Skečšou Kredenc definitívne končí

Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro končí. Hoci sa čakalo, že sa táto šou ešte možno vráti na televízne obrazovky, televízia Markíza nakoniec potvrdila, že tomu tak nebude. Je to dôsledok slabších posledných sezón? Takmer určite.

Relácia Kredenc stála na základoch, ktoré postavila niekdajšia skečšou Haló na Joj-ke, ale svojho predchodcu nakoniec v popularite o dosť veľký kus predbehla. Tá dokázala nadviazať na úspechy ešte dávnejšieho hitu S.O.S. Za všetkými spomínanými projektami bol Daniel Dangl. Kredenc svoju históriu na Markíze začal písať už v roku 2014 a v podstate hneď od počiatku spolu s Hornou Dolnou dokázal zaujať a pobaviť veľké množstvo divákov. Takto sa na výslní držal celé dva roky, keď potom v roku 2017 začal so sledovanosťou padať až k podpriemerným výkonom. Šou tak postupne prichádzala o epizódy, až nakoniec na jeseň 2018 bola z obrazoviek stiahnutá úplne. Podľa vtedajších vyjadrení televízie a tvorcov projektu malo ísť dočasné prerušenie. Rok prešiel a je jasné, že napokon Kredenc dostal definitívnu stopku a s tvorcom Danom Danglom sa Markíza dohodla na definitívnom ukončení projektu.

Aj preto tohtoročná novinka Klamal by som ti? obsadila vysielací čas, ktorý pôvodne patril Kredencu a jej hlavné predstaviteľky Peťa Polnišová a Zuzana Šebová (Cuky a Luky) tak teraz hviezdia v novom zábavnom formáte.

Inak, ešte v poslednej sezóne Kredenca došlo k výmenám hereckých tvárí, kedy z nej postupne poodchádzali hlavní protagonisti, ktorí v nej hrali od počiatku. Ukázalo sa, že strata Sväťa Malachovského a Michala Kubovčíka bola kľúčová. Noví ľudia ako Števo Martinovič, DavidHartl, Jana Kovalčíková, Samuel Trnka či Peter Sklár nedokázali osloviť divákov tak, ako to dokázali herci v pôvodnom zložení.

Novinky zo sveta TV
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019
A pritom začiatok Majstrovstiev sveta vyzeral veľmi nádejne. Po výhre s Američanmi sme smolne prehrali s výbermi Fínska ..
20.5.2019
Je to tak, slovenská verejnoprávna televízia tento rok ostáva úplne bez Ligy majstrov a finále snov medzi FC ..
19.5.2019
Tak úvod domáceho šampionátu sa nesie na vlne neuveriteľných výkonov slovenskej reprezentácie. Veď kto ..
15.5.2019
Galavečer, finále, šou Najväčší Slovák vysielala  RTVS na Jednotke v stredu 1. mája. Na prvom mieste sa podľa ..
11.5.2019