Šiesta „federálna“ Supestar je už na obzore

Je to tak, už tento rok (2020) sa môžeme tešiť na šiestu sériu Československej Superstar. Po minulom roku, kedy sa Markíze a Nove celkom nepodarilo reštartovať iný celosvetovo úspešný spevácky formát TheVoice, sa televízie momentálne spoliehajú na tradičnejšiu šou, pri ktorej však tiež došlo k niekoľkým výrazným úpravám. Asi najväčšou je rozšírenie poroty na 5 miest, kedy sa ku „katovi“ Paľovi Haberovi pridajú veľké mená ako LeošMareš (niekoľkonásobný moderátor tejto šou), Marián Čekovský (istota slovenskej sledovanosti), Monika Bagárová (finalistka súťaže z roku 2009 a dnes populárna speváčka) a tiež hviezda seriálu Ulice na Nove – Patricie Pagáčová.

Superstar 2020 odštartuje rovnako ako pred dvoma rokmi vo februári (na Markíze už od 16.februára) a to bezkonkurenčne najsledovanejšími a najpopulárnejšími časťami – kastingami. Ráta sa minimálne s ich 6 časťami (tak to bolo pri poslednej Superstar). Vysielanie však na začiatku nebude súbežné. Markíza nasadí vysielanie šou tradične na nedeľný prime-time, Nova na soboty, pretože na nedele má momentálne vyhradené pre výrazne úspešnejšie a sledovanejšie seriály. Je však celkom možné, že naživo vysielané kolá pôjdu na oboch staniciach súčasne – tak ako to pri poslednej Superstar. Inak, ťažiskovú jarnú zábavnú šou opäť potrápi svetový hokejový šampionát (štartuje v piatok 8.mája vo Švajčiarsku).

V rámci piatej série Superstar v roku 2018 sa odvysielalo celkom šestnástich častí, pričom po šiestich kastingových kolách nasledovali tri vyraďovacie Super výbery, dve semifinále a päť finálových kôl vrátane Superfinále, ktoré ukončilo celú súťaž.

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022