Televízna Veľká noc 2019 – klasika aj premiéry

Veľká noc klope na dvere a televízni diváci sa môžu opäť tešiť na sviatočný program našich televízií. Že to bude všehochuť ako po minulé roky? Áno, nemýlite sa, očakávate správne. Na obrazovke sa totiž objavia overené každoročné klasiky, úspešné pravidelné formáty aj zvučné kinopremiéry. Poďme sa teda na tohtoročnú sviatočnú veľkonočnú nádielku pozrieť spolu.

Veľký piatok

Veľký piatok poňali naše televízie tradične a cez deň uvedú zopár overených klasík. Na Markíze to bude najprv rozprávka Nebojsa a neskôr Cesta na tajomný ostrov. Podvečer nebudú chýbať megaúspešní Oteckovia. Jojka cez deň prinesie multioscarovýTitanic a neskôr animovanú rozprávku V hlave. Na Jednotke to bude napríklad klasický hit Jak se budí princezny. Večerný program bude tradične venovaný detskému divákovi s premiérami animákovKungFu Panda 3 (2016) na Markíze a AngryBirds vo filme (2016) na Jojke. Jednotka odvysiela 2-dielny film Ježiš z koprodukčnej série Biblia.

Biela sobota

Biela sobota sa cez deň svojim programom v podstate nevymyká ostatným bežným v roku. Uvidíte všetky reprízy – TheVoice Česko Slovensko, Klamal by som ti? (Markíza), Najväčší Slovák (Jednotka), Prázdniny (JOJ), plus podvečerné filmy ako Andílek na nervy na Markíze a X-men: Budúca minulosť, Múmia na Jojke. Ďalšie filmové premiéry nás čakajú večer. Televízia Joj uvedie film Tima Burtona: Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (2016) a Markíza dobrodružný film s TomomHanksom v hlavnej úlohe s názvom Inferno (2016). Na Jednotke to bude najprv klasika Očovské pastorále nasledovaná filmom s Belmondom: Veselá Veľká noc.

Veľkonočná nedeľa

Sviatočná nedeľa neprinesie v rámci televízneho programu viac menej nič výrazné. Na Jednotke to bude napríklad slovenská dráma Skrytý prameň (1973), JOJ uvedie film Dračie srdce 4: Bitka o srdce (2017), Markíza zase fantazijný film Jack, zabijak obrov (2013). Nedeľný prime-time bude zaujímavý. Na Markíze pokračuje bezo zmeny TheVoice Česko Slovensko, ostatné televízie stavia na premiéry. Jojka na film Doba ľadová: Mamutí tresk, Jednotka sa bude snažiť uspieť s rozprávkou Keď draka bolí hlava (2018) s KarlomGottom, Kamilou Magálovou, Zuzanou Mauréry a Jánom Koleníkom v hlavných úlohách.

Novinky zo sveta TV
Domáca seriálová tvorba na JOJ-ke má opäť zelenú. Niežeby ju doteraz nemala, no jej „zlatý vek“ prebieha práve ..
15.9.2019
Je to tak. Ak ste čakali, že to bude „boj o prežitie“ tak ako v minulých sériách, kedy podmienky na farme si museli ..
8.9.2019
75. výročie Slovenského národného povstania sa prostredníctvom RTVS sa tento rok okrem iného pripomenie projektom ..
1.9.2019
Táto filmová jeseň bude čo sa týka filmových premiér na televíznych obrazovkách veľmi bohatá a črtá sa jedna ..
22.8.2019
Je to tak, po potvrdení účinkujúcich v piatej sérii tejto televíznej show na Markíze (informovali sme o tom
16.8.2019
O oživenie populárneho zábavného formátu Vo štvorici po Slovensku sa postarala naša verejnoprávna ..
11.8.2019
Kompletná zostava účinkujúcich v ťažiskovej show Markízy je už známa. Objaví sa v nej tvár ..
31.7.2019
Hlavná sezóna na jeseň bude opäť bohatá na seriály. A to ako na osvedčené kúsky tak, i úplné novinky. Poďme sa ..
24.7.2019
Začiatkom júla sa začal nakrúcať pôvodný dramatický seriál Hniezdo, v ktorom sa objavia viacerí známi ..
16.7.2019
Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto ..
14.7.2019