Traf to! v RTVS končí – na pláne je nová vedomostná súťaž, kto ju má moderovať?

Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej verejnoprávnej televízie končí. Mala adekvátne nahradiť reláciu 5 proti piatim, ktorú moderoval neuveriteľných 15 rokov Andrej Bičan. Nepodarilo sa. Divácky záujem od vstupu na obrazovky na jeseň v roku 2022 neustále klesal a ani na jar sa jej nepodarilo prebrať k životu. RTVS to teda veľmi nenaťahuje a tak už od jesene (pondelok až piatok podvečer) sa budete môcť stretávať s novým vedomostným formátom, ktorý má uviesť do diváckeho povedomia a zabezpečiť mu dostatočnú sledovanosť obľúbený moderátor Martin Nikodým…

Vedomostná súťaž sa má volať Všade dobre, doma naj a má sa orientovať na všeobecné vedomosti o Slovensku ale i Európe. Na súťažiacich čakajú otázky z histórie, kultúry, geografie, politiky či športu, pričom trojica protagonistov bude súťažiť o výhru až do výšky 2 300 €. Súťaž bude mať celkom tri kolá. V prvom kole budú odpovedať na každú z 8 otázok výberom zo štyroch možností, pričom za správnu odpoveď získajú 5 bodov. V druhom kole sa potom ocitnú dvaja súťažiaci, ktorí získali najvyšší počet bodov. V tomto kole si budú môcť otázky vyberať z množiny dvanástich tém, pričom správne odpovede budú ohodnotené 5, 10, alebo 15 bodmi. Do finále (tretieho kola) postupuje ten hráč, ktorý bude mať po dvoch kolách najvyšší bodový zisk. Otázky sa budú týkať už len Slovenska a za správne odpovede si bude môcť prilepšiť až 1 150 eurami. Na záver môže využiť prémiovú otázku – vďaka nej môže svoju výhru zdvojnásobiť, alebo aj úplne stratiť…

Martin Nikodým má inak momentálne pauzu s Milujem Slovensko, ktoré sa vráti až na jar 2024, takže ponuku moderovať novinku privítal s nadšením:

Som rád, že som mal možnosť precestovať kus sveta a porovnávať. Rád vravím, že na každej ceste je najkrajší návrat pretože všade dobre, doma naj. Veľmi sa teším na novú príležitosť spoznať ešte viac našu domovinu. Verím že sa budem stretávať s výnimočnými hráčmi a spoločne sa dozvieme o našom Slovensku veľa zaujímavého…“.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023