Tretí športový kanál RTVS? Žiada sa povedať – konečne!

Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na budúci rok 2020volať sa bude jednoducho „Šport“.Začiatok vysielania treba očakávať v dvoch termínoch. Prvým termínom je štart letných olympijských hier v Tokiu (otvárací ceremoniál prebehne 24. júna 2020), tým druhým, skorším, je v prípade kvalifikovania sa našich futbalistov na Majstrovstvá Európy už  12. jún.

Športový kanál svojim názvom teda nebude nadväzovať na už etablované pomenovania Jednotka a Dvojka, takže očakávať návrat Trojky je snáď definitívne pasé. RTVS chcelo pre svoj nový kanál čo najvýstižnejší názov a tretia stanica Šport toto v podstate dobodky spĺňa.

Tretí športový kanál poteší športových fanúšikov aj napriek tomu, že RTVS boli zoškrtané príjmy z koncesionárskych poplatkov (oslobodenie od poplatkov pre dôchodcov a ďalšie znevýhodnené skupiny občanov). Tento výpadok by mal síce následne uhrádzať štát, ale… oprávnene panuje obava, že štát tak získa páku a možnosť väčšieho dosahu na verejnosť od vládnucej garnitúry (ale to je téma na iný článok). Ešte dobre sa totiž všetci pamätáme na to, ako dopadla nakoniec Trojka – ukončila svoju existenciu pre nezabezpečenie priebežného financovania napriek prísľubu.

Ale ešte stále je čo dobiehať v porovnaní napríklad s našimi českými susedmi. Prostredníctvom tamojšej ČT Šport má domáci šport obrovský verejnoprávny priestor, čo u nás kriticky chýba. Na Slovensku sú momentálne dostupné len platené športové stanice a verejnoprávny rozmer tak úplne absentuje. Nová stanica by tak mala pokryť nielen najväčšie úspechy Slovákov na svete, ale priestor by mali dostať domáce súťaže vrátane toho mládežníckeho, detského, seniorského či amatérskeho. Súčasťou vysielania by mali byť aj originálne videá o správnom stravovaní, cvičení a motivácii detí, ktoré by sa tak mali ľahšie viesť k zdravej športovej aktivite.

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019