Rok 2017 so Slovenskou televíziou

Slovenská televízia na budúci rok pre nás pripravila zaujímavé projekty. Jedným z najsledovanejších určite bude veľká folklórna súťažná šou Zem spieva. Do programovej štruktúry však mierne negatívne zasiahol nižší rozpočet Rozhlasu a televízie Slovenska na rok 2017. Zo zmluvy so štátom vyplýva, že príjem od štátu bude oproti roku 2016 menší o 1,7 milióna €.

Zem spieva

Zem spieva je veľký súťažný program venovaný pestrým podobám folklóru na Slovensku. Tvorcovia naštudovali viac ako 250 formátov z celého sveta a napokon sa rozhodli ísť vlastnou cestou. Zem spieva je tak pôvodný formát vyvinutý na Slovensku. Bude to veľká talentová šou, do ktorej sa podarilo zapojiť takmer celú folkloristickú obec na Slovensku.

Už do začiatku sa na nej podieľali odborníci na folklór a pôjde naozaj o výpravný formát. Folklór v súťaži nebude len striktne slovenský, uvidíme v nej aj folklór našich národostných menšín napríklad maďarskej, rusínskej, rómskej a ďalších. Na jar sa chystá premiéra jedenástich epizód, z toho dve sa budú vysielať naživo ako veľké finále. Program šou sa natáča na celom Slovensku. Niektoré časti sa nakrúcali v Múzeu slovenskej dediny v Martine. Ku každej epizóde sa natáčajú aj dokrútky z miest, z ktorých súťažiaci pochádzajú.

Úsporný režim RTVS

RTVS pre úsporné opatrenie bude nasadzovať premiéry postupne, nie hneď od januára ako to bolo zvykom doteraz.

Zem spieva sa začne koncom januára. Druhá séria seriálu Tajné životy je na programe od prvého februárového víkendu. Nové vydania piatkovej zábavnej šou Milujem Slovensko a zábavný kvíz Čo ja viem sa vo vysielaní objavia začiatkom jari, na prelome marca a apríla. Do vysielania sa dostane dokončená prvá séria seriálu Inšpektor Max, pričom na tento rok sa plánuje aj výroba jeho druhej série. V roku 2017 RTVS tiež investuje do veľkej výpravnej medzinárodnej koprodukcie (Česko, Maďarsko, Rakúsko, Slovensko a Nemecko) Mária Terézia. Táto miniséria by sa mala objaviť na obrazovkách Slovenskej televízie už na konci roka. Premiéru na Vianoce 2017 bude mať aj pokračovanie česko-slovenskej koprodukčnej rozprávky Anjel Pána.

Novinky zo sveta TV
Vianoce sa neúprosne blížia a my sme zvedaví, čo prinesú slovenské televízie počas najkrajšieho obdobia roka. Medzi ..
21.11.2017
Extrémne premeny sa zaradili medzi najúspešnejšie formáty Markízy v tejto jesennej sezóne. Čoskoro sa ..
14.11.2017
Naša verejnoprávna televízia sa podieľa na ďalšom zaujímavom počine a tým je pôvodný animovaný seriál pre deti – ..
8.11.2017
Áno je to tak. Televízia JOJ si pre vás od nového roka pripravila Veľký balík. Ak predpokladáte, že ..
31.10.2017
O návrate legendárneho a veľmi obľúbeného seriálu Susedia sme vás ..
24.10.2017
Slovenský film čoraz viac dokáže oslovovať domáceho diváka. Nie je to tak úplne dávno, keď zmienku o slovenskom filme ..
17.10.2017
Semafor, novinka z dielne televízie Joj, je seriál, ktorý sa žánrovo zaradzuje ku komediálnym projektom. Tých majú ..
10.10.2017
Pamätáte si ešte rok 2004 a ošiaľ, ktorý vyvolala prvá séria Superstar ešte vysielaná na obrazovkách verejnoprávnej ..
3.10.2017
Folklórna šou Zem spieva je späť! Najúspešnejší formát RTVS posledného obdobia sa vracia na obrazovky. Premiérová ..
26.9.2017
Stand-up komedy šou Jána Gorduliča Silné reči sa po dohode s komerčnou televíziou dostane poprvýkrát na ..
20.9.2017