RTVS nepredĺži zmluvy viacerým redaktorom spravodajstva

Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho spravodajstva. Zatiaľ ide o 4 ľudí. Určite to nie je náhoda, že všetci štyria boli podpísaní pod otvoreným listom, kde sa takmer 60 novinárov RTVS zhodlo na tom, že v televízii pracujú v nepriateľskej atmosfére. Televízia nepredĺži zmluvy (doteraz tak bolo na mesačnej báze) týmto redaktorom: Matúš Baňovič, Kristián Čekovský, Matúš Dávid a Jana Masárová.

Ako pre portál mediálne.sk uviedla jedna z prepustených J. Masárová, žiadne uspokojivé vysvetlenie ukončenia spolupráce nedostala: „Hlavný argument bol, že som v minulosti niekam mala ísť a nemohla som, alebo som nešla. To som absolútne nepochopila, preto som žiadala vysvetlenie, na čo mi bolo povedané, že mi nemusia nič vysvetľovať,“.

Stanovisko RTVS slovami jej hovorkyne: „Interné manažérske rozhodnutia, ktoré súvisia so zabezpečením programovej služby v oblasti spravodajstva, RTVS komentovať nebude…“.

Zverejnením otvoreného listu* sa dostatočne ukázalo, že problém a nesúhlas s momentálnym vedením spravodajstva, nie je prejavom len „kričiacej menšiny“, ale veľkej časti redakcie. A aj preto sa javí, že najvýhodnejšie je tento prejav nespokojnosti potlačiť a z evidentnej väčšiny urobiť len malú skupinku rebelov. Najjednoduchším spôsobom – prepustením externých spolupracovníkov, ktorí v redakcii pracovali denne presne tak, ako i redaktori interní.

*V otvorenom liste 59 novinárov RTVS vyjadruje nespokojnosť s tým, že atmosféra v spravodajstve je napätá už niekoľko mesiacov. Jedným z posledných kontroverzných počinov RTVS je prepustenie jednej z najskúsenejších novinárok, Oľgy Bakovej, ktorá mala byť pôvodne „len“ preradená z postu šéfeditorky na pozíciu radovej redaktorky/editorky krátkych správ v rozhlase.

A my len dodávame, že situáciu v tejto verejnoprávnej inštitúcii budeme pozorne sledovať a prinesieme vám na spustit.sk aj ďalšie informácie týkajúce sa tejto kauzy.

Novinky zo sveta TV
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018
Reportéri – investigatívna relácia sa vracia späť na obrazovky verejnoprávnej televízie. Bude riešiť ..
30.9.2018
Súboj o televízneho diváka je jednoducho dennodenný boj. Televízie sa pravidelne predchádzajú v snahe získať si čo ..
23.9.2018
Politická diskusia je formát, ktorý na Markíze absentoval už dlhých päť rokov. A aj preto televízia chystá opätovný ..
16.9.2018
Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky ..
6.9.2018
Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich ..
2.9.2018
Už sme sa o predpokladaných účastníkoch show Tvoja tvár znie povedome bavili
21.8.2018
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018