RTVS nepredĺži zmluvy viacerým redaktorom spravodajstva

Nové vedenie Slovenskej verejnoprávnej televízie nepredĺži spoluprácu niektorým externým redaktorom televízneho spravodajstva. Zatiaľ ide o 4 ľudí. Určite to nie je náhoda, že všetci štyria boli podpísaní pod otvoreným listom, kde sa takmer 60 novinárov RTVS zhodlo na tom, že v televízii pracujú v nepriateľskej atmosfére. Televízia nepredĺži zmluvy (doteraz tak bolo na mesačnej báze) týmto redaktorom: Matúš Baňovič, Kristián Čekovský, Matúš Dávid a Jana Masárová.

Ako pre portál mediálne.sk uviedla jedna z prepustených J. Masárová, žiadne uspokojivé vysvetlenie ukončenia spolupráce nedostala: „Hlavný argument bol, že som v minulosti niekam mala ísť a nemohla som, alebo som nešla. To som absolútne nepochopila, preto som žiadala vysvetlenie, na čo mi bolo povedané, že mi nemusia nič vysvetľovať,“.

Stanovisko RTVS slovami jej hovorkyne: „Interné manažérske rozhodnutia, ktoré súvisia so zabezpečením programovej služby v oblasti spravodajstva, RTVS komentovať nebude…“.

Zverejnením otvoreného listu* sa dostatočne ukázalo, že problém a nesúhlas s momentálnym vedením spravodajstva, nie je prejavom len „kričiacej menšiny“, ale veľkej časti redakcie. A aj preto sa javí, že najvýhodnejšie je tento prejav nespokojnosti potlačiť a z evidentnej väčšiny urobiť len malú skupinku rebelov. Najjednoduchším spôsobom – prepustením externých spolupracovníkov, ktorí v redakcii pracovali denne presne tak, ako i redaktori interní.

*V otvorenom liste 59 novinárov RTVS vyjadruje nespokojnosť s tým, že atmosféra v spravodajstve je napätá už niekoľko mesiacov. Jedným z posledných kontroverzných počinov RTVS je prepustenie jednej z najskúsenejších novinárok, Oľgy Bakovej, ktorá mala byť pôvodne „len“ preradená z postu šéfeditorky na pozíciu radovej redaktorky/editorky krátkych správ v rozhlase.

A my len dodávame, že situáciu v tejto verejnoprávnej inštitúcii budeme pozorne sledovať a prinesieme vám na spustit.sk aj ďalšie informácie týkajúce sa tejto kauzy.

Novinky zo sveta TV
Aj vy ste si obľúbili zábavnú šou Slovenskej televízie Milujem Slovensko? A práve vás bavila dvojica kapitánov, ktorí sa ..
12.8.2018
Vyzerá to tak. Teda skôr sa jedná o to, že jesenný termín nasadenia show ešte nie je zo strany Tv JOJ potvrdený. Noví ..
1.8.2018
Mega úspešný seriál Markízy Oteckovia má momentálne letnú prestávku a na obrazovky sa vráti zase na ..
29.7.2018
Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, pred pár dňami padla prvá klapka filmu Generál v koprodukcii RTVS v hlavnej úlohe ..
18.7.2018
Megaúspešné knihy Kristíny Farkašovej nám ukázali, že materstvo sa dá brať s humorom a potrebným nadhľadom. O tom ..
10.7.2018
Štvrtá séria šou Tvoja tvár znie povedome už klope na dvere. Po ročnej pauze sa vracia na televízne obrazovky jeden z ..
1.7.2018
Druhá časť názvu totiž označuje školskú triedu. Áno, je to tak. Natáčanie nového pôvodného seriálu pre deti a ich ..
20.6.2018
Nový seriál na Joj-ke nám ukáže, aké je možné zákulisie našej politickej scény. Nečakajte však temné odhalenia a ..
17.6.2018
Tento mesiac v televízii Markíza končí dlhoročná športová „tvár“, člen športovej redakcie, Štefan Eisele. Svoj ..
5.6.2018
RTVS je hlavným producentom zaujímavého počinu, ktorý mapuje osudy a pôsobenie slovenskej osobnosti generála Milana ..
30.5.2018