Rok 2017 so Slovenskou televíziou

Slovenská televízia na budúci rok pre nás pripravila zaujímavé projekty. Jedným z najsledovanejších určite bude veľká folklórna súťažná šou Zem spieva. Do programovej štruktúry však mierne negatívne zasiahol nižší rozpočet Rozhlasu a televízie Slovenska na rok 2017. Zo zmluvy so štátom vyplýva, že príjem od štátu bude oproti roku 2016 menší o 1,7 milióna €.

Zem spieva

Zem spieva je veľký súťažný program venovaný pestrým podobám folklóru na Slovensku. Tvorcovia naštudovali viac ako 250 formátov z celého sveta a napokon sa rozhodli ísť vlastnou cestou. Zem spieva je tak pôvodný formát vyvinutý na Slovensku. Bude to veľká talentová šou, do ktorej sa podarilo zapojiť takmer celú folkloristickú obec na Slovensku.

Už do začiatku sa na nej podieľali odborníci na folklór a pôjde naozaj o výpravný formát. Folklór v súťaži nebude len striktne slovenský, uvidíme v nej aj folklór našich národostných menšín napríklad maďarskej, rusínskej, rómskej a ďalších. Na jar sa chystá premiéra jedenástich epizód, z toho dve sa budú vysielať naživo ako veľké finále. Program šou sa natáča na celom Slovensku. Niektoré časti sa nakrúcali v Múzeu slovenskej dediny v Martine. Ku každej epizóde sa natáčajú aj dokrútky z miest, z ktorých súťažiaci pochádzajú.

Úsporný režim RTVS

RTVS pre úsporné opatrenie bude nasadzovať premiéry postupne, nie hneď od januára ako to bolo zvykom doteraz.

Zem spieva sa začne koncom januára. Druhá séria seriálu Tajné životy je na programe od prvého februárového víkendu. Nové vydania piatkovej zábavnej šou Milujem Slovensko a zábavný kvíz Čo ja viem sa vo vysielaní objavia začiatkom jari, na prelome marca a apríla. Do vysielania sa dostane dokončená prvá séria seriálu Inšpektor Max, pričom na tento rok sa plánuje aj výroba jeho druhej série. V roku 2017 RTVS tiež investuje do veľkej výpravnej medzinárodnej koprodukcie (Česko, Maďarsko, Rakúsko, Slovensko a Nemecko) Mária Terézia. Táto miniséria by sa mala objaviť na obrazovkách Slovenskej televízie už na konci roka. Premiéru na Vianoce 2017 bude mať aj pokračovanie česko-slovenskej koprodukčnej rozprávky Anjel Pána.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak, tv Markíza sa cez najslabšie mesiace v roku nechystá na nasadenie žiadnych veľkých noviniek. Vlajkovou ..
20.6.2017
Jednu z najúspešnejších kriminálok z produkcie Českej televízie Prípady 1. oddelenia uvedie už čoskoro ..
14.6.2017
Hoci sa tento seriál mal objaviť na obrazovkách už minulý rok, nakoniec sa tak stane až teraz a rovno ako jeden z hajlajtov ..
11.6.2017
Televízia sa pripravuje na svoj ďalší veľký televízny projekt a na naše obrazovky chce po novom priniesť aj slovenskú ..
7.6.2017
Trilógia pod názvom Záhradníctvo smeruje aj do slovenských kín, kedy 1. júna bude premiéra jej prvého filmu Rodinný ..
31.5.2017
Hokejisti Troch koruniek sa po 4 rokoch stali majstrami sveta. Výber pod vedením Rikarda Grönborga je novým ..
22.5.2017
Seriál 1890 sa úspešne blíži ku svojmu záveru. Kto je ten záhadný Démon z Tiesňavy? Podarí sa detektívovi z Pešti a ..
18.5.2017
To, čo si slovenský fanúšik ani v kútiku duše nepredstavoval, sa stalo krutou realitou. Pred posledným zápasom v skupine ..
15.5.2017
Veľký súťažný program Zem spieva sa zaradil k tým ..
13.5.2017
Zverenci Zdena Cígera odohrali v príprave na nadchádzajúce MS v ľadovom hokeji 2017 v Nemecku a Francúzsku celkom 8 ..