Traf to! v RTVS končí – na pláne je nová vedomostná súťaž, kto ju má moderovať?

Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej verejnoprávnej televízie končí. Mala adekvátne nahradiť reláciu 5 proti piatim, ktorú moderoval neuveriteľných 15 rokov Andrej Bičan. Nepodarilo sa. Divácky záujem od vstupu na obrazovky na jeseň v roku 2022 neustále klesal a ani na jar sa jej nepodarilo prebrať k životu. RTVS to teda veľmi nenaťahuje a tak už od jesene (pondelok až piatok podvečer) sa budete môcť stretávať s novým vedomostným formátom, ktorý má uviesť do diváckeho povedomia a zabezpečiť mu dostatočnú sledovanosť obľúbený moderátor Martin Nikodým…

Vedomostná súťaž sa má volať Všade dobre, doma naj a má sa orientovať na všeobecné vedomosti o Slovensku ale i Európe. Na súťažiacich čakajú otázky z histórie, kultúry, geografie, politiky či športu, pričom trojica protagonistov bude súťažiť o výhru až do výšky 2 300 €. Súťaž bude mať celkom tri kolá. V prvom kole budú odpovedať na každú z 8 otázok výberom zo štyroch možností, pričom za správnu odpoveď získajú 5 bodov. V druhom kole sa potom ocitnú dvaja súťažiaci, ktorí získali najvyšší počet bodov. V tomto kole si budú môcť otázky vyberať z množiny dvanástich tém, pričom správne odpovede budú ohodnotené 5, 10, alebo 15 bodmi. Do finále (tretieho kola) postupuje ten hráč, ktorý bude mať po dvoch kolách najvyšší bodový zisk. Otázky sa budú týkať už len Slovenska a za správne odpovede si bude môcť prilepšiť až 1 150 eurami. Na záver môže využiť prémiovú otázku – vďaka nej môže svoju výhru zdvojnásobiť, alebo aj úplne stratiť…

Martin Nikodým má inak momentálne pauzu s Milujem Slovensko, ktoré sa vráti až na jar 2024, takže ponuku moderovať novinku privítal s nadšením:

Som rád, že som mal možnosť precestovať kus sveta a porovnávať. Rád vravím, že na každej ceste je najkrajší návrat pretože všade dobre, doma naj. Veľmi sa teším na novú príležitosť spoznať ešte viac našu domovinu. Verím že sa budem stretávať s výnimočnými hráčmi a spoločne sa dozvieme o našom Slovensku veľa zaujímavého…“.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024