Rok 2017 so Slovenskou televíziou

Slovenská televízia na budúci rok pre nás pripravila zaujímavé projekty. Jedným z najsledovanejších určite bude veľká folklórna súťažná šou Zem spieva. Do programovej štruktúry však mierne negatívne zasiahol nižší rozpočet Rozhlasu a televízie Slovenska na rok 2017. Zo zmluvy so štátom vyplýva, že príjem od štátu bude oproti roku 2016 menší o 1,7 milióna €.

Zem spieva

Zem spieva je veľký súťažný program venovaný pestrým podobám folklóru na Slovensku. Tvorcovia naštudovali viac ako 250 formátov z celého sveta a napokon sa rozhodli ísť vlastnou cestou. Zem spieva je tak pôvodný formát vyvinutý na Slovensku. Bude to veľká talentová šou, do ktorej sa podarilo zapojiť takmer celú folkloristickú obec na Slovensku.

Už do začiatku sa na nej podieľali odborníci na folklór a pôjde naozaj o výpravný formát. Folklór v súťaži nebude len striktne slovenský, uvidíme v nej aj folklór našich národostných menšín napríklad maďarskej, rusínskej, rómskej a ďalších. Na jar sa chystá premiéra jedenástich epizód, z toho dve sa budú vysielať naživo ako veľké finále. Program šou sa natáča na celom Slovensku. Niektoré časti sa nakrúcali v Múzeu slovenskej dediny v Martine. Ku každej epizóde sa natáčajú aj dokrútky z miest, z ktorých súťažiaci pochádzajú.

Úsporný režim RTVS

RTVS pre úsporné opatrenie bude nasadzovať premiéry postupne, nie hneď od januára ako to bolo zvykom doteraz.

Zem spieva sa začne koncom januára. Druhá séria seriálu Tajné životy je na programe od prvého februárového víkendu. Nové vydania piatkovej zábavnej šou Milujem Slovensko a zábavný kvíz Čo ja viem sa vo vysielaní objavia začiatkom jari, na prelome marca a apríla. Do vysielania sa dostane dokončená prvá séria seriálu Inšpektor Max, pričom na tento rok sa plánuje aj výroba jeho druhej série. V roku 2017 RTVS tiež investuje do veľkej výpravnej medzinárodnej koprodukcie (Česko, Maďarsko, Rakúsko, Slovensko a Nemecko) Mária Terézia. Táto miniséria by sa mala objaviť na obrazovkách Slovenskej televízie už na konci roka. Premiéru na Vianoce 2017 bude mať aj pokračovanie česko-slovenskej koprodukčnej rozprávky Anjel Pána.

Novinky zo sveta TV
Už vám chýbala politická satira na televíznych obrazovkách? Tak táto správa je pre vás. Sedmička sa vracia po šiestich ..
28.3.2017
Markíza ďalej skúša napodobniť úspech svojho veľmi úspešného komediálneho seriálu Horná Dolná. Jej premiérové ..
22.3.2017
Míľovými krokmi sa blíži okrúhle jubileum výnimočnej panovníčky, manželky a matky Márie Terézie. Táto výrazná ..
15.3.2017
Premiéra výpravného seriálu 1890 sa neúprosne blíži. Tv Joj plánuje štart tejto série v týždeň jej pätnástych ..
7.3.2017
Markíze sa zatiaľ celkom nedarí podľa jej predstáv. Všetky doterajšie tohtoročné novinky (Divoký zapadákov, Baby boom) ..
1.3.2017
Už štvrtýkrát sa na obrazovkách Slovenskej televízie stretneme v letnom termíne aj s formátom Naj dedinka Slovenska. Jej ..
22.2.2017
Neviete sa dočkať jari? Nové časti seriálu Horná Dolná sa k nám dostanú niekedy na prelome marca a apríla. Poďme sa ..
7.2.2017
Ako sme už spomínali, minulý rok prebehlo historicky prvé žrebovanie českých filmov, kde si slovenské televízie delili ..
2.2.2017
Tento formát zábavno-súťažnej šou, ktorý vysiela Tv JOJ od minulého roka čakajú zmeny. Šou Guess My Age má pôvod vo ..
24.1.2017