Strážmajster Topinka – spin-off populárneho Doktora Martina

Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? Ak znie vaša odpoveď kladne, tak určite vás poteší informácia, že vzniká nový seriál, kde uvidíte svoje obľúbené a svojrázne postavičky. Od vlaňajška sa totiž nakrúca nový kriminálny komediálny seriál Strážmajster Topinka. Áno, ide presne o toho Topinku, ktorý úspešne „znepríjemňoval“ život obyvateľom ráznej obce v Beskydách.

Strážmajster Topinka je vlastne voľné pokračovanie Doktora Martina, ktorý vznikol v koprodukcii českej a slovenskej televízie. RTVS koprodukčne vstúpila aj do tohto spin-offu. Bude sa na ňom finančne podieľať a teda bude môcť tento seriál vysielať súbežne s ČT. Verejnoprávne televízie počítajú s premiérou tohto seriálu na začiatku roka 2019.

V seriáli sa objaví aj niekoľko slovenských hercov ako napríklad Gabriela Marcinková, Marek Geišberg, alebo Štefan Kožka. Prím bude hrať už spomínaný Marek Geišberg v úlohe policajta Ostrého, najbližšieho kolegu strážmajstra Tomáša Topinku, ktorého bude stvárňovať rovnako úspešne a zábavne ako v Doktorovi Martinovi herec Robert Mikluš.

V novom seriáli uvidíme aj ďalšie postavy a hercov z Doktora Martina. Tak napríklad Miroslav Donutil si tu namiesto hlavnej úlohy strihne vedľajšiu. Ďalej pokračujú aj herci Václav Kopta či Tomáš Jeřábek. Z nových tvárí sa môžeme tešiť hlavne na Jiřího Bartošku v úlohe majora Hrubého z ostravskej kriminálky, ale aj na Veroniku Freimanovú v úlohe Topinkovej matky, či Jenovéfu Bokovú ako poštárku Luciu – Topinkovu večnú lásku.

Mimochodom, priaznivci Doktora Martina sa môžu tešiť aj na ďalšie projekty okolo tohto populárneho seriálu. Tak napríklad sa hovorí aj o celovečernom filme. Zatiaľ však nie je nič oficiálne potvrdené.

Novinky zo sveta TV
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018