RTVS potvrdzuje trend – má pre nás seriálové hity aj v roku 2019 (Príbeh služobníčky)

Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových hitov súčasnosti. Určite ste v minulosti zaregistrovali, že na Dvojke boli odpremiérované také tituly ako Fargo (3 série), Babylon Berlín, Most (4 série), Gomora (3 série), či napríklad aj Taboo, Štyri zastavenia v Havane, Pod rovnakým nebom, 1992, Nočný recepčný…

Teraz sa môžete tešiť na prekvapenie ostatného obdobia – Príbeh služobníčky. RTVS zakúpila práva na rovno dve série a prvá časť seriálu bola už odvysielaná v sobotu 5. januára na Dvojke. Povedzme si o tejto seriálovej senzácii niečo viac. 2 Zlaté Glóbusy, 8 cien Emmy, a ďalšie ocenenia, to je doterajšia vizitka seriálu, ktorý je adaptáciou rovnomenného románu Margaret Atwoodovej z roku 1985, kanadskej spisovateľky, ktorú nečakaný úspech príbehu prekvapil a doslova donútil napísať pokračovanie svojej úspešnej knihy. Bude sa volať Testaments a na trh príde v septembri tohto roku.

O čo v seriáli ide? Výpravný počin vykresľuje podľa všetkého nie až tak vzdialenú budúcnosť, kedy na území USA vznikla republika s názvom Gileád. Svet sa borí v dôsledku ekologických katastrof, jedným z následkov je aj neplodnosť ľudstva. Totalitná, teokratická republika definitívne vzala ženám postavenie i slobodu. Tie, ktoré už mali deti a sú ešte plodné, sú doslova zajaté v mene záchrany ľudstva a stali sa z nich takzvané služobníčky. Jednou z nich je aj June Osborne (perfektne ju stvárnila ju herečka Elisabeth Moss). V Gileáde príde nielen o svoju slobodu, ale aj identitu a meno. Po novom ju nazývajú Offred a pridelia ju do rodiny veliteľa kde má jedinú úlohu – rodiť deti. Jej cieľom je však prežiť, nájsť svojho manžela a dcéru a z krajiny utiecť.

Rovnomenné filmové spracovanie z roku 1990 veľmi neoslnilo, ale určite zaujalo svojou neopozeranou témou. Práve toho sa s odstupom času chytila americká streamovacia služba Hulu a priniesla svoje seriálové spracovanie. Sledujte na Dvojke vždy v sobotu približne o 22.00.

Novinky zo sveta TV
Pamätáte sa ešte na unikátnu minisériu mapujúcu život jednej z najrešpektovanejších a najvýznamnejších panovníčok ..
24.4.2019
Áno je to tak, organizátori domácich hokejových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia 10. až 26. ..
21.4.2019
Galavečer udeľovania cien Osobnosť televíznej obrazovky OTO za rok 2018 už máme úspešne za sebou. ..
17.4.2019
Majstrovstvá sveta v hokeji sa už nezadržateľne blížia a Slovensko konečne začína žiť hokejom. Kto sa dostane na ..
14.4.2019
Po talkshow s mužskými protagonistami v hlavnej úlohe, konečne opäť dostáva možnosť prejaviť svoj talent žena. O kom ..
9.4.2019
Už v tento pondelok (1.4.2019) odštartovala spoločná príprava na domáci svetový šampionát v ľadovom hokeji (10.-26.5., ..
3.4.2019
Veľká noc klope na dvere a televízni diváci sa môžu opäť tešiť na sviatočný program našich televízií. Že to bude ..
2.4.2019
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019