RTVS sa s premiérami svojich filmov darí, aké filmy ešte uvidíme?

Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa do koprodukcií, ktoré majú zaujímavý divácky „mainstreamový“ potenciál. Premiéry česko-slovenských filmov dostali túto sezónu priestor v nedeľnom prime-time. Už prvý film – triler Dôverný nepriateľ, pritiahol k obrazovkám na Jednotke 284 tisíc divákov, čo predstavovalo podiel 13% a pozíciu trhovej dvojky. Ďalšia nedeľa zase vzala divákov konkurenčným staniciam vďaka priamemu prenosu priateľského futbalového zápasu slovenskej reprezentácie s Paraguajom. Nasledujúce nedele potom ešte budú patriť dvom reprízovým snímkam Teória tigraTlmočník.

RTVS má však pripravené v talóne premiéry, ktoré by mali bez väčších problémov zabodovať aj u širšieho publika. Pôjde hlavne o koprodukčnú životopisnú drámu JanPalach (2018), ktorá mapuje aj na základe oficiálnych prameňov život a posledné okamihy študenta, ktorý sa 16. januára na protest proti okupácii Československa upálil na Václavskomnáměstí v Prahe.

Veľmi očakávanou premiérou určite bude aj historický triler Toman (2018), ktorý má za sebou množstvo nominácií a ocenení na minuloročnom Českom levovi a tohtoročnej ankete Slnko v sieti. Režisér Ondřej Trojan nakrútil tento film na základe skutočných udalostí z obdobia povojnových rokov 1945-1948 o šéfovi zahraničnej rozviedky Zdeňkovi Tomanovi (bravúrne predstavenie JiříhoMacháčka), ktorý významne ovplyvnil vývoj v povojnovom Československu, bezškrupulózneho obchodníka s obrovskou mocou a zásadnou úlohou. Zohnať peniaze, ktoré by komunistom vyhrali voľby…

Tešiť sa tiež môžete na športovú koprodukčnú drámu Zlatý podraz (2018), ktorej dej sa začína rok pred vypuknutím druhej svetovej vojny. Zobrazuje osud mladého právnika a basketbalistu Franty (Filip Březina) a jeho lásky – tanečnice Michelle (PatriciaVolny). Príbeh vrcholí v roku 1951, kedy sa Európa na niekoľko desaťročí rozdelí železnou oponou…

To samozrejme nie sú všetky filmy, ktoré má Telerozhlas  v pláne odvysielať, spomenieme ešte najčerstvejšiu snímku – drámu Posol (2019), autentickú romantickú komédiu Loli Parádička (2019), či slovensko-česko-ruskú drámu Pivnica (2018).

Novinky zo sveta TV
Chýbala vám na televíznych obrazovkách zoznamka? Už nebude. Na budúci rok je jedna potvrdená aj na Markíze. A rovno sa ..
1.12.2019
Chystá sa ďalší veľký rebrand stanice z portfólia tv JOJ. Z detskej stanice TvRiK, ktorá sa spúšťala v roku 2015, sa ..
20.11.2019
Markíza bude mať vlastnú Jenny! Seriál z prostredia nemocničnej pediatrie s názvomKlub červených ..
14.11.2019
Už na budúci rok televízia JOJ uvedie pôvodný formát (adaptovaný z kanadského originálu), od ktorého si sľubujú ..
6.11.2019
V siedmom nebi vstupuje na obrazovky komerčnej televízie do ďalšej sezóny, čím prekoná aj svojho ..
31.10.2019
Novinka na scéne rodinných seriálov s názvom Mami, kúp mi psa sa na našich obrazovkách objaví už na ..
23.10.2019
Verejnoprávna televízia a rozhlas stále dokáže potrápiť komerčné stanice a to aj vďaka tomu, že sa neustále púšťa ..
20.10.2019
Nová šou Utajený šéf sa predvedie na televíznych obrazovkách už v novembri. Teda predbežne to tak ..
13.10.2019
Súkromná televízia JOJ prednedávnom rozšírila svoje akvizície, kedy kúpila na českom trhu platené stanice CS ..
2.10.2019
Tretí športový kanál verejnoprávnej televízie a rozhlasu bude konečne realitou. Jeho štart je potvrdený už na ..
25.9.2019