Tvojazem – slovenský 3D animák konečne v kinách

Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi oplatí vidieť? Podľa nás nepochybne áno. Ide totiž o skvelú animovanú rozprávku, ktorá rozoberá celkom netradičné témy. Hlavný hrdina Riki v ňom zažíva dobrodružstvo za dobrodružstvom vo svete nespútanej fantázie. A pritom je to len obyčajný desaťročný chalan zo „šedivého“ sídliska, s ktorým sa podľa nás dokáže stotožniť určite mnoho našich detí. Po prekvapivom neznámom volaní o pomoc sa so svojou kamarátkou Emou a opicou Tidling (ktorého mimochodom perfektne nadaboval Juraj Kemka) vydáva na záchranársku misiu do paralelného sveta s názvom Tvojazem, kde sa po zlatých púšťach potulujú dychberúce stroje, opice a havrany rozprávajú a kde súžitie vedy a prírody nie je žiaden problém…

Tvojazem (pôvodne Srdce Veže) je dlhometrážny film pre deti, pod ktorý sa režisérsky podpísal Peter Budinský, a pre ktorého je to vlastne debutové dielo. Spolupracovalo na ňom viac ako 15 výtvarníkov z celej Európy (okrem Slovenska napríklad aj z Írska či Česka). Cesta na filmové plátno mu trvala neuveriteľných 7 rokov a na naše pomery mala rekordný rozpočet až 3,8 milióna eur. Podľa producenta Petra Badača ide dokonca o: „pôvodný slovenský projekt, ktorý sa svojou kvalitou nepochybne vyrovná filmom zo zahraničia alebo americkej produkcii.“  Inak, ústrednú skladbu „Svetlo je v nás“ k nemu naspievala CelesteBuckingham. Film vznikol aj vďaka koprodukcii Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), na realizáciu prispel okrem iných i Audiovizuálny fond SR.

Okrem filmu je v rámci projektu Tvojazem k dispozícii tiež kniha Tvojazem (fantastické dobrodružstvá Rikiho a Emy), akési voľné pokračovanie filmu. Autormi sú Barbora a Filip Némethovci a ilustrátor František Hříbal (Slovart 2022). Okrem toho vznikla mobilná hra (adventúra), ktorú nájdete v AppStore a GooglePlay – volá sa Yourland: Bowler’sRun a je určená pre deti od 4 do 12 rokov.

Novinky zo sveta TV
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022
Určite aj tí najväčší odporcovia zábavných reality programov museli zaregistrovať prednedávnom návštevu Geissenovcov ..
29.5.2022
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022