Silvester v televízii – žiadne koncoročné show neuvidíme

Kedysi populárnym koncoročným programom na obrazovkách našich televízií už asi nadobro odzvonilo. Ešte donedávna tomu tak nebolo a napríklad Markíza nasadzovala silvestrovskú Chart Show. Ako to bude tento rok? Pozrite sa na program našich televízií v posledný deň roku.

Markíza

Ako som už spomínal, aj Markíza nakoniec potvrdila svoje plány o vynechaní špeciálneho veľkého programu. Posledné tri roky totiž prinášala silvestrovskú Chart Show, ale aj predtým boli známe jej veľké koncoročné programy s populárnymi televíznymi tvárami. Postupom rokov však atraktivita reklamného priestoru pre partnerov významne poklesla a spoliehať sa len na prestíž, hlavne keď je pridrahá a často aj neefektívna, je jednoducho rizikom (na škodu nás divákov).

Takže silvestrovský večer na Markíze otvoria Babovřesky (repríza prvej časti). Z pôvodnej tvorby je pripravený Kredenc, s ktorým diváci prehupnú do nového roka 2018.

JOJ

Podobný prístup ako Markíza už dlhší čas aplikuje aj televízia Joj. Vysielali sa už filmy, ktoré sa postupne zamenili pôvodnou tvorbou – špeciály Paneláku či Česko Slovensko má talent. Napríklad ale zas v roku 2014 televízia vyrukovala pre zmenu s 3 dielmi Kameňákov za sebou…

Tento rok nahradí minuloročné Inkognito nová šou – Nikto nie je dokonalý, formát, ktorý televízia získala len tento rok. Novinkou bude aj pokračovať v programe. O 22.30 sa o zábavu postará špeciál Všetko čo mám rád, ktorý vyvrcholí po jednej hodine po polnoci.

RTVS

Slovenská televízia otvorí večer klasicky nasadením silvestrovského špeciálu Milujem Slovensko, po ktorom bude nasledovať talkshow Petra Marcina Neskoro večer.

Ostatné TV

Na Pluske uvidíme tri diely Kameňákov. Doma na nás pripravili komédie Pred svadbou nie! a Jednoducho sexi. Dajto má na pláne reprízy z predošlých večerov Ostreľovač a Špecialisti. Na Wau pôjde dobrodružný film Cesta bojovníka a silvestrovské Česko Slovensko má talent.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018