Televízna Veľká noc 2019 – klasika aj premiéry

Veľká noc klope na dvere a televízni diváci sa môžu opäť tešiť na sviatočný program našich televízií. Že to bude všehochuť ako po minulé roky? Áno, nemýlite sa, očakávate správne. Na obrazovke sa totiž objavia overené každoročné klasiky, úspešné pravidelné formáty aj zvučné kinopremiéry. Poďme sa teda na tohtoročnú sviatočnú veľkonočnú nádielku pozrieť spolu.

Veľký piatok

Veľký piatok poňali naše televízie tradične a cez deň uvedú zopár overených klasík. Na Markíze to bude najprv rozprávka Nebojsa a neskôr Cesta na tajomný ostrov. Podvečer nebudú chýbať megaúspešní Oteckovia. Jojka cez deň prinesie multioscarovýTitanic a neskôr animovanú rozprávku V hlave. Na Jednotke to bude napríklad klasický hit Jak se budí princezny. Večerný program bude tradične venovaný detskému divákovi s premiérami animákovKungFu Panda 3 (2016) na Markíze a AngryBirds vo filme (2016) na Jojke. Jednotka odvysiela 2-dielny film Ježiš z koprodukčnej série Biblia.

Biela sobota

Biela sobota sa cez deň svojim programom v podstate nevymyká ostatným bežným v roku. Uvidíte všetky reprízy – TheVoice Česko Slovensko, Klamal by som ti? (Markíza), Najväčší Slovák (Jednotka), Prázdniny (JOJ), plus podvečerné filmy ako Andílek na nervy na Markíze a X-men: Budúca minulosť, Múmia na Jojke. Ďalšie filmové premiéry nás čakajú večer. Televízia Joj uvedie film Tima Burtona: Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (2016) a Markíza dobrodružný film s TomomHanksom v hlavnej úlohe s názvom Inferno (2016). Na Jednotke to bude najprv klasika Očovské pastorále nasledovaná filmom s Belmondom: Veselá Veľká noc.

Veľkonočná nedeľa

Sviatočná nedeľa neprinesie v rámci televízneho programu viac menej nič výrazné. Na Jednotke to bude napríklad slovenská dráma Skrytý prameň (1973), JOJ uvedie film Dračie srdce 4: Bitka o srdce (2017), Markíza zase fantazijný film Jack, zabijak obrov (2013). Nedeľný prime-time bude zaujímavý. Na Markíze pokračuje bezo zmeny TheVoice Česko Slovensko, ostatné televízie stavia na premiéry. Jojka na film Doba ľadová: Mamutí tresk, Jednotka sa bude snažiť uspieť s rozprávkou Keď draka bolí hlava (2018) s KarlomGottom, Kamilou Magálovou, Zuzanou Mauréry a Jánom Koleníkom v hlavných úlohách.

Novinky zo sveta TV
Je to tak, už tento rok (2020) sa môžeme tešiť na šiestu sériu Československej Superstar. Po minulom roku, kedy sa ..
16.1.2020
Od 22. decembra 2019 je dostupné vysielanie novej televíznej stanice pod patronátom verejnoprávnej RTVS s ..
10.1.2020
Áno, konkrétneNový život – nový denný seriál na Jojke. Tá tak siahla po osvedčenom dennom formáte ..
5.1.2020
Hrozí vám domáci Silvester, respektíve nemáte potrebu mrznúť niekde na námestí a vyhýbať sa podguráženým skupinkám ..
29.12.2019
Uvidíme. Projekt televízie JOJ pôvodne pripravovaný ako historický seriál nadobudol nové kontúry a hneď sa o ňom ..
22.12.2019
Markíza Na Markíze to tento rok vyzerá, že bez stálic (Tri oriešky pre Popolušku, S tebou mě baví ..
15.12.2019
Slovenský rozhlas a televízia sa prednedávnom pochválila s novými akvizíciami, ktoré získala na tradičnom televíznom ..
8.12.2019
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019