Predčasné parlamentné voľby Slovensko 2023 na obrazovkách JOJ

Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú špeciálne predvolebné vysielanie. A televízia JOJ samozrejme nie je žiadna výnimka. Po neobvykle kratšej letnej prestávke sa tak k slovu opäť dostáva napríklad aj relácia Na Hrane. Okrem toho pribudla aj špeciálna relácia Volebná encyklopédia Slovenska a „tešiť sa“ budeme môcť v septembri aj z piatich exkluzívnych politických debát.

Na hrane je dlhoročný formát na Jojke, ktorý prináša na obrazovky politickú diskusiu. Teraz v prvom rade tú predvolebnú. V prvom letnom vysielaní 10.8. sa v diskusii stretli Richard Sulík (SaS) a Milan Majerský (KDH). Relácia, ktorú moderuje Jana KrescankoDibáková, sa vysiela vždy vo štvrtok večer o 21.50 na hlavnej tv stanici JOJ.

Na spravodajskej stanici JOJ 24 sa od začiatku augusta zase vysiela špeciálna relácia Volebná encyklopédia Slovenska, ktorá má divákom pomôcť lepšie sa zorientovať v predvolebnom galimatiáši. A teda priblížiť všetko podstatné, čo by mal občan o týchto parlamentných voľbách vedieť a vďaka množstvu prinášaných informácií aj pomôcť s rozhodovaním pri volebnej urne. Reláciou vás sprvádzajú moderátori Analýz 24 Lenka Ježová a Peter Petrus a moderátorka Na Hrane Jana KrescankoDibáková.

Najväčším ťahákom však dozaista budú exkluzívne politické debaty, ktoré JOJ chystá na september. Tie sa odvysielajú vždy v nedeľu večer v hlavnom vysielacom čase o 20.10. V prvých troch (3., 10., a 17. septembra) to budú najprv kandidáti z posledných priečok volebných listín, v tej ďalšej zasa najmladší kandidáti. V tretej sa potom k slovu dostane čisto ženské osadenstvo. Na posledné dve veľké predvolebné diskusie sú pozvaní lídri jednotlivých strán. V stredu 20.septembra to budú strany, ktoré sú preferenčne slabšie. Vo štvrtok 21.septembra zase strany s najväčším preferenčným potenciálom. Konkrétny počet účastníkov v štúdiu ešte nie je známy. Ten sa stanoví na základe celkového počtu strán, ktoré budú mať šancu dostať sa do parlamentu – podľa posledného aktuálneho predvolebného prieskumu agentúry AKO.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023