Tieňohra mieri do kín – nový česko-slovenský film Petra Bebjaka s Milanom Ondríkom v hlavnej úlohe

Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. Dramatický príbeh vznikol na základe námetu producenta filmu Jana Bradáče – reálnej tragickej udalosti z jeho života (scenár potom napísala jeho žena VendulaBradáčová).

O čom film bude? Štyridsaťročný záchranár Ján Kavka (Milan Ondrík) opustí svoju manželku (Dominika Morávková) a vzápätí nato sa tá stane obeťou vraha. Ján sa viní za smrť svojej ženy – hoci aj nepriamo, že nebol po jej boku keď ho najviac potrebovala. Záchranu hľadá v miestnom boxerskom klube a nových priateľoch, prijíma pomocnú ruku starého kamaráta Michala (Hynek Čermák) a jeho zverenkyne Grety (LeonaSkleničková). Vyšetrovanie zločinu sa však poberá podivným smerom, vyšetrovateľ Dvořák (Vladimír Javorský) zisťuje, že páchateľ, drogovo závislý RobertStránský (JanJankovský) je informátorom vyšetrovateľky z protidrogového Mudrovej (Kristína Frejová), ktorá mu dokonca poskytuje ochranu. Môže tak vrah nakoniec uniknúť svojmu trestu? Ján Kavka aj preto začne plánovať vlastnú pomstu, dokáže však práve takto nakoniec odpustiť aj sám sebe? Nuž, tak do sa snáď dozvieme na konci filmu.

Film, ktorý vznikol v koprodukcii Českej televízie a RTVS, režíroval už spomínaný úspešný režisér Peter Bebjak a opäť svoje sily spojil so svojim dvorným kameramanom Martinom Žiaranom. Ako dramaturg sa na filme podieľal aj známy český režisér a scenárista Petr Zelenka. Hudbu mal zase na starosti Juraj Dobrakov (tak ako v predošlom Bebjakovom filme Jozef Mak, či ešte staršom kinohite Trhlina).

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022