Predčasné parlamentné voľby Slovensko 2023 na obrazovkách JOJ

Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú špeciálne predvolebné vysielanie. A televízia JOJ samozrejme nie je žiadna výnimka. Po neobvykle kratšej letnej prestávke sa tak k slovu opäť dostáva napríklad aj relácia Na Hrane. Okrem toho pribudla aj špeciálna relácia Volebná encyklopédia Slovenska a „tešiť sa“ budeme môcť v septembri aj z piatich exkluzívnych politických debát.

Na hrane je dlhoročný formát na Jojke, ktorý prináša na obrazovky politickú diskusiu. Teraz v prvom rade tú predvolebnú. V prvom letnom vysielaní 10.8. sa v diskusii stretli Richard Sulík (SaS) a Milan Majerský (KDH). Relácia, ktorú moderuje Jana KrescankoDibáková, sa vysiela vždy vo štvrtok večer o 21.50 na hlavnej tv stanici JOJ.

Na spravodajskej stanici JOJ 24 sa od začiatku augusta zase vysiela špeciálna relácia Volebná encyklopédia Slovenska, ktorá má divákom pomôcť lepšie sa zorientovať v predvolebnom galimatiáši. A teda priblížiť všetko podstatné, čo by mal občan o týchto parlamentných voľbách vedieť a vďaka množstvu prinášaných informácií aj pomôcť s rozhodovaním pri volebnej urne. Reláciou vás sprvádzajú moderátori Analýz 24 Lenka Ježová a Peter Petrus a moderátorka Na Hrane Jana KrescankoDibáková.

Najväčším ťahákom však dozaista budú exkluzívne politické debaty, ktoré JOJ chystá na september. Tie sa odvysielajú vždy v nedeľu večer v hlavnom vysielacom čase o 20.10. V prvých troch (3., 10., a 17. septembra) to budú najprv kandidáti z posledných priečok volebných listín, v tej ďalšej zasa najmladší kandidáti. V tretej sa potom k slovu dostane čisto ženské osadenstvo. Na posledné dve veľké predvolebné diskusie sú pozvaní lídri jednotlivých strán. V stredu 20.septembra to budú strany, ktoré sú preferenčne slabšie. Vo štvrtok 21.septembra zase strany s najväčším preferenčným potenciálom. Konkrétny počet účastníkov v štúdiu ešte nie je známy. Ten sa stanoví na základe celkového počtu strán, ktoré budú mať šancu dostať sa do parlamentu – podľa posledného aktuálneho predvolebného prieskumu agentúry AKO.

Novinky zo sveta TV
Česko-slovenský animovaný film Keď život chutí sa len nedávno zúčastnil na prestížnom medzinárodnom festivale ..
11.6.2024
Skupina Markíza prichádza na mediálny trh s novou televíznou stanicou. Od leta 2024 sa tak na našich obrazovkách zjaví ..
8.6.2024
V utorok 28.mája bolo Teleráno na Markíze naozaj špeciálne. Po nepretržitých 20 rokoch spoločného účinkovania vo ..
3.6.2024
RTVS sa práve v týchto dňoch pustila do nakrúcania nového seriálu z atraktívneho lekárskeho prostredia. Dej sa bude ..
23.5.2024
Určite poznáte internetový seriál o dvoch kamarátkach z Východu, ktoré si prídu do Bratislavy plniť svoje sny. No ..
15.5.2024
Aktuálna séria Let’sDance na Markíze práve vrcholí, no priaznivci tejto divácky mimoriadne obľúbenej tanečnej šou ..
7.5.2024
Po veľkom diváckom úspechu historického seriálu Čas nádejí sa RTVS púšťa do ďalšieho zaujímavého projektu. Bude ..
25.4.2024
Už zanedlho sa na plátna kín dostane dobový životopisný film o legende československej hudobnej scény 70.-80. rokov ..
17.4.2024
Obľúbený seriál Výnimočná Nikol, ktorý na naše obrazovky úspešne uviedla televízia Markíza v prvej sérii ešte ..
9.4.2024