Televízna Veľká noc 2019 – klasika aj premiéry

Veľká noc klope na dvere a televízni diváci sa môžu opäť tešiť na sviatočný program našich televízií. Že to bude všehochuť ako po minulé roky? Áno, nemýlite sa, očakávate správne. Na obrazovke sa totiž objavia overené každoročné klasiky, úspešné pravidelné formáty aj zvučné kinopremiéry. Poďme sa teda na tohtoročnú sviatočnú veľkonočnú nádielku pozrieť spolu.

Veľký piatok

Veľký piatok poňali naše televízie tradične a cez deň uvedú zopár overených klasík. Na Markíze to bude najprv rozprávka Nebojsa a neskôr Cesta na tajomný ostrov. Podvečer nebudú chýbať megaúspešní Oteckovia. Jojka cez deň prinesie multioscarovýTitanic a neskôr animovanú rozprávku V hlave. Na Jednotke to bude napríklad klasický hit Jak se budí princezny. Večerný program bude tradične venovaný detskému divákovi s premiérami animákovKungFu Panda 3 (2016) na Markíze a AngryBirds vo filme (2016) na Jojke. Jednotka odvysiela 2-dielny film Ježiš z koprodukčnej série Biblia.

Biela sobota

Biela sobota sa cez deň svojim programom v podstate nevymyká ostatným bežným v roku. Uvidíte všetky reprízy – TheVoice Česko Slovensko, Klamal by som ti? (Markíza), Najväčší Slovák (Jednotka), Prázdniny (JOJ), plus podvečerné filmy ako Andílek na nervy na Markíze a X-men: Budúca minulosť, Múmia na Jojke. Ďalšie filmové premiéry nás čakajú večer. Televízia Joj uvedie film Tima Burtona: Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (2016) a Markíza dobrodružný film s TomomHanksom v hlavnej úlohe s názvom Inferno (2016). Na Jednotke to bude najprv klasika Očovské pastorále nasledovaná filmom s Belmondom: Veselá Veľká noc.

Veľkonočná nedeľa

Sviatočná nedeľa neprinesie v rámci televízneho programu viac menej nič výrazné. Na Jednotke to bude napríklad slovenská dráma Skrytý prameň (1973), JOJ uvedie film Dračie srdce 4: Bitka o srdce (2017), Markíza zase fantazijný film Jack, zabijak obrov (2013). Nedeľný prime-time bude zaujímavý. Na Markíze pokračuje bezo zmeny TheVoice Česko Slovensko, ostatné televízie stavia na premiéry. Jojka na film Doba ľadová: Mamutí tresk, Jednotka sa bude snažiť uspieť s rozprávkou Keď draka bolí hlava (2018) s KarlomGottom, Kamilou Magálovou, Zuzanou Mauréry a Jánom Koleníkom v hlavných úlohách.

Novinky zo sveta TV
Začiatkom júla sa začal nakrúcať pôvodný dramatický seriál Hniezdo, v ktorom sa objavia viacerí známi ..
16.7.2019
Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto ..
14.7.2019
Leto je v plnom prúde, teda aspoň čo sa počasia týka, nastal ten čas, kedy televízie nasadzujú prázdninový program. ..
7.7.2019
Verejnoprávna RTVS získala prestížnu cenu (voľby slovenskej národnej reklamy) za svoju kampaň počas ..
30.6.2019
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019