RTVS potvrdzuje trend – má pre nás seriálové hity aj v roku 2019 (Príbeh služobníčky)

Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových hitov súčasnosti. Určite ste v minulosti zaregistrovali, že na Dvojke boli odpremiérované také tituly ako Fargo (3 série), Babylon Berlín, Most (4 série), Gomora (3 série), či napríklad aj Taboo, Štyri zastavenia v Havane, Pod rovnakým nebom, 1992, Nočný recepčný…

Teraz sa môžete tešiť na prekvapenie ostatného obdobia – Príbeh služobníčky. RTVS zakúpila práva na rovno dve série a prvá časť seriálu bola už odvysielaná v sobotu 5. januára na Dvojke. Povedzme si o tejto seriálovej senzácii niečo viac. 2 Zlaté Glóbusy, 8 cien Emmy, a ďalšie ocenenia, to je doterajšia vizitka seriálu, ktorý je adaptáciou rovnomenného románu Margaret Atwoodovej z roku 1985, kanadskej spisovateľky, ktorú nečakaný úspech príbehu prekvapil a doslova donútil napísať pokračovanie svojej úspešnej knihy. Bude sa volať Testaments a na trh príde v septembri tohto roku.

O čo v seriáli ide? Výpravný počin vykresľuje podľa všetkého nie až tak vzdialenú budúcnosť, kedy na území USA vznikla republika s názvom Gileád. Svet sa borí v dôsledku ekologických katastrof, jedným z následkov je aj neplodnosť ľudstva. Totalitná, teokratická republika definitívne vzala ženám postavenie i slobodu. Tie, ktoré už mali deti a sú ešte plodné, sú doslova zajaté v mene záchrany ľudstva a stali sa z nich takzvané služobníčky. Jednou z nich je aj June Osborne (perfektne ju stvárnila ju herečka Elisabeth Moss). V Gileáde príde nielen o svoju slobodu, ale aj identitu a meno. Po novom ju nazývajú Offred a pridelia ju do rodiny veliteľa kde má jedinú úlohu – rodiť deti. Jej cieľom je však prežiť, nájsť svojho manžela a dcéru a z krajiny utiecť.

Rovnomenné filmové spracovanie z roku 1990 veľmi neoslnilo, ale určite zaujalo svojou neopozeranou témou. Práve toho sa s odstupom času chytila americká streamovacia služba Hulu a priniesla svoje seriálové spracovanie. Sledujte na Dvojke vždy v sobotu približne o 22.00.

Novinky zo sveta TV
Začiatkom júla sa začal nakrúcať pôvodný dramatický seriál Hniezdo, v ktorom sa objavia viacerí známi ..
16.7.2019
Jojka zbrojí vo veľkom a prináša na naše obrazovky mysteriózny historický veľkonákladový seriál Slovania. O tejto ..
14.7.2019
Leto je v plnom prúde, teda aspoň čo sa počasia týka, nastal ten čas, kedy televízie nasadzujú prázdninový program. ..
7.7.2019
Verejnoprávna RTVS získala prestížnu cenu (voľby slovenskej národnej reklamy) za svoju kampaň počas ..
30.6.2019
Na Slovensku bude mať premiéru ďalší český seriálový hit -Černé vdovy, ktorý vysielala česká Prima ..
23.6.2019
Kryštof je nový celovečernýhraný film o viere, nádeji a obeti. Hlavný hrdina žije v komunite ..
13.6.2019
Je jún, leto klope na dvere, prichádza čas, kedy slovenské televízie prepínajú program svoj na „letný mód“. Posledný ..
9.6.2019
Kredenc, spočiatku veľmi úspešná skečshow z dielne Dana Dangla, po štyroch rokoch nadobro ..
6.6.2019
Viete kto sa v nedeľu v Bratislave stal majstrom sveta v ľadovom hokeji v roku 2019? Určite áno. ..
30.5.2019
Keď pred dvoma rokmi vstúpila RTVS koprodukčne do nákladného projektu Mária Terézia, tak na vianočnú rozprávku vtedy ..
26.5.2019