Rozprávka Zakliata jaskyňa v koprodukcii RTVS si to zanedlho namieri do našich kín

Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí napríklad za takými známymi kinohitmi ako je Únos, či Sviňa) si totiž budete musieť počkať až do 2.6.2022, kedy je naplánovaná kinopremiéra na Slovensku. Česko-slovenský snímok má ambíciu osloviť detského i dospelého diváka nielen neošúchaným rozprávkovým príbehom, ale aj doslova dychberúcimi prírodnými scenériami.Medzi lokality, kde sa minulý rok natáčalo (celkom 39 filmovacích dní), totiž patrí Terchová, Súľovské vrchy či skanzen Vychylovka na Kysuciach, slovenské jaskyne Domica a Driny, ale aj priestory nádherného zámku Pernštejn na Južnej Morave.

O čom to celé bude? Dej sa odohráva v banskom prostredí slovenských hôr. Malé kráľovstvo profituje na soľnej jaskyni, no odkedy sa stratila jedna z dvoch dcér variča soli, do jaskyne sa nedá dostať, pretože jej vstup stráži obrovská vlčica. Nedostatok soli ničí všetok ľud kráľovstva, až sa do toho zapoja dvaja bratia – princovia, ktorí majú netvora zabiť a za odmenu sadnúť na kráľovský trón po nebohom otcovi. Jeden z bratov však záhadne zmizne po páde do jazierka pri jaskyni… Kto napokon porazí vlčicu a nájde strateného princa?

Zaujímavé je aj herecké obsadenie, kde určite zahviezdia Marko Igonda a Táňa Pauhofová, ale aj Martina Zábranská, Tomáš Palonder, Petra Dubayová, či Lukáš Pelč. Takisto sa môžete tešiť na známeho srbského herca PredragaBjelaca, ktorý žije v Čechách, a ktorý sa najviac preslávil úlohou Igora Karkarova vo štvrtom pokračovaní filmu o HarrymPotterovi (HarryPotter a ohnivá čaša). Českú hereckú obec bude zastupovať ale napríklad aj JanDolanský, Václav Kopta, Karel Dobrý, Ondřej Kraus, Tereza Bebarová, Zuzana Stivínová, či Filip Kaňkovský.

Inak, táto originálna rozprávka vznikla v produkcii spoločností Attack Film a Flamesite, pričom koproducentmi je RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska (takže sa s ňou určite stretneme aj na jej obrazovkách) a spoločnosť FilmWorxStudios.

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022