčiak, Ján Šiller a Ľubica Mercelová. Na záver len pripomeniem, že hokejové MS 2019 sa uskutočnia od 10. do 26. mája.

Novinky zo sveta TV
Začiatkom júla sa začal nakrúcať pôvodný dramatický seriál Hniezdo, v ktorom sa objavia viacerí známi ..
16.7.2019
Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto ..
14.7.2019
Leto je v plnom prúde, teda aspoň čo sa počasia týka, nastal ten čas, kedy televízie nasadzujú prázdninový program. ..
7.7.2019
Verejnoprávna RTVS získala prestížnu cenu (voľby slovenskej národnej reklamy) za svoju kampaň počas ..
30.6.2019
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019