Susedia sú už za zenitom alebo nie?

Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď nepochybuje nikto. Horšie je, že už aj ten „ponávratový“. Markíza sa musí takto uspokojiť aspoň s nejakou sledovanosťou. Rekordy už týmto seriálom naozaj neprekoná. Pritom to na začiatku novej piatej série vyzeralo celkom sľubne, kedy začiatkom septembra uhrala väčšiu sledovanosť ako koniec štvrtej série. Ostatné týždne však televízii priniesli sklamanie a seriál zaznamenal výrazný prepad a odliv divákov. Ono to v podstate predznamenala už tohtoročná jar. Počas tejto sezóny sa formát vyčerpal natoľko, že posledné epizódy pred letnou pauzou už doslova „mleli z posledného“. Prvá ponávratová séria (celkom štvrtá) mala totiž až 25 častí, čo dokáže niekedy zlomiť krk výpravnejším americkým seriálom či obľúbeným sitcomom, nieto ešte domácemu seriálu. Výsledok? Strata až polovice divákov od ich veľkolepého návratu. Keďže však sledovanosť aj po poklesoch bola stále pre Markízu zaujímavá, pokračovanie na seba nedalo dlho čakať.

Ako sme už spomínali, úvodná časť dosiahla úspech a to konkrétne 513 tisíc divákov s trhovým podielom až 25,3 %. V najsledovanejšej a obchodne relevantnej cieľovke 12+ sa podiel vyšplhal až na 32,4 % (345 tisíc divákov). Už druhá epizóda zaznamenala významný pokles (12+ podiel 25 %), štvrtá epizóda aj napriek návratu speváka Janka Lehotského ako Františkovho otca zaznamenala len 9 %-nú sledovanosť a trhový podiel klesol pod 25 %. Celkovo si túto epizódu pozrelo 420 tisíc divákov a v tento deň ich predbehli napríklad aj takí Oteckovia v podvečernom slote (450 tisíc divákov). Susedia sa tak dostávajú približne na úroveň Hornej Dolnej, ktorá je už v 8. sérii a zaznamenáva trvalý pokles v sledovanosti.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018