Prečo sa počas týchto sviatkov oplatí pozerať Slovenskú televíziu

Je to čím ďalej jasnejšie. Program RTVS je schopný ponúknuť skvelú alternatívu k sviatočnému vysielaniu našich komerčných staníc aj ich sesterských kanálov.

Jednotka pripravuje počas sviatkov hneď niekoľko premiér. Najvýznamnejšia bude uvedená na Štedrý deň o 19.40, a to nová rozprávka Zázračný nos. Film sa natáčal v Trnave, Smoleniciach, v Buchloviciach, Buchlove, na Pajštúne aj na iných miestach. Režisér Stanislav Párnický dal priestor v hlavných úlohách dvom nádejným hercom Kristíne Kanátovej a Vladimírovi Plevčíkovi. Zo známych tvárí v rozprávke uvidíme aj Ivu Janžurovú, Miroslava Nogu, Annu Šiškovú, Kamila Mikulčíka, Štefana Kožku a ďalších.

Ťahákom by mala byť trojdielna miniséria z dielne RTL Winnetou, ktorú bude Jednotka vysielať len deň po svetovej premiére. Diváci si tak budú môcť vychutnať príbehy apačského náčelníka so svojim bielym bratom Old Shatterhandom v častiach nazvaných: Winnetou: Nový svet, Winnetou: Tajomstvo strieborného jazera a Winnetou: Posledný boj. Posledná časť minisérie bude uvedená 30.12., kedy bude tiež uvedená premiéra filmového kinohitu Vlk z Wall Street.

Potvrdilo sa, že na Silvestra sa neodvysiela Nikto nie je dokonalý, tento populárny formát nahradí menej úspešná relácia z jesene – Zlaté časy.

Premiéry a silné seriálové tituly si RTVS necháva aj  pre Dvojku. Ako je dobrým zvykom, Dvojka už na druhý deň po celosvetovej premiére uvedie legendárneho Sherlocka z dielne BBC a to štvrtú sériu. Dočkáme sa aj klasiky ako je Ženský zákon, Dlhá cesta domov, Na skle maľované či české tituly ako Slavnosti sněženek, Na samotě u lesa alebo aj Horúčku sobotňajšej noci s Travoltom v hlavnej úlohe.

Deti počas sviatkov nesmú vynechať premiéry zahraničných rozprávok Chladné srdce či Ovečka Shaun vo filme. Zo známych titulov to bude Láska na vlásku, Orest z rodu čarodejníkov, Sedem zhavranelých bratov, Johankino tajomstvo, Sokoliar Tomáš a Pávie pierko. Pre drobcov je prichystaný aj nový večerníček Drobci a veľký návrat na obrazovky hlásia legendárni maďarskí Miazgovci. A to možno vrátane častí, ktoré ešte neboli na Slovensku premiérované.

Či to tak aj bude naozaj, nechajme sa prekvapiť. Každopádne ponuka RTVS na sviatočné chvíle je naozaj milým prekvapením.

Novinky zo sveta TV
Vianoce sa neúprosne blížia a my sme zvedaví, čo prinesú slovenské televízie počas najkrajšieho obdobia roka. Medzi ..
21.11.2017
Extrémne premeny sa zaradili medzi najúspešnejšie formáty Markízy v tejto jesennej sezóne. Čoskoro sa ..
14.11.2017
Naša verejnoprávna televízia sa podieľa na ďalšom zaujímavom počine a tým je pôvodný animovaný seriál pre deti – ..
8.11.2017
Áno je to tak. Televízia JOJ si pre vás od nového roka pripravila Veľký balík. Ak predpokladáte, že ..
31.10.2017
O návrate legendárneho a veľmi obľúbeného seriálu Susedia sme vás ..
24.10.2017
Slovenský film čoraz viac dokáže oslovovať domáceho diváka. Nie je to tak úplne dávno, keď zmienku o slovenskom filme ..
17.10.2017
Semafor, novinka z dielne televízie Joj, je seriál, ktorý sa žánrovo zaradzuje ku komediálnym projektom. Tých majú ..
10.10.2017
Pamätáte si ešte rok 2004 a ošiaľ, ktorý vyvolala prvá séria Superstar ešte vysielaná na obrazovkách verejnoprávnej ..
3.10.2017
Folklórna šou Zem spieva je späť! Najúspešnejší formát RTVS posledného obdobia sa vracia na obrazovky. Premiérová ..
26.9.2017
Stand-up komedy šou Jána Gorduliča Silné reči sa po dohode s komerčnou televíziou dostane poprvýkrát na ..
20.9.2017