Už je tu Kameňák – držte si klobúky, jazda pokračuje…

Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára sú naplánované premiéry seriálu, ktorý na televízne obrazovky prinesie Markíza spolu s českou Novou. Novinka by mala byť nasadená na piatkové večery a to od 22. februára.

Dej seriálu vychádza podobne ako filmy z anekdôt (kameňákov) a odohráva sa ako inak v Kameňákove. Starosta Pepa Novák (Václav Vydra) a jeho zástupca BohoušBeránek (Pavel Kikinčuk) zabojujú s Kameňákovom v súťaži o Pozitívne mesto roka a hlavne o 100 miliónov korún, ktoré víťaz dostane. Nebude to však také jednoduché, je totiž potrebné splniť niekoľko kritérií ako je narastajúci počet obyvateľov, zlepšenie zdravotnej starostlivosti, kultúrneho, spoločenského a športového vyžitia či v neposlednom rade aj čistoty v meste. Čo je však viac než jasné, nič z toho práve Kameňákov ponúknuť nemôže. Toto je jednoznačne voda na mlyn mnohých komických zápletiek a vyvrcholení, ktoré táto téma len dokáže ponúknuť.

Už vlani v júni začala televízia Nova s výrobou tohto ťaháku, kedy sa rozhodla využiť obrovskú obľúbenosť filmovej série a priniesť vlastný seriál, s tým, že od neho očakáva výrazný úspech. Celkovo je zatiaľ pripravených 16 hodinových epizód. Nova sa pri príprave projektu spojila s Markízou, ktorá podľa posledných informácií nasadí seriál rovnako ako jej česká sestra.

Režisérskej taktovky sa chopil Ján Novák, ktorý si Kameňák takpovediac ohmatal z prvej rady, kedy nakrútil Kameňák 4 (prvé tri Kameňáky režíroval Zdeněk Troška v rokoch 2003 až 2005). V hlavných úlohách sa okrem už spomínaných Václava Vydru a Pavla Kikinčuka predstavia ďalší starí známi ako Jana Paulová, Leoš Noha, Veronika Žilková, Alice Bendová, Zuzana Slavíková, či Martin Dejdar, JiříKrampol, Ladislav Županič a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022