Skečšou Kredenc definitívne končí

Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro končí. Hoci sa čakalo, že sa táto šou ešte možno vráti na televízne obrazovky, televízia Markíza nakoniec potvrdila, že tomu tak nebude. Je to dôsledok slabších posledných sezón? Takmer určite.

Relácia Kredenc stála na základoch, ktoré postavila niekdajšia skečšou Haló na Joj-ke, ale svojho predchodcu nakoniec v popularite o dosť veľký kus predbehla. Tá dokázala nadviazať na úspechy ešte dávnejšieho hitu S.O.S. Za všetkými spomínanými projektami bol Daniel Dangl. Kredenc svoju históriu na Markíze začal písať už v roku 2014 a v podstate hneď od počiatku spolu s Hornou Dolnou dokázal zaujať a pobaviť veľké množstvo divákov. Takto sa na výslní držal celé dva roky, keď potom v roku 2017 začal so sledovanosťou padať až k podpriemerným výkonom. Šou tak postupne prichádzala o epizódy, až nakoniec na jeseň 2018 bola z obrazoviek stiahnutá úplne. Podľa vtedajších vyjadrení televízie a tvorcov projektu malo ísť dočasné prerušenie. Rok prešiel a je jasné, že napokon Kredenc dostal definitívnu stopku a s tvorcom Danom Danglom sa Markíza dohodla na definitívnom ukončení projektu.

Aj preto tohtoročná novinka Klamal by som ti? obsadila vysielací čas, ktorý pôvodne patril Kredencu a jej hlavné predstaviteľky Peťa Polnišová a Zuzana Šebová (Cuky a Luky) tak teraz hviezdia v novom zábavnom formáte.

Inak, ešte v poslednej sezóne Kredenca došlo k výmenám hereckých tvárí, kedy z nej postupne poodchádzali hlavní protagonisti, ktorí v nej hrali od počiatku. Ukázalo sa, že strata Sväťa Malachovského a Michala Kubovčíka bola kľúčová. Noví ľudia ako Števo Martinovič, DavidHartl, Jana Kovalčíková, Samuel Trnka či Peter Sklár nedokázali osloviť divákov tak, ako to dokázali herci v pôvodnom zložení.

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019