RTVS nepredĺži zmluvy viacerým redaktorom spravodajstva

Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho spravodajstva. Zatiaľ ide o 4 ľudí. Určite to nie je náhoda, že všetci štyria boli podpísaní pod otvoreným listom, kde sa takmer 60 novinárov RTVS zhodlo na tom, že v televízii pracujú v nepriateľskej atmosfére. Televízia nepredĺži zmluvy (doteraz tak bolo na mesačnej báze) týmto redaktorom: Matúš Baňovič, Kristián Čekovský, Matúš Dávid a Jana Masárová.

Ako pre portál mediálne.sk uviedla jedna z prepustených J. Masárová, žiadne uspokojivé vysvetlenie ukončenia spolupráce nedostala: „Hlavný argument bol, že som v minulosti niekam mala ísť a nemohla som, alebo som nešla. To som absolútne nepochopila, preto som žiadala vysvetlenie, na čo mi bolo povedané, že mi nemusia nič vysvetľovať,“.

Stanovisko RTVS slovami jej hovorkyne: „Interné manažérske rozhodnutia, ktoré súvisia so zabezpečením programovej služby v oblasti spravodajstva, RTVS komentovať nebude…“.

Zverejnením otvoreného listu* sa dostatočne ukázalo, že problém a nesúhlas s momentálnym vedením spravodajstva, nie je prejavom len „kričiacej menšiny“, ale veľkej časti redakcie. A aj preto sa javí, že najvýhodnejšie je tento prejav nespokojnosti potlačiť a z evidentnej väčšiny urobiť len malú skupinku rebelov. Najjednoduchším spôsobom – prepustením externých spolupracovníkov, ktorí v redakcii pracovali denne presne tak, ako i redaktori interní.

*V otvorenom liste 59 novinárov RTVS vyjadruje nespokojnosť s tým, že atmosféra v spravodajstve je napätá už niekoľko mesiacov. Jedným z posledných kontroverzných počinov RTVS je prepustenie jednej z najskúsenejších novinárok, Oľgy Bakovej, ktorá mala byť pôvodne „len“ preradená z postu šéfeditorky na pozíciu radovej redaktorky/editorky krátkych správ v rozhlase.

A my len dodávame, že situáciu v tejto verejnoprávnej inštitúcii budeme pozorne sledovať a prinesieme vám na spustit.sk aj ďalšie informácie týkajúce sa tejto kauzy.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018