Pohrebáci – nový seriál Jojky (už na budúci rok)

Slovenské seriály sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Teda aspoň tak sa zdá podľa masívnej produkcie našich televízií. Televízia JOJ má v talóne ďalší, ktorý sa netradične odohráva v prostredí pohrebnej služby s názvom Pohrebáci. Seriál je už takmer nakrútený, čaká sa na jeho premiéru na našich televíznych obrazovkách, čo televízia predbežne avizuje na rok 2019.

V skratke o čo pôjde. Dej sa odohráva na naše pomery v unikátnom prostredí pohrebnej služby, za ktorou stojí pomerne rozvetvená rodina. Uvidíme situácie, ktoré súvisia s chodom tejto služby a tiež so vzťahmi v rámci samotnej rodiny.

Jednu z hlavných postáv tvorcovia zverili českej seriálovej hviezde – Jiřímu Langmajerovi (Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po 20 letech, Bylo nás pět, Ordinace v růžové zahradě, Lajna, Labyrint a mnohé ďalšie). Zo slovenských hercov uvidíme stále populárnejšiu Zuzanu Mauréry (Panelák, Tajné životy, Oteckovia, svoje herecké majstrovstvo preukázala i vo filme Učitelka, za ktorý získala cenu za najlepší ženský herecký výkon na medzinárodnom festivale v Karlových Varoch), tiež Janu Oľhovú, Csongora Cassaia, Ľubomíra Pauloviča či Roba Jakaba. Scenár mal na starosti Petr Kolečko, autor scenárov viacerých zaujímavých seriálových počinov u susedov v ČR ako je Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Vinaři, Trpaslík, či Lajna…

Jojka tak do novej sezóny 2018/2019 vstupuje s viacerými premiérami domácich seriálov. Spomeňme napríklad už promovaný seriál Ministri (čítaj náš článok), Som mama (čítaj náš článok), ale tiež aj nové série populárnych seriálov Naši a Prázdniny. Premiéru na budúci rok by mala absolvovať aj dlhoočakávaná miniséria Trhlina (čítaj náš článok). Ráta sa tiež s novinkami Delukse (seriál z hotelového prostredia) a Bodka (hlavným hrdinom je pes).

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019