Sklenená izba – film s ambíciami (aj v koprodukcii s Tv Joj)

Keď sa spojí silný námet, medzinárodné herecké obsadenie a kvalitná produkcia, na plátne sa tak nezriedka objaví výnimočný filmový počin s ambíciami na prerazenie v celosvetovom merítku. Všetky spomenuté atribúty sú vizitkou novovznikajúceho filmu v česko-slovenskej koprodukcii s názvom Sklenená izba.

Film vzniká podľa knihy s rovnomenným názvom (The Glass Room) od britského spisovateľa Simona Mawera ešte z roku 2010 a scenára Andrewa Shawa. O čo vlastne ide? Najpodstatnejšou informáciou pre nás, netrpezlivých kinofilov je, že sa film odohráva v 20. storočí na pozadí osudov ľudí obývajúcich známu vilu Tugendhat. Film má široký záber – mapuje tie najdramatickejšie momenty histórie minulého storočia.

Len pre osvieženie: Vila Tugendhat v Brne je naozaj ojedinelým dielom nemeckého architekta Ludwiga Miese van der Rohe a patrí k základným dielam modernej svetovej architektúry.

O čo vo filme pôjde. Film má priniesť pohľad na dejiny prostredníctvom domu známeho najmä svojimi presklenými stenami a osobnosťami, ktoré v ňom pobývali. V podstate to bude príbeh rodiny Landauerovcov, ktorí sú majiteľmi vily.

Film sa už natáča od konca februára v lokalitách v Česku, Holandsku, Rakúsku a Taliansku a má naozaj hviezdne obsadenie. Jednu z hlavných postáv stvárni aj holandská herečka Carice van Houten (známa aj ako Červená kňažka z Hry o tróny), či švédska herečka Hanna Alström (film Kingsman:The Secret Service). Z česko-slovených hercov sa môžeme tešiť na stálicu Karla Rodena, alebo aj na Alexandru Borbély, ktorá zahviezdila v snímke O tele a duši (získala zaň Európsku filmovú cenu a tento film je aj v užšej nominácii na Oscara v kategórii cudzojazyčných filmov).

Na záver už len pripomeniem, že premiéra filmu je plánovaná na september 2019.

Novinky zo sveta TV
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018
Áno je to tak. Stále poulárnejší komik a tvár komediálneho seriálu Horná Dolná či zábavného formátu Inkognito sa ..
23.5.2018
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018