Už je tu Kameňák – držte si klobúky, jazda pokračuje…

Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára sú naplánované premiéry seriálu, ktorý na televízne obrazovky prinesie Markíza spolu s českou Novou. Novinka by mala byť nasadená na piatkové večery a to od 22. februára.

Dej seriálu vychádza podobne ako filmy z anekdôt (kameňákov) a odohráva sa ako inak v Kameňákove. Starosta Pepa Novák (Václav Vydra) a jeho zástupca BohoušBeránek (Pavel Kikinčuk) zabojujú s Kameňákovom v súťaži o Pozitívne mesto roka a hlavne o 100 miliónov korún, ktoré víťaz dostane. Nebude to však také jednoduché, je totiž potrebné splniť niekoľko kritérií ako je narastajúci počet obyvateľov, zlepšenie zdravotnej starostlivosti, kultúrneho, spoločenského a športového vyžitia či v neposlednom rade aj čistoty v meste. Čo je však viac než jasné, nič z toho práve Kameňákov ponúknuť nemôže. Toto je jednoznačne voda na mlyn mnohých komických zápletiek a vyvrcholení, ktoré táto téma len dokáže ponúknuť.

Už vlani v júni začala televízia Nova s výrobou tohto ťaháku, kedy sa rozhodla využiť obrovskú obľúbenosť filmovej série a priniesť vlastný seriál, s tým, že od neho očakáva výrazný úspech. Celkovo je zatiaľ pripravených 16 hodinových epizód. Nova sa pri príprave projektu spojila s Markízou, ktorá podľa posledných informácií nasadí seriál rovnako ako jej česká sestra.

Režisérskej taktovky sa chopil Ján Novák, ktorý si Kameňák takpovediac ohmatal z prvej rady, kedy nakrútil Kameňák 4 (prvé tri Kameňáky režíroval Zdeněk Troška v rokoch 2003 až 2005). V hlavných úlohách sa okrem už spomínaných Václava Vydru a Pavla Kikinčuka predstavia ďalší starí známi ako Jana Paulová, Leoš Noha, Veronika Žilková, Alice Bendová, Zuzana Slavíková, či Martin Dejdar, JiříKrampol, Ladislav Županič a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019
RTVS bude domáce majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji prinášať na naše televízne obrazovky vo forme, aká u nás ešte ..
5.5.2019
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach sa nezadržateľne blížia, slovenský národný tím má ..
28.4.2019
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019