Rozprávka Zakliata jaskyňa v koprodukcii RTVS si to zanedlho namieri do našich kín

Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí napríklad za takými známymi kinohitmi ako je Únos, či Sviňa) si totiž budete musieť počkať až do 2.6.2022, kedy je naplánovaná kinopremiéra na Slovensku. Česko-slovenský snímok má ambíciu osloviť detského i dospelého diváka nielen neošúchaným rozprávkovým príbehom, ale aj doslova dychberúcimi prírodnými scenériami.Medzi lokality, kde sa minulý rok natáčalo (celkom 39 filmovacích dní), totiž patrí Terchová, Súľovské vrchy či skanzen Vychylovka na Kysuciach, slovenské jaskyne Domica a Driny, ale aj priestory nádherného zámku Pernštejn na Južnej Morave.

O čom to celé bude? Dej sa odohráva v banskom prostredí slovenských hôr. Malé kráľovstvo profituje na soľnej jaskyni, no odkedy sa stratila jedna z dvoch dcér variča soli, do jaskyne sa nedá dostať, pretože jej vstup stráži obrovská vlčica. Nedostatok soli ničí všetok ľud kráľovstva, až sa do toho zapoja dvaja bratia – princovia, ktorí majú netvora zabiť a za odmenu sadnúť na kráľovský trón po nebohom otcovi. Jeden z bratov však záhadne zmizne po páde do jazierka pri jaskyni… Kto napokon porazí vlčicu a nájde strateného princa?

Zaujímavé je aj herecké obsadenie, kde určite zahviezdia Marko Igonda a Táňa Pauhofová, ale aj Martina Zábranská, Tomáš Palonder, Petra Dubayová, či Lukáš Pelč. Takisto sa môžete tešiť na známeho srbského herca PredragaBjelaca, ktorý žije v Čechách, a ktorý sa najviac preslávil úlohou Igora Karkarova vo štvrtom pokračovaní filmu o HarrymPotterovi (HarryPotter a ohnivá čaša). Českú hereckú obec bude zastupovať ale napríklad aj JanDolanský, Václav Kopta, Karel Dobrý, Ondřej Kraus, Tereza Bebarová, Zuzana Stivínová, či Filip Kaňkovský.

Inak, táto originálna rozprávka vznikla v produkcii spoločností Attack Film a Flamesite, pričom koproducentmi je RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska (takže sa s ňou určite stretneme aj na jej obrazovkách) a spoločnosť FilmWorxStudios.

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022