Slovenský Komisár Rex – Markíza chystá nový seriálový ťahák

Televízia sa pripravuje na svoj ďalší veľký televízny projekt a na naše obrazovky chce po novom priniesť aj slovenskú verziu legendárneho rakúskeho krimiseriálu Komisár Rex. Ten sa spolu s novšími časťami v talianskej koprodukcii objavoval v neuveriteľných 18 sériách a viac než 200 častiach.

„Slovenský“ Komisár Rex by sa mal odraziť od rakúskej predlohy a mal by byť zasadený do slovenského prostredia a modernejšej doby. Nakrúcanie sa podľa viacerých zdrojov už neudržateľne blíži a Markíza si tak do nabitého zoznamu vlastnej produkcie na tento rok pripisuje ďalší formát. Televízia chce týmto počinom ísť na istotu a zlomiť „prekliatie“ seriálových prepadákov posledného obdobia.

Tv Markíza sa mimoriadne finančne náročným zaradením vlastnej pôvodnej tvorby snaží pomôcť s negatívnym trendom jej sledovanosti, kedy medziročne stratila až pätinu divákov a v prime-time klesla až o 5,5 podielového bodu! Televízia tak momentálne investuje do svojich projektov najviac peňazí v histórii, otázkou však zostáva, či malý slovenský trh dokáže takýto objem pokryť.

Už na jeseň sa totiž chystá nasadiť 3 veľkoformátové šou – novú sériu Let´s Dance, predpokladaný veľký hajlajt sezóny Extrémne premeny Slovensko a na obrazovkách sa objavia aj nové slovenské diely Pevnosť Boyard. Ďalej však bude pokračovať Farma, Horná Dolná v novej sérii, Kredenc, Chart Show aj Dobre vedieť. Z nových seriálov sú ešte stále ohlásené: Kuchyňa a Detektív Dušo.

Je nový Komisár Rex v slovenskom podaní schopný zvýšiť sledovanosť stanice? Alebo sa zaradí do poriadne dlhého radu nie celkom vydarených počinov? Uvidíme. Potenciál tento seriál však určite má. Okrem množstva originálnych častí sa dočkal aj mnohých sérií, ktoré z neho vychádzali (napríklad spin-off seriál Stockinger), či sa ním priamo inšpirovali. Tu môžeme nájsť ruskú verziu Mukhtar, ktorý sa vysiela dodnes a má za sebou už neuveriteľných 900 častí (v tomto prípade ide aj o išpiráciu, hoci veľmi vzdialenú, zo staršieho sovietskeho filmu z roku 1964). Poľský spin-off Komisár Alex má zatiaľ na konte viac ako 110 odvysielaných častí.

Novinky zo sveta TV
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022
Určite aj tí najväčší odporcovia zábavných reality programov museli zaregistrovať prednedávnom návštevu Geissenovcov ..
29.5.2022
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022