Prečo sa počas týchto sviatkov oplatí pozerať Slovenskú televíziu

Je to čím ďalej jasnejšie. Program RTVS je schopný ponúknuť skvelú alternatívu k sviatočnému vysielaniu našich komerčných staníc aj ich sesterských kanálov.

Jednotka pripravuje počas sviatkov hneď niekoľko premiér. Najvýznamnejšia bude uvedená na Štedrý deň o 19.40, a to nová rozprávka Zázračný nos. Film sa natáčal v Trnave, Smoleniciach, v Buchloviciach, Buchlove, na Pajštúne aj na iných miestach. Režisér Stanislav Párnický dal priestor v hlavných úlohách dvom nádejným hercom Kristíne Kanátovej a Vladimírovi Plevčíkovi. Zo známych tvárí v rozprávke uvidíme aj Ivu Janžurovú, Miroslava Nogu, Annu Šiškovú, Kamila Mikulčíka, Štefana Kožku a ďalších.

Ťahákom by mala byť trojdielna miniséria z dielne RTL Winnetou, ktorú bude Jednotka vysielať len deň po svetovej premiére. Diváci si tak budú môcť vychutnať príbehy apačského náčelníka so svojim bielym bratom Old Shatterhandom v častiach nazvaných: Winnetou: Nový svet, Winnetou: Tajomstvo strieborného jazera a Winnetou: Posledný boj. Posledná časť minisérie bude uvedená 30.12., kedy bude tiež uvedená premiéra filmového kinohitu Vlk z Wall Street.

Potvrdilo sa, že na Silvestra sa neodvysiela Nikto nie je dokonalý, tento populárny formát nahradí menej úspešná relácia z jesene – Zlaté časy.

Premiéry a silné seriálové tituly si RTVS necháva aj  pre Dvojku. Ako je dobrým zvykom, Dvojka už na druhý deň po celosvetovej premiére uvedie legendárneho Sherlocka z dielne BBC a to štvrtú sériu. Dočkáme sa aj klasiky ako je Ženský zákon, Dlhá cesta domov, Na skle maľované či české tituly ako Slavnosti sněženek, Na samotě u lesa alebo aj Horúčku sobotňajšej noci s Travoltom v hlavnej úlohe.

Deti počas sviatkov nesmú vynechať premiéry zahraničných rozprávok Chladné srdce či Ovečka Shaun vo filme. Zo známych titulov to bude Láska na vlásku, Orest z rodu čarodejníkov, Sedem zhavranelých bratov, Johankino tajomstvo, Sokoliar Tomáš a Pávie pierko. Pre drobcov je prichystaný aj nový večerníček Drobci a veľký návrat na obrazovky hlásia legendárni maďarskí Miazgovci. A to možno vrátane častí, ktoré ešte neboli na Slovensku premiérované.

Či to tak aj bude naozaj, nechajme sa prekvapiť. Každopádne ponuka RTVS na sviatočné chvíle je naozaj milým prekvapením.

Novinky zo sveta TV
Už vám chýbala politická satira na televíznych obrazovkách? Tak táto správa je pre vás. Sedmička sa vracia po šiestich ..
28.3.2017
Markíza ďalej skúša napodobniť úspech svojho veľmi úspešného komediálneho seriálu Horná Dolná. Jej premiérové ..
22.3.2017
Míľovými krokmi sa blíži okrúhle jubileum výnimočnej panovníčky, manželky a matky Márie Terézie. Táto výrazná ..
15.3.2017
Premiéra výpravného seriálu 1890 sa neúprosne blíži. Tv Joj plánuje štart tejto série v týždeň jej pätnástych ..
7.3.2017
Markíze sa zatiaľ celkom nedarí podľa jej predstáv. Všetky doterajšie tohtoročné novinky (Divoký zapadákov, Baby boom) ..
1.3.2017
Už štvrtýkrát sa na obrazovkách Slovenskej televízie stretneme v letnom termíne aj s formátom Naj dedinka Slovenska. Jej ..
22.2.2017
Neviete sa dočkať jari? Nové časti seriálu Horná Dolná sa k nám dostanú niekedy na prelome marca a apríla. Poďme sa ..
7.2.2017
Ako sme už spomínali, minulý rok prebehlo historicky prvé žrebovanie českých filmov, kde si slovenské televízie delili ..
2.2.2017
Tento formát zábavno-súťažnej šou, ktorý vysiela Tv JOJ od minulého roka čakajú zmeny. Šou Guess My Age má pôvod vo ..
24.1.2017