Turnaj snov je rumunsko-slovenská dokukomédia v koprodukcii RTVS, oplatí sa ísť na ňu do kina?

Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví… Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa odohráva v špecifickom prostredí dedinského futbalu. O čom tento film vlastne je? Kdesi v Rumunsku na úpätí Transylvánskych vrchov sídli malý dedinský klub, ktorý už niekoľko rokov nevyhral jediný zápas. Tróni úplne na konci tabuľky najnižšej súťaže a z tej sa už vypadnúť nedá… Na dianie v klube s názvom Orol v malej dedinke Tagu sa pozeráme očami manažéra tímu, ktorý sa volá Nelu. Ten sa svoje niekdajšie ambície snaží predať novej generácii mladých chlapcov, v ktorých vidí skrytý potenciál. Do toho príde celkom prekvapivé pozvanie na medzinárodný turnaj na Slovensku, na ktorom sa mimochodom okrem slovenského a rumunského družstva zúčastnia aj tímy z Čiech a Poľska).

Ako napokon skončí putovanie Nelu a jeho tímu za prvým víťazstvom? To sa dozviete, keď pôjdete do kina práve na tento úsmevný film (práve sa premieta – od 10.11.2022). Alebo si počkáte na jeho televíznu premiéru? RTVS je totižkoproducentom tohto filmu (ďalšími sú rumunská produkčná spoločnosť We are basca a LEON Productions, slovenská filmová a televízna produkčná spoločnosť), takže s veľkou pravdepodobnosťou čochvíľa zamieri aj na naše televízne obrazovky. Za komediálnym snímkomstojí dvojica rumunských režisérov – AdinaPopescu (mala na starosti aj scenár) a Iulan Manuel Ghervas. Na scenári potom spolupracovala aj slovenská autorka Paula Maľárová. Film sa v rámci Slovenska natáčal na zaujímavých miestach, napríklad aj v Čiernom Balogu, kde medzi futbalovým trávnikom a tribúnou štadióna prechádza železnica. Film má inak akurátnych 72 minút a hrajú v ňom teda bežní obyvatelia obcí Taga, Snežnica, Čierny Balog a Slanská Huta…

Novinky zo sveta TV
Tak, v poradí už 95 udeľovanie Oscarov máme úspešne za sebou (12.marca v hollywoodskom DolbyTheatre), určite vás ..
15.3.2023
V sobotu 4.3.2023 večer sa v priamom prenose RTVS na Jednotke uskutočnil v priestoroch Slovenského národného divadla v ..
9.3.2023
Pamätáte si ešte na reality šou Nevestu pre milionára, ktorá bola ťahákom televízneho programu na Markíze ešte v roku ..
2.3.2023
Verejnoprávna televízia už tento rok na jeseň uvedie na naše obrazovky ďalší pôvodný seriál. Tentoraz to ale bude ..
24.2.2023
Televízna sezóna je v plnom prúde a na našich obrazovkách sa po Mame na prenájom a Dunaji čochvíľa objaví aj ďalšia ..
16.2.2023
Po megaúspešnej druhej sérii Pečie celé Slovensko verejnoprávna televízia a rozhlas podľa očakávania už pripravuje aj ..
9.2.2023
Tak zostava účinkujúcich v najnovšej ôsmej sérii populárnej tanečnej Let’sDance na Markíze je už kompletne známa. ..
5.2.2023
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023