Úspešný film Zlatý podraz aj v koprodukcii RTVS

Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú snímku, ktorá získala až 9 nominácií na filmové ceny Český lev (vyhrať tak môže v kategóriách Najlepší film, Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, Najlepšia kamera, Najlepší strih, Najlepší zvuk, Najlepšia hudba, Najlepšia filmová scénografia, Najlepšie kostýmy a Najlepšie masky). V Česku sa premietal ešte na jeseň minulého roka, kinopremiéra na Slovensku sa očakáva niekedy v marci. Film vychádza zo skutočných udalostí a zobrazuje obdobie tesne po druhej svetovej vojne, kedy sa „Čechoslováci“ v roku 1946 v Ženeve stali majstrami Európy v basketbale.

Je to príbeh o láske, živote a aj basketbale odohrávajúci sa na pozadí politicky smutne známych rokov. Film, ktorý sa začína v roku 1938 sleduje osudy dvoch zaľúbencov – mladého právnika a športovca Frantu, ktorého stvárnil Filip Březina, a tanečnice Michelle (poľská herečka nemeckého pôvodu PatriciaVolny). Pár sa zoznámi na povojnových ME v basketbale v Ženeve. Ich životnú dráhu ovplyvnia aj 2 protichodné postavy. Tréner majstrov Európy Valenta (Stanislav Majer) a funkcionár Hrabal (Ondřej Malý). Dej filmu vyvrcholí v roku 1951, kedy Európu nadobro rozdelí na niekoľko desaťročí železná opona. V ďalších úlohách sa vo filme predstavili ajZdeněkPiškula, JiříRoskot, Jaromír Dulava, JanHartl, Alena Mihulová či ChantalPoullain-Polívková.

RTVS projekt podporila sumou 150 tisíc eur, pričom celkový rozpočet snímky je vyše 4 milióny eur. Okrem RTVS sú koproducentmi Zlatého podrazu aj Česká televízia, spoločnosť Punkchartfilms, stávková spoločnosť Tipsport, BarrandovStudio, Buc-film a šéf Českej únie športu Miroslav Jansta. Na televízne obrazovky ho Slovenská televízia dostane najskôr v novembri tohto roka.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018