Tvojazem – slovenský 3D animák konečne v kinách

Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi oplatí vidieť? Podľa nás nepochybne áno. Ide totiž o skvelú animovanú rozprávku, ktorá rozoberá celkom netradičné témy. Hlavný hrdina Riki v ňom zažíva dobrodružstvo za dobrodružstvom vo svete nespútanej fantázie. A pritom je to len obyčajný desaťročný chalan zo „šedivého“ sídliska, s ktorým sa podľa nás dokáže stotožniť určite mnoho našich detí. Po prekvapivom neznámom volaní o pomoc sa so svojou kamarátkou Emou a opicou Tidling (ktorého mimochodom perfektne nadaboval Juraj Kemka) vydáva na záchranársku misiu do paralelného sveta s názvom Tvojazem, kde sa po zlatých púšťach potulujú dychberúce stroje, opice a havrany rozprávajú a kde súžitie vedy a prírody nie je žiaden problém…

Tvojazem (pôvodne Srdce Veže) je dlhometrážny film pre deti, pod ktorý sa režisérsky podpísal Peter Budinský, a pre ktorého je to vlastne debutové dielo. Spolupracovalo na ňom viac ako 15 výtvarníkov z celej Európy (okrem Slovenska napríklad aj z Írska či Česka). Cesta na filmové plátno mu trvala neuveriteľných 7 rokov a na naše pomery mala rekordný rozpočet až 3,8 milióna eur. Podľa producenta Petra Badača ide dokonca o: „pôvodný slovenský projekt, ktorý sa svojou kvalitou nepochybne vyrovná filmom zo zahraničia alebo americkej produkcii.“  Inak, ústrednú skladbu „Svetlo je v nás“ k nemu naspievala CelesteBuckingham. Film vznikol aj vďaka koprodukcii Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), na realizáciu prispel okrem iných i Audiovizuálny fond SR.

Okrem filmu je v rámci projektu Tvojazem k dispozícii tiež kniha Tvojazem (fantastické dobrodružstvá Rikiho a Emy), akési voľné pokračovanie filmu. Autormi sú Barbora a Filip Némethovci a ilustrátor František Hříbal (Slovart 2022). Okrem toho vznikla mobilná hra (adventúra), ktorú nájdete v AppStore a GooglePlay – volá sa Yourland: Bowler’sRun a je určená pre deti od 4 do 12 rokov.

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022