Úspešný film Zlatý podraz aj v koprodukcii RTVS

Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú snímku, ktorá získala až 9 nominácií na filmové ceny Český lev (vyhrať tak môže v kategóriách Najlepší film, Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, Najlepšia kamera, Najlepší strih, Najlepší zvuk, Najlepšia hudba, Najlepšia filmová scénografia, Najlepšie kostýmy a Najlepšie masky). V Česku sa premietal ešte na jeseň minulého roka, kinopremiéra na Slovensku sa očakáva niekedy v marci. Film vychádza zo skutočných udalostí a zobrazuje obdobie tesne po druhej svetovej vojne, kedy sa „Čechoslováci“ v roku 1946 v Ženeve stali majstrami Európy v basketbale.

Je to príbeh o láske, živote a aj basketbale odohrávajúci sa na pozadí politicky smutne známych rokov. Film, ktorý sa začína v roku 1938 sleduje osudy dvoch zaľúbencov – mladého právnika a športovca Frantu, ktorého stvárnil Filip Březina, a tanečnice Michelle (poľská herečka nemeckého pôvodu PatriciaVolny). Pár sa zoznámi na povojnových ME v basketbale v Ženeve. Ich životnú dráhu ovplyvnia aj 2 protichodné postavy. Tréner majstrov Európy Valenta (Stanislav Majer) a funkcionár Hrabal (Ondřej Malý). Dej filmu vyvrcholí v roku 1951, kedy Európu nadobro rozdelí na niekoľko desaťročí železná opona. V ďalších úlohách sa vo filme predstavili ajZdeněkPiškula, JiříRoskot, Jaromír Dulava, JanHartl, Alena Mihulová či ChantalPoullain-Polívková.

RTVS projekt podporila sumou 150 tisíc eur, pričom celkový rozpočet snímky je vyše 4 milióny eur. Okrem RTVS sú koproducentmi Zlatého podrazu aj Česká televízia, spoločnosť Punkchartfilms, stávková spoločnosť Tipsport, BarrandovStudio, Buc-film a šéf Českej únie športu Miroslav Jansta. Na televízne obrazovky ho Slovenská televízia dostane najskôr v novembri tohto roka.

Novinky zo sveta TV
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019
Galavečer udeľovania cien Osobnosť televíznej obrazovky OTO za rok 2018 už máme úspešne za sebou. ..
17.4.2019
Majstrovstvá sveta v hokeji sa už nezadržateľne blížia a Slovensko konečne začína žiť hokejom. Kto sa dostane na ..
14.4.2019
Po talkshow s mužskými protagonistami v hlavnej úlohe, konečne opäť dostáva možnosť prejaviť svoj talent žena. O kom ..
9.4.2019
Už v tento pondelok (1.4.2019) odštartovala spoločná príprava na domáci svetový šampionát v ľadovom hokeji (10.-26.5., ..
3.4.2019
Veľká noc klope na dvere a televízni diváci sa môžu opäť tešiť na sviatočný program našich televízií. Že to bude ..
2.4.2019
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019