RTVS má novú publicistickú reláciu Cez lupu, kde sa dá pozrieť?

RTVS zaradila do svojej programovej štruktúry v máji 2023 novú publicistickú reláciu s názvom „Cez lupu“. Prvá epizóda sa odvysielala už v sobotu 13.mája o 20.20 na spravodajskom okruhu :24, kde sa s ňou takto budete môcť stretávať každý víkend. Nový projekt je súčasťou avizovaných zmien na tomto spravodajskom okruhu RTVS a bude sa venovať rôznym kauzám (známym ale aj tým „pod pokrievkou“ ako sa hovorí) a kriminálnym prípadom často spojených aj s ľudským zlyhaním.

Reláciu Cez lupu moderuje Monika Bruteničová Šebová, ktorá ešte donedávna pôsobila v televízii JOJ (spravodajskú reláciu KRIMI opustila po dlhých 13 rokoch). Formát relácie je potom nastavený tak, že rozhovory moderátorky s hosťami sa budú dopĺňať s reportážami z terénu. Premiérová epizóda bola venovaná téme domáceho násilia, pričom pozvanie do štúdia prijali psychológovia Hana Bartová a Róbert Braciník.

A čo na novú reláciu hovorí samotná novopečená tvár verejnoprávnej televízie, moderátorka Monika Šebová?

Takýto formát mi je blízky, keďže nadviažem na témy, ktoré mi nie sú cudzie. Ako dlhoročná moderátorka mám v tejto problematike „zažité“ kauzy, ktoré v nás zanechali stopy v ostatných rokoch. Chceme dať s hosťami odpovede na otázky v rezonujúcich témach. Verím, že prinesieme akúsi nadstavbu toho, čo zostalo nedopovedané, drieme kdesi v nás a diváci nedospeli k pocitu uspokojenia. Osobne sa teším na novú moderátorskú polohu, zaujímavé témy a z nich vyplývajúcich hostí. Všetko umocňuje súhra celého tímu, ktorý je zostavený zo skúsených ľudí v tejto problematike a ktorých som si mohla prizvať k spolupráci. Ako dramaturg sa na relácii podieľa Ivan Huljak, redaktorsky Denisa Gerši a DavidSirúček…“.

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023