Svetlonoc Terezy Nvotovej mieri do kín

Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť počkať až do októbra 2022 (oficiálny dátum premiéry). Režisérka Tereza Nvotová, dcéra známych rodičov – herečky Anny Šiškovej a režiséra Juraja Nvotu, sa do diváckeho povedomia zapísala ako režisérka už v roku 2017 debutovou snímkou Špina (absolventský film, cena pre objav roku 2017). Realistická dráma sa odohrávala v prostredí súčasnej Bratislavy medzi dospievajúcimi deťmi, pričom hlavná hrdinka prechádza najväčšou traumou svojho života – znásilnením, a následne aj s jej vysporiadaním…

Po piatich rokoch prichádza jej ďalší hraný film, v ktorom sa miešajú prvky hororu s magickým realizmom. Dej sa odohráva v osamelej chalupe uprostred hôr a lesov a bude sa točiť okolo tridsiatničky Šarloty, ktorá sa po rokoch vracia do rodnej dediny, a jej priateľky mladej bylinkárky Miry, ktorá má určité magické schopnosti. Poverčiví dedinčania sú od začiatku podozrievaví. Napríklad aj kvôli tomu, že Šarlota od nich pred niekoľkými rokmi tajuplne utiekla a teraz jej neočakávaný návrat v nich vzbudzuje podozrenie a strach. Napätie sa ešte viac vystupňuje po tom, čo v maštaliach začnú za neznámych okolností hynúť zvieratá a vystrašení domáci očakávajú príchod  bosorky, ktorá podľa legiend straší v okolitých lesoch. Napokon obe ženy obvinia z bosoráctva. Šarlota je aj napriek narastajúcej hrozbe, pevne odhodlaná zistiť pravdu o tom, čo sa pred viac ako 20 rokmi stalo s jej sestrou…

Snímka Svetlonoc bola natočená podľa scenára Barbory Námerovej (rovnako aj predchádzajúca „Špina“) a vo filme sa objaví množstvo známych a obľúbených hercov ako Natália Germáni, Eva Mores, Juliána Brutovská, Zuzana Konečná, Marek Geišberg, Peter Ondrejička, NoelCzuczor, Jana Oľhová, Iva Bittová a ďalší.

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022