Skečšou Kredenc definitívne končí

Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro končí. Hoci sa čakalo, že sa táto šou ešte možno vráti na televízne obrazovky, televízia Markíza nakoniec potvrdila, že tomu tak nebude. Je to dôsledok slabších posledných sezón? Takmer určite.

Relácia Kredenc stála na základoch, ktoré postavila niekdajšia skečšou Haló na Joj-ke, ale svojho predchodcu nakoniec v popularite o dosť veľký kus predbehla. Tá dokázala nadviazať na úspechy ešte dávnejšieho hitu S.O.S. Za všetkými spomínanými projektami bol Daniel Dangl. Kredenc svoju históriu na Markíze začal písať už v roku 2014 a v podstate hneď od počiatku spolu s Hornou Dolnou dokázal zaujať a pobaviť veľké množstvo divákov. Takto sa na výslní držal celé dva roky, keď potom v roku 2017 začal so sledovanosťou padať až k podpriemerným výkonom. Šou tak postupne prichádzala o epizódy, až nakoniec na jeseň 2018 bola z obrazoviek stiahnutá úplne. Podľa vtedajších vyjadrení televízie a tvorcov projektu malo ísť dočasné prerušenie. Rok prešiel a je jasné, že napokon Kredenc dostal definitívnu stopku a s tvorcom Danom Danglom sa Markíza dohodla na definitívnom ukončení projektu.

Aj preto tohtoročná novinka Klamal by som ti? obsadila vysielací čas, ktorý pôvodne patril Kredencu a jej hlavné predstaviteľky Peťa Polnišová a Zuzana Šebová (Cuky a Luky) tak teraz hviezdia v novom zábavnom formáte.

Inak, ešte v poslednej sezóne Kredenca došlo k výmenám hereckých tvárí, kedy z nej postupne poodchádzali hlavní protagonisti, ktorí v nej hrali od počiatku. Ukázalo sa, že strata Sväťa Malachovského a Michala Kubovčíka bola kľúčová. Noví ľudia ako Števo Martinovič, DavidHartl, Jana Kovalčíková, Samuel Trnka či Peter Sklár nedokázali osloviť divákov tak, ako to dokázali herci v pôvodnom zložení.

Novinky zo sveta TV
Markíza na leto pripravila pre svojich divákov novinku – špeciálny formát pod názvom „Lovci búrok“. Vysiela sa v ..
18.7.2024
Tento rok oslavujeme okrúhle 80.výročie Slovenského národného povstania. A Slovenská televízia a rozhlas si ho bude ..
10.7.2024
Už v pondelok 8.júla o 20:30 sa na Markíze objaví nový odľahčený krimiseriál s názvom Polícia Hvar. Jeho dej sa ..
7.7.2024
Len prednedávnom sme vás informovali, že skupina Markíza má pre svojich divákov pripravenú novú televíznu stanicu.
26.6.2024
Televízna sezóna smeruje k uhorkovému obdobiu a v podstate všetky stanice zapínajú oddychový „prázdninový mód“. ..
23.6.2024
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024