Sporná tlačová beseda Fica bude možno potrestaná

Televízia TA3 môže byť pre odvysielanie spornej zostrihanej tlačovej besedy premiéra Róberta Fica v problémoch. Rada pre vysielanie a retranzmisiu totiž začala konanie pre porušenie objektívnosti a nestrannosti programu venujúceho sa politickej publicistike.

Dva dni po prvom kole prezidentských volieb odvysielala televízia TA3 zostrihanú tlačovú besedu Róberta Fica, ktorá sa mala pôvodne týkať predstaveniu kandidátov strany SMER do volieb do Európskeho parlamentu. Zostrih sa však veľmi rýchlo tematicky presunul od predstavenia kandidátov k predvolebnej kampani. Róbert Fico vo svojej reči okrem iného vyjadril pohoršenie nad podporou protikandidáta, neskôr zvoleného Andreja Kisku, opozičnými politickými stranami či označil jeho prípadné zvolenie ako hazard z hľadiska vzťahov Slovenska k Európe. V zostrihu prevažovali negatívne názory na Kisku a prízvukovala sa jeho neskúsenosť na politickej scéne. Tejto tlačovej besedy sa zúčastnil aj líder SMERU v Eurovoľbách – Maroš Ševčovič, ktorý Ficove vyjadrenia podporil. Nevhodným zostrihaním tejto tlačovej besedy TA3 zvýhodnila Róberta Fica ako kandidáta na prezidenta a zároveň neponúkla jeho protikandidátovi možnosť oponovať ,a tým porušila garantovanú rovnováhu a nestrannosť politických programov. Zostrihaná tlačová beseda sa navyše stala významnou súčasťou predvolebnej kampane, pretože bola niekoľkokrát spomínaná Andrejom Kiskom či opozičnými stranami ako cielená podpora premiéra v jeho kandidatúre na prezidenta.

Rada pre vysielanie a retranzmisiu preto voči TA3 začala konanie pre porušenie nestrannosti a objektívnosti politických programov a neoddeľovanie názorov či komentárov od spravodajského vysielania. Televízia TA3 je však presvedčená, že postupovala v súlade so zákonom.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak, tv Markíza sa cez najslabšie mesiace v roku nechystá na nasadenie žiadnych veľkých noviniek. Vlajkovou ..
20.6.2017
Jednu z najúspešnejších kriminálok z produkcie Českej televízie Prípady 1. oddelenia uvedie už čoskoro ..
14.6.2017
Hoci sa tento seriál mal objaviť na obrazovkách už minulý rok, nakoniec sa tak stane až teraz a rovno ako jeden z hajlajtov ..
11.6.2017
Televízia sa pripravuje na svoj ďalší veľký televízny projekt a na naše obrazovky chce po novom priniesť aj slovenskú ..
7.6.2017
Trilógia pod názvom Záhradníctvo smeruje aj do slovenských kín, kedy 1. júna bude premiéra jej prvého filmu Rodinný ..
31.5.2017
Hokejisti Troch koruniek sa po 4 rokoch stali majstrami sveta. Výber pod vedením Rikarda Grönborga je novým ..
22.5.2017
Seriál 1890 sa úspešne blíži ku svojmu záveru. Kto je ten záhadný Démon z Tiesňavy? Podarí sa detektívovi z Pešti a ..
18.5.2017
To, čo si slovenský fanúšik ani v kútiku duše nepredstavoval, sa stalo krutou realitou. Pred posledným zápasom v skupine ..
15.5.2017
Veľký súťažný program Zem spieva sa zaradil k tým ..
13.5.2017
Zverenci Zdena Cígera odohrali v príprave na nadchádzajúce MS v ľadovom hokeji 2017 v Nemecku a Francúzsku celkom 8 ..