RTVS pripravuje novú vianočnú rozprávku

Slovenská televízia a rozhlas práve nakrúca novú vianočnú rozprávku s názvom O liečivej vode, a s jej premiérou sa ráta už na tieto Vianoce. Rodinná rozprávka sa bude odohrávať  na zemskom povrchu i vo vodnej ríši, obe plné tajomstiev a záhad. Aby sme vás trochu navnadili, no neprezradili všetko, takto romantický a dobrodružný príbeh prezentuje samotná verejnoprávna televízia:

„Odpradávna jestvuje popri ľudskom svete aj svet vôd. Vodný svet je skrytý pred ľudskými očami dospelých ľudí. Pani prameňov stráži tajomstvo vodnej ríše a jej zázrakov. Jedného dňa sa zľutuje nad chorou princezničkou Hankou, dcérou kráľa Dobroslava a daruje smrteľníkom liečivú vodu. Avšak, ako to už v rozprávke býva, má podmienku…“

Teraz si povedzme viac o produkcii a hereckom obsadení rozprávky. Projekt vzniká v koprodukcii RTVS, Českej televízie a mediálnej spoločnosti TrigonProduction. Námet je dielom spolupráce Juraja Raýmana a Kataríny Molákovej, scenár spracoval Michal Pusztay. Režisérsku taktovku drží Ján Sebechlebský, ktorý má na konte viacero zaujímavých projektov (Tajné životy) a to aj v spolupráci s Českou televíziou (napríklad seriál Kriminálka Staré město, či celovečerná snímka Česká soda). Za kamerou stojí Tomáš Juríček, ktorý sa podieľal napríklad na filmoch Amnestie, či na oboch dieloch Márie Terézie. Architektom filmového spracovania rozprávky je Tomáš Berka, kostýmy má na starosti Ján Kocman.

Čo sa týka hercov, tak vo filme uvidíme viaceré známe herecké osobnosti z Čiech i Slovenska. Darija Pavlovičová (hrala napríklad v minisérii Linka) stvárňuje princeznú Hanku. Jej otca bude stvárňovať známy Marián Mitaš (Úkryt v zoo, DOGG, Toman). Postava Jakuba, mlynárovho syna, bola zverená Jakubovi Spišákovi (Láska na vlásku) a jeho otca, mlynára Jána, zase AttiloviMokosovi (Učiteľka, Červený kapitán). Vojvodkyňu s vojvodom zase zahrajú Zuzana Kanócz (Casino.sk) a Juraj Hrčka (Sedem zhavranelých bratov, Únos, Sviňa), vodnú pani charizmatická česká herečka Linda Rybová (Andílek na nervy, Jak básnícičekají na zázrak). Vo vedľajších úlohách sa ešte predstavia Juraj Kemka, PetrVaněk, Rebeka Poláková, Marián Labuda, či Michal Režný.

Novinky zo sveta TV
Možno ste si to už všimli, ale možno ani nie. Každopádne platí, že od 5.októbra sa na obrazovke pri sledovaní Plus-ky, ..
18.10.2020
RTVS práve v týchto dňoch uvádza na televízne obrazovky novú zábavno-športovú šou Tak určite. ..
11.10.2020
Novinka z dielne slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Pumpa mieri na naše televízne obrazovky. Od ..
1.10.2020
Trojdielna dráma Herec, ktorá vznikla v koprodukcii Českej televízie a RTVS, má šancu stať sa ďalším ..
23.9.2020
Tak v istom zmysle áno, najmä v kategórii Najlepšia herečka kde zvíťazila Dominika Kavaschová, ktorej hviezda ..
13.9.2020
Je celkom možné, že do boja o televízneho diváka na jeseň významnejšie zasiahne aj naša verejnoprávna televízia. ..
6.9.2020
Na slovenské obrazovky mieri český televízny hit Slunečná. Seriál už od 25.augusta nasadila televízia ..
30.8.2020
Blíži sa 76.výročie Slovenského národného povstania a už tradične si ho pripomenie aj Slovenský rozhlas a televízia. ..
23.8.2020
Letné trápenie Markízy nemá konca a po raketovom nástupe konkurenčnej televízie JOJ (hlavne s premiérami populárnych ..
16.8.2020