Silvester v televízii – žiadne koncoročné show neuvidíme

Kedysi populárnym koncoročným programom na obrazovkách našich televízií už asi nadobro odzvonilo. Ešte donedávna tomu tak nebolo a napríklad Markíza nasadzovala silvestrovskú Chart Show. Ako to bude tento rok? Pozrite sa na program našich televízií v posledný deň roku.

Markíza

Ako som už spomínal, aj Markíza nakoniec potvrdila svoje plány o vynechaní špeciálneho veľkého programu. Posledné tri roky totiž prinášala silvestrovskú Chart Show, ale aj predtým boli známe jej veľké koncoročné programy s populárnymi televíznymi tvárami. Postupom rokov však atraktivita reklamného priestoru pre partnerov významne poklesla a spoliehať sa len na prestíž, hlavne keď je pridrahá a často aj neefektívna, je jednoducho rizikom (na škodu nás divákov).

Takže silvestrovský večer na Markíze otvoria Babovřesky (repríza prvej časti). Z pôvodnej tvorby je pripravený Kredenc, s ktorým diváci prehupnú do nového roka 2018.

JOJ

Podobný prístup ako Markíza už dlhší čas aplikuje aj televízia Joj. Vysielali sa už filmy, ktoré sa postupne zamenili pôvodnou tvorbou – špeciály Paneláku či Česko Slovensko má talent. Napríklad ale zas v roku 2014 televízia vyrukovala pre zmenu s 3 dielmi Kameňákov za sebou…

Tento rok nahradí minuloročné Inkognito nová šou – Nikto nie je dokonalý, formát, ktorý televízia získala len tento rok. Novinkou bude aj pokračovať v programe. O 22.30 sa o zábavu postará špeciál Všetko čo mám rád, ktorý vyvrcholí po jednej hodine po polnoci.

RTVS

Slovenská televízia otvorí večer klasicky nasadením silvestrovského špeciálu Milujem Slovensko, po ktorom bude nasledovať talkshow Petra Marcina Neskoro večer.

Ostatné TV

Na Pluske uvidíme tri diely Kameňákov. Doma na nás pripravili komédie Pred svadbou nie! a Jednoducho sexi. Dajto má na pláne reprízy z predošlých večerov Ostreľovač a Špecialisti. Na Wau pôjde dobrodružný film Cesta bojovníka a silvestrovské Česko Slovensko má talent.

Novinky zo sveta TV
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018