Strážmajster Topinka – spin-off populárneho Doktora Martina

Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? Ak znie vaša odpoveď kladne, tak určite vás poteší informácia, že vzniká nový seriál, kde uvidíte svoje obľúbené a svojrázne postavičky. Od vlaňajška sa totiž nakrúca nový kriminálny komediálny seriál Strážmajster Topinka. Áno, ide presne o toho Topinku, ktorý úspešne „znepríjemňoval“ život obyvateľom ráznej obce v Beskydách.

Strážmajster Topinka je vlastne voľné pokračovanie Doktora Martina, ktorý vznikol v koprodukcii českej a slovenskej televízie. RTVS koprodukčne vstúpila aj do tohto spin-offu. Bude sa na ňom finančne podieľať a teda bude môcť tento seriál vysielať súbežne s ČT. Verejnoprávne televízie počítajú s premiérou tohto seriálu na začiatku roka 2019.

V seriáli sa objaví aj niekoľko slovenských hercov ako napríklad Gabriela Marcinková, Marek Geišberg, alebo Štefan Kožka. Prím bude hrať už spomínaný Marek Geišberg v úlohe policajta Ostrého, najbližšieho kolegu strážmajstra Tomáša Topinku, ktorého bude stvárňovať rovnako úspešne a zábavne ako v Doktorovi Martinovi herec Robert Mikluš.

V novom seriáli uvidíme aj ďalšie postavy a hercov z Doktora Martina. Tak napríklad Miroslav Donutil si tu namiesto hlavnej úlohy strihne vedľajšiu. Ďalej pokračujú aj herci Václav Kopta či Tomáš Jeřábek. Z nových tvárí sa môžeme tešiť hlavne na Jiřího Bartošku v úlohe majora Hrubého z ostravskej kriminálky, ale aj na Veroniku Freimanovú v úlohe Topinkovej matky, či Jenovéfu Bokovú ako poštárku Luciu – Topinkovu večnú lásku.

Mimochodom, priaznivci Doktora Martina sa môžu tešiť aj na ďalšie projekty okolo tohto populárneho seriálu. Tak napríklad sa hovorí aj o celovečernom filme. Zatiaľ však nie je nič oficiálne potvrdené.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019