Špionážny triler Vlny mieri do kín

Vlny je názov nového česko-slovenského filmu, ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí a odohráva sa v prostredí medzinárodnej redakcie Československého rozhlasu v rokoch 1967-1968. Za snímkom stojí režisér JiříMádl, pre ktorého je to už tretí film pod jeho taktovkou. Po filmoch Pojedeme k moři a Na střeše je to oveľa väčší a ambicióznejší projekt. K tomuto filmu si dokonca napísal aj scenár.

Dobový špionážny triler Vlny divákom ukáže slávnu redakciu medzinárodného života Československého rozhlasu, kde pracujú najväčšie celebrity svojej doby, ikony ako VěraŠťovíčková, LubošDobrovský či JiříDienstbier. Ľudia však veľmi netušia, že miestni redaktori sú pod drobnohľadom tajných služieb, ktorým je ich slobodné a necenzurované vysielanie tŕňom v oku…

V hlavných úlohách sa predstavia Táňa Pauhofová (ako redaktorka VěraŠťovíčková) a VojtěchVodochodský (redaktor Tomáš). Vo filme účinkujú aj ďalšie herecké česko-slovenské hviezdy ako Tomáš Maštalír, Martin Hofmann, VojtěchKotek, Stanislav Majer, Michaela Majerníková či JevgenijIvanovičLibezňuk.

Produkčne tento film zastrešila spoločnosť DawsonFilms v spolupráci s koproducentmi Český rozhlas, Česká televízia, RTVS, BarrandovStudio, Innogy a WandalProductions. Film tiež podporili Štátny fond kinematografie ČR, Audiovizuálny fond SK, Audiovizuálny fond Praha a Plzenský kraj. Premiéra v kinách je naplánovaná na 1.august 2024.

Režisér JiříMádl o filme Vlny: „Film som natočil pre všetkých, ktorí ho chcú vidieť. Mojím cieľom je, aby naň šli aj mladí diváci. Tí, čo sa o udalostiach okolo roku 1968 ešte len učia. Chcem, aby im porozumeli, aby lepšie chápali kontext vecí, čo bolo pred a čo potom. Zároveň nechcem, aby Vlny boli „Wikipédiou“. Chcem urobiť divácky film, možný divácky hit, v ktorom bude tempo, dynamika, silné ľudské osudy uprostred veľkých dejín.“

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024