Popolušku si na tento rok uchmatla RTVS

Popoluška je televízny evergreen našich Vianoc a preto ten, kto na ňu získa vysielacie práva je na Štedrý deň kráľom televíznych obrazoviek. A tento rok – už 2022 samozrejme – to bude verejnoprávna televízia, na ktorú sa pri žrebovaní konečne usmialo šťastie. I keď… Hoci išlo aj minulé Vianoce (2021) o najsledovanejší program celých sviatkov, s približne 850 tisíc divákmi však šlo o celkom nečakaný prepad, ešte donedávna bola stávka na istotu, že sledovanosť bude bez väčších ťažkostí atakovať 1 milión (túto magickú hranicu sa napríklad v roku 2018 podarilo prekonať televízii Markíza).

Tri oriešky pre Popolušku dokonca zažijú na obrazovkách RTVS premiéru a pre komerčné konkurenčné televízie to znamená naozaj ťažký oriešok vyskladať ideálnu vianočnú štruktúru. A to samozrejme nie je všetko. Televízia mala „šťastnú ruku“ aj pri žrebovaní ďalších filmových klenotov z Národního filmového archivu Praha. Takže v roku 2022 hľadajte množstvo klasík práve na obrazovkách Slovenskej televízie. Tu je zoznam (inak, všetky informácie sú v zmysle zákona zverejnené aj v Centrálnom registri zmlúv v zmluve č. ZM2027697):

Třioříškypro Popelku, Vesničko má středisková, Vrchní prchni, Na samotě u lesa, Cožtakhle dát si špenát.

Co je doma, to sepočítá, pánové,  Zítra to roztočíme drahoušku…!, Marečku podejte mi pero, Dobří holuby sevracejí.

EcceHomoHomolka, HogofogoHomolka, Homolka a tobolka, Jáchyme hoď ho do stroje, Jak utopitdr.MráčkaanebKonecvodníků v Čechách.

O princezněJasněnce a létajícím ševci, Jak se budí princezny, Dýmbramborovénatě, Boj o Moskvu, Kladivo na čarodějnice, Obchod na korze, Setkání v červenci.

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022