Sklenená izba – film s ambíciami (aj v koprodukcii s Tv Joj)

Keď sa spojí silný námet, medzinárodné herecké obsadenie a kvalitná produkcia, na plátne sa tak nezriedka objaví výnimočný filmový počin s ambíciami na prerazenie v celosvetovom merítku. Všetky spomenuté atribúty sú vizitkou novovznikajúceho filmu v česko-slovenskej koprodukcii s názvom Sklenená izba.

Film vzniká podľa knihy s rovnomenným názvom (The Glass Room) od britského spisovateľa Simona Mawera ešte z roku 2010 a scenára Andrewa Shawa. O čo vlastne ide? Najpodstatnejšou informáciou pre nás, netrpezlivých kinofilov je, že sa film odohráva v 20. storočí na pozadí osudov ľudí obývajúcich známu vilu Tugendhat. Film má široký záber – mapuje tie najdramatickejšie momenty histórie minulého storočia.

Len pre osvieženie: Vila Tugendhat v Brne je naozaj ojedinelým dielom nemeckého architekta Ludwiga Miese van der Rohe a patrí k základným dielam modernej svetovej architektúry.

O čo vo filme pôjde. Film má priniesť pohľad na dejiny prostredníctvom domu známeho najmä svojimi presklenými stenami a osobnosťami, ktoré v ňom pobývali. V podstate to bude príbeh rodiny Landauerovcov, ktorí sú majiteľmi vily.

Film sa už natáča od konca februára v lokalitách v Česku, Holandsku, Rakúsku a Taliansku a má naozaj hviezdne obsadenie. Jednu z hlavných postáv stvárni aj holandská herečka Carice van Houten (známa aj ako Červená kňažka z Hry o tróny), či švédska herečka Hanna Alström (film Kingsman:The Secret Service). Z česko-slovených hercov sa môžeme tešiť na stálicu Karla Rodena, alebo aj na Alexandru Borbély, ktorá zahviezdila v snímke O tele a duši (získala zaň Európsku filmovú cenu a tento film je aj v užšej nominácii na Oscara v kategórii cudzojazyčných filmov).

Na záver už len pripomeniem, že premiéra filmu je plánovaná na september 2019.

Novinky zo sveta TV
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018