Tešíte sa na finále Ligy majstrov? Priamy prenos odvysiela televízia Markíza

Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC Liverpool a TottenhamHotspur pobeží na obrazovkách komerčnej stanice.

Je to priamy dôsledok prevažujúcich trendov ostatného obdobia, ktoré majú celosvetový charakter. Čoraz drahšie športové prenosy sa presúvajú z voľne dostupných kanálov verejnoprávnych televízií na platené kanály. Presne toto sa deje aj u nás na Slovensku. Voľne šírené kanály už nedokážu zaplatiť športové práva za prenosy, ktoré niekedy stúpajú priam do horibilných výšok. Na takýto trend však nedoplácajú len diváci, ale aj samotné športy, ktorých sledovanosť v dlhodobom meradle klesá. Majitelia práv si však prídu na svoje, zisky sú obrovské, no zároveň sa nedokážu predstaviť širokému publiku v jednotlivých krajinách.

Takto to presne dopadlo aj s prenosmi zápasov futbalovej Ligy majstrov, ktoré kedysi dlhodobo vysielala RTVS. Tá je v tejto sezóne out, pretože držiteľom práv je výhradne Orange*. Ten má síce povinnosť poskytnúť aspoň časť obsahu aj bezplatnej stanici, no Slovenská televízia to nebude. Za partnera si totiž Orange vybral súkromnú televíziu Markíza. Finálový zápas Ligy majstrov, ktorý sa odohrá v sobotu 1. júna v Madride na štadióne miestneho Atlética, si tak si nebude môcť pozrieť stále viac ako desatina divákov, ktorí k sledovaniu televízie využívajú iba bezplatný terestriál.

* Práva na futbalovú Ligu majstrov získal pred minulou sezónou český operátor O2 (trojročný kontrakt). Keďže u nás nemá takú veľkú zákaznícku bázu digitálnej televízie ako v Česku, dohodol sa na spolupráci s Orange, ktorý si aj kvôli tomu založil aj tematické športové kanály Orange Sport, ktorých základom je práve táto najprestížnejšia európska klubová súťaž.

Novinky zo sveta TV
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019