Prečo sa počas týchto sviatkov oplatí pozerať Slovenskú televíziu

Je to čím ďalej jasnejšie. Program RTVS je schopný ponúknuť skvelú alternatívu k sviatočnému vysielaniu našich komerčných staníc aj ich sesterských kanálov.

Jednotka pripravuje počas sviatkov hneď niekoľko premiér. Najvýznamnejšia bude uvedená na Štedrý deň o 19.40, a to nová rozprávka Zázračný nos. Film sa natáčal v Trnave, Smoleniciach, v Buchloviciach, Buchlove, na Pajštúne aj na iných miestach. Režisér Stanislav Párnický dal priestor v hlavných úlohách dvom nádejným hercom Kristíne Kanátovej a Vladimírovi Plevčíkovi. Zo známych tvárí v rozprávke uvidíme aj Ivu Janžurovú, Miroslava Nogu, Annu Šiškovú, Kamila Mikulčíka, Štefana Kožku a ďalších.

Ťahákom by mala byť trojdielna miniséria z dielne RTL Winnetou, ktorú bude Jednotka vysielať len deň po svetovej premiére. Diváci si tak budú môcť vychutnať príbehy apačského náčelníka so svojim bielym bratom Old Shatterhandom v častiach nazvaných: Winnetou: Nový svet, Winnetou: Tajomstvo strieborného jazera a Winnetou: Posledný boj. Posledná časť minisérie bude uvedená 30.12., kedy bude tiež uvedená premiéra filmového kinohitu Vlk z Wall Street.

Potvrdilo sa, že na Silvestra sa neodvysiela Nikto nie je dokonalý, tento populárny formát nahradí menej úspešná relácia z jesene – Zlaté časy.

Premiéry a silné seriálové tituly si RTVS necháva aj  pre Dvojku. Ako je dobrým zvykom, Dvojka už na druhý deň po celosvetovej premiére uvedie legendárneho Sherlocka z dielne BBC a to štvrtú sériu. Dočkáme sa aj klasiky ako je Ženský zákon, Dlhá cesta domov, Na skle maľované či české tituly ako Slavnosti sněženek, Na samotě u lesa alebo aj Horúčku sobotňajšej noci s Travoltom v hlavnej úlohe.

Deti počas sviatkov nesmú vynechať premiéry zahraničných rozprávok Chladné srdce či Ovečka Shaun vo filme. Zo známych titulov to bude Láska na vlásku, Orest z rodu čarodejníkov, Sedem zhavranelých bratov, Johankino tajomstvo, Sokoliar Tomáš a Pávie pierko. Pre drobcov je prichystaný aj nový večerníček Drobci a veľký návrat na obrazovky hlásia legendárni maďarskí Miazgovci. A to možno vrátane častí, ktoré ešte neboli na Slovensku premiérované.

Či to tak aj bude naozaj, nechajme sa prekvapiť. Každopádne ponuka RTVS na sviatočné chvíle je naozaj milým prekvapením.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak, tv Markíza sa cez najslabšie mesiace v roku nechystá na nasadenie žiadnych veľkých noviniek. Vlajkovou ..
20.6.2017
Jednu z najúspešnejších kriminálok z produkcie Českej televízie Prípady 1. oddelenia uvedie už čoskoro ..
14.6.2017
Hoci sa tento seriál mal objaviť na obrazovkách už minulý rok, nakoniec sa tak stane až teraz a rovno ako jeden z hajlajtov ..
11.6.2017
Televízia sa pripravuje na svoj ďalší veľký televízny projekt a na naše obrazovky chce po novom priniesť aj slovenskú ..
7.6.2017
Trilógia pod názvom Záhradníctvo smeruje aj do slovenských kín, kedy 1. júna bude premiéra jej prvého filmu Rodinný ..
31.5.2017
Hokejisti Troch koruniek sa po 4 rokoch stali majstrami sveta. Výber pod vedením Rikarda Grönborga je novým ..
22.5.2017
Seriál 1890 sa úspešne blíži ku svojmu záveru. Kto je ten záhadný Démon z Tiesňavy? Podarí sa detektívovi z Pešti a ..
18.5.2017
To, čo si slovenský fanúšik ani v kútiku duše nepredstavoval, sa stalo krutou realitou. Pred posledným zápasom v skupine ..
15.5.2017
Veľký súťažný program Zem spieva sa zaradil k tým ..
13.5.2017
Zverenci Zdena Cígera odohrali v príprave na nadchádzajúce MS v ľadovom hokeji 2017 v Nemecku a Francúzsku celkom 8 ..