Už je tu Kameňák – držte si klobúky, jazda pokračuje…

Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára sú naplánované premiéry seriálu, ktorý na televízne obrazovky prinesie Markíza spolu s českou Novou. Novinka by mala byť nasadená na piatkové večery a to od 22. februára.

Dej seriálu vychádza podobne ako filmy z anekdôt (kameňákov) a odohráva sa ako inak v Kameňákove. Starosta Pepa Novák (Václav Vydra) a jeho zástupca BohoušBeránek (Pavel Kikinčuk) zabojujú s Kameňákovom v súťaži o Pozitívne mesto roka a hlavne o 100 miliónov korún, ktoré víťaz dostane. Nebude to však také jednoduché, je totiž potrebné splniť niekoľko kritérií ako je narastajúci počet obyvateľov, zlepšenie zdravotnej starostlivosti, kultúrneho, spoločenského a športového vyžitia či v neposlednom rade aj čistoty v meste. Čo je však viac než jasné, nič z toho práve Kameňákov ponúknuť nemôže. Toto je jednoznačne voda na mlyn mnohých komických zápletiek a vyvrcholení, ktoré táto téma len dokáže ponúknuť.

Už vlani v júni začala televízia Nova s výrobou tohto ťaháku, kedy sa rozhodla využiť obrovskú obľúbenosť filmovej série a priniesť vlastný seriál, s tým, že od neho očakáva výrazný úspech. Celkovo je zatiaľ pripravených 16 hodinových epizód. Nova sa pri príprave projektu spojila s Markízou, ktorá podľa posledných informácií nasadí seriál rovnako ako jej česká sestra.

Režisérskej taktovky sa chopil Ján Novák, ktorý si Kameňák takpovediac ohmatal z prvej rady, kedy nakrútil Kameňák 4 (prvé tri Kameňáky režíroval Zdeněk Troška v rokoch 2003 až 2005). V hlavných úlohách sa okrem už spomínaných Václava Vydru a Pavla Kikinčuka predstavia ďalší starí známi ako Jana Paulová, Leoš Noha, Veronika Žilková, Alice Bendová, Zuzana Slavíková, či Martin Dejdar, JiříKrampol, Ladislav Županič a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019