Svadba na prvý pohľad – všetko o kontroverznej zoznamke na Markíze

Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa jedná o celosvetový hit, ktorý vzbudil u divákov veľké vášne.

Určite si ešte z nedávnej minulosti pamätáte na viacero populárnych zoznamovacích formátov ako boli Srdcové záležitosti s Jarom Bučekom, Nevesta pre milionára s Honzíkom Novotným a mnohé ďalšie. A hoci boli v poslednom období podobné projekty potlačené do úzadia, televízie na ne nezabudli. Novú éru zoznamiek chce odštartovať práve televízia Markíza s kontroverzným sociálnym experimentom s názvom Svadba na prvý pohľad.

O čo v nej pôjde? Celkovo tri páry sa prvýkrát stretnú až na svojej vlastnej svadbe. Po nej absolvujú svadobnú cestu a mesiac budú žiť v spoločnej domácnosti aby sa lepšie spoznali. Po ukončení „skúšobnej doby“ sa každý pár napokon rozhodne či to spolu potiahnu aj ďalej, alebo si každý pôjde svojou cestou. Páry dali dokopy odborníci (napríklad z oblasti psychológie, či biológie…), ktorí podrobne analyzovali každého z prihlásených účastníkov a snažili sa vytvoriť ideálne dvojice, ktoré majú najväčšie predpoklady vytvoriť fungujúci vzťah.

Pôvodný formát MarriedatFirstSight sa teší doteraz veľkej popularite v mnohých krajinách. V USA to bolo už celkom  osem sérií, v Austrálii šesť, vo Veľkej Británii tri. Zoznamka je však dobre známa aj u našich severných susedov v Poľsku, ale aj v Nemecku, Taliansku či vo Francúzsku.

A ako je to s úspešnosťou tohto zoznamkového experimentu? Tak napríklad v Austrálii 13 párov z celkovo 35-tich zostalo po ukončení šou manželmi, no až na jediný pár sa neskôr všetky rozišli. V USA sa z celkovo 25 párov rozhodlo zostať spolu 15 z nich, no nakoniec sa 10 dvojíc rozviedlo a 5 zostalo v manželstve.

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019