Strážmajster Topinka – spin-off populárneho Doktora Martina

Aj vy ste si obľúbili český seriál, ktorý vznikol na základe licencie britskej BBC s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe? Ak znie vaša odpoveď kladne, tak určite vás poteší informácia, že vzniká nový seriál, kde uvidíte svoje obľúbené a svojrázne postavičky. Od vlaňajška sa totiž nakrúca nový kriminálny komediálny seriál Strážmajster Topinka. Áno, ide presne o toho Topinku, ktorý úspešne „znepríjemňoval“ život obyvateľom ráznej obce v Beskydách.

Strážmajster Topinka je vlastne voľné pokračovanie Doktora Martina, ktorý vznikol v koprodukcii českej a slovenskej televízie. RTVS koprodukčne vstúpila aj do tohto spin-offu. Bude sa na ňom finančne podieľať a teda bude môcť tento seriál vysielať súbežne s ČT. Verejnoprávne televízie počítajú s premiérou tohto seriálu na začiatku roka 2019.

V seriáli sa objaví aj niekoľko slovenských hercov ako napríklad Gabriela Marcinková, Marek Geišberg, alebo Štefan Kožka. Prím bude hrať už spomínaný Marek Geišberg v úlohe policajta Ostrého, najbližšieho kolegu strážmajstra Tomáša Topinku, ktorého bude stvárňovať rovnako úspešne a zábavne ako v Doktorovi Martinovi herec Robert Mikluš.

V novom seriáli uvidíme aj ďalšie postavy a hercov z Doktora Martina. Tak napríklad Miroslav Donutil si tu namiesto hlavnej úlohy strihne vedľajšiu. Ďalej pokračujú aj herci Václav Kopta či Tomáš Jeřábek. Z nových tvárí sa môžeme tešiť hlavne na Jiřího Bartošku v úlohe majora Hrubého z ostravskej kriminálky, ale aj na Veroniku Freimanovú v úlohe Topinkovej matky, či Jenovéfu Bokovú ako poštárku Luciu – Topinkovu večnú lásku.

Mimochodom, priaznivci Doktora Martina sa môžu tešiť aj na ďalšie projekty okolo tohto populárneho seriálu. Tak napríklad sa hovorí aj o celovečernom filme. Zatiaľ však nie je nič oficiálne potvrdené.

Novinky zo sveta TV
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018
Áno je to tak. Stále poulárnejší komik a tvár komediálneho seriálu Horná Dolná či zábavného formátu Inkognito sa ..
23.5.2018
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018