RTVS nepredĺži zmluvy viacerým redaktorom spravodajstva

Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho spravodajstva. Zatiaľ ide o 4 ľudí. Určite to nie je náhoda, že všetci štyria boli podpísaní pod otvoreným listom, kde sa takmer 60 novinárov RTVS zhodlo na tom, že v televízii pracujú v nepriateľskej atmosfére. Televízia nepredĺži zmluvy (doteraz tak bolo na mesačnej báze) týmto redaktorom: Matúš Baňovič, Kristián Čekovský, Matúš Dávid a Jana Masárová.

Ako pre portál mediálne.sk uviedla jedna z prepustených J. Masárová, žiadne uspokojivé vysvetlenie ukončenia spolupráce nedostala: „Hlavný argument bol, že som v minulosti niekam mala ísť a nemohla som, alebo som nešla. To som absolútne nepochopila, preto som žiadala vysvetlenie, na čo mi bolo povedané, že mi nemusia nič vysvetľovať,“.

Stanovisko RTVS slovami jej hovorkyne: „Interné manažérske rozhodnutia, ktoré súvisia so zabezpečením programovej služby v oblasti spravodajstva, RTVS komentovať nebude…“.

Zverejnením otvoreného listu* sa dostatočne ukázalo, že problém a nesúhlas s momentálnym vedením spravodajstva, nie je prejavom len „kričiacej menšiny“, ale veľkej časti redakcie. A aj preto sa javí, že najvýhodnejšie je tento prejav nespokojnosti potlačiť a z evidentnej väčšiny urobiť len malú skupinku rebelov. Najjednoduchším spôsobom – prepustením externých spolupracovníkov, ktorí v redakcii pracovali denne presne tak, ako i redaktori interní.

*V otvorenom liste 59 novinárov RTVS vyjadruje nespokojnosť s tým, že atmosféra v spravodajstve je napätá už niekoľko mesiacov. Jedným z posledných kontroverzných počinov RTVS je prepustenie jednej z najskúsenejších novinárok, Oľgy Bakovej, ktorá mala byť pôvodne „len“ preradená z postu šéfeditorky na pozíciu radovej redaktorky/editorky krátkych správ v rozhlase.

A my len dodávame, že situáciu v tejto verejnoprávnej inštitúcii budeme pozorne sledovať a prinesieme vám na spustit.sk aj ďalšie informácie týkajúce sa tejto kauzy.

Novinky zo sveta TV
Práve prebiehajúca československá Superstar na Markíze sa postupne blíži do finále. Detaily priebehu finálových kôl na ..
16.5.2018
V porote iba jedna zmena, na druhú stranu kompletná výmena moderátorov. Toto sú posledné novinky z v poradí už siedmeho ..
10.5.2018
Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho ..
2.5.2018
Komediálne seriály sú v ostatnom období veľmi populárne a televízie prichádzajú neustále s novými produkciami. To isté ..
24.4.2018
Pamätáte si ešte, ako sa kriminálka Za sklom stala pri svojej ..
18.4.2018
Tak diváci, ktorí sú zvedaví na výkony našich hokejistov pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji v Dánsku a ..
11.4.2018
Televízia sa púšťa do nových zábavných projektov, pretože dnes konkurencia nikdy nespí a pripravuje neustále nové a ..
4.4.2018
Rok 2018 uteká ako voda, ešte prednedávnom sme na našom webe uvádzali
27.3.2018
V poradí osemnásty OTO je už minulosťou. Slovenské televízie sa opäť raz zišli na spoločnom odovzdávaní cien ..
20.3.2018
Televízia JOJ a spoločnosť D.N.A. Production stoja za trojdielnou minisériou podľa rovnomennej knižnej predlohy ..
14.3.2018