RTVS potvrdzuje trend – má pre nás seriálové hity aj v roku 2019 (Príbeh služobníčky)

Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových hitov súčasnosti. Určite ste v minulosti zaregistrovali, že na Dvojke boli odpremiérované také tituly ako Fargo (3 série), Babylon Berlín, Most (4 série), Gomora (3 série), či napríklad aj Taboo, Štyri zastavenia v Havane, Pod rovnakým nebom, 1992, Nočný recepčný…

Teraz sa môžete tešiť na prekvapenie ostatného obdobia – Príbeh služobníčky. RTVS zakúpila práva na rovno dve série a prvá časť seriálu bola už odvysielaná v sobotu 5. januára na Dvojke. Povedzme si o tejto seriálovej senzácii niečo viac. 2 Zlaté Glóbusy, 8 cien Emmy, a ďalšie ocenenia, to je doterajšia vizitka seriálu, ktorý je adaptáciou rovnomenného románu Margaret Atwoodovej z roku 1985, kanadskej spisovateľky, ktorú nečakaný úspech príbehu prekvapil a doslova donútil napísať pokračovanie svojej úspešnej knihy. Bude sa volať Testaments a na trh príde v septembri tohto roku.

O čo v seriáli ide? Výpravný počin vykresľuje podľa všetkého nie až tak vzdialenú budúcnosť, kedy na území USA vznikla republika s názvom Gileád. Svet sa borí v dôsledku ekologických katastrof, jedným z následkov je aj neplodnosť ľudstva. Totalitná, teokratická republika definitívne vzala ženám postavenie i slobodu. Tie, ktoré už mali deti a sú ešte plodné, sú doslova zajaté v mene záchrany ľudstva a stali sa z nich takzvané služobníčky. Jednou z nich je aj June Osborne (perfektne ju stvárnila ju herečka Elisabeth Moss). V Gileáde príde nielen o svoju slobodu, ale aj identitu a meno. Po novom ju nazývajú Offred a pridelia ju do rodiny veliteľa kde má jedinú úlohu – rodiť deti. Jej cieľom je však prežiť, nájsť svojho manžela a dcéru a z krajiny utiecť.

Rovnomenné filmové spracovanie z roku 1990 veľmi neoslnilo, ale určite zaujalo svojou neopozeranou témou. Práve toho sa s odstupom času chytila americká streamovacia služba Hulu a priniesla svoje seriálové spracovanie. Sledujte na Dvojke vždy v sobotu približne o 22.00.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018