Pivnica – psychologická dráma v koprodukcii RTVS prichádza do kín

Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky podieľa aj Slovenská verejnoprávna televízia a rozhlas. Ide o psychologickú drámu Pivnica.

Už samotný názov napovedá, že prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva bude veľmi zaujímavé. Je zasadený na slovenský vidiek, nakrúcalo sa na Záhorí, v okolí Starej Turej, a aj v Bratislave. A čo v skratke vlastne pôjde? Rozpadajúce sa manželstvo spája len jedna vec a to je jediná dcéra. Čo sa však stane, keď raz sa šestnásťročné dievča nevráti domov z prázdninovej párty. Bezmocnosť, strach, hnev prelievajúci sa do pocitu viny. Toto všetko pociťujú rodičia potom, ako im nevedia pomôcť susedia, kamaráti, spolužiaci dievčiny. Otec už neverí policajnému pátraniu a sám položí ruku k dielu a unesie domnelého páchateľa – dcérinho kamaráta. Uväzní ho na chate v lese a… čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu náhle a bez vysvetlenia zmizne dieťa?

Za týmto filmom stojí medzinárodný tím a obsadenie. Kameru mal na starosti Martin Žiaran (podieľal sa na filmoch ako Čiara, Čistič, Marhuľový ostrov, DOGG, či Učiteľka). Režisér Igor Vološin zveril postavu otca hercovi Jeanovi-Marc Barrovi známeho z filmov Larsa von Triera: Nymfomanka, Manderlay, Dogville, Tanečnica v tme. Postavu matky stvárnila ruská herečka Oľga Simonova. Zo slovenských hercov dostali príležitosť Milan Ondrík (Únos, Eva Nová, Johankino tajomstvo), Jana Oľhová (DOGG, Johankino tajomstvo, Sedem zhavranelých bratov, Čistič), Csongor Kassai či Ján Mistrík.

Dráma v slovensko rusko českej koprodukcii má premiéru v slovenských kinách ako som spomínal už v úvode článku 27. septembra (v ČR 15.11.2018). Dúfam, že si tento film nenecháte ujsť, ja teda určite nie.

Novinky zo sveta TV
Televízia JOJ ešte minulý rok ohlásila prípravu svojho doteraz najambicióznejšieho projektu – výpravného ..
20.3.2019
Poľská režisérka AgnieszkaHolland (Jánošík - pravdivá história, Horiaci ker...) je podpísaná pod ..
13.3.2019
Dcérska stanica Markízy pokračuje v uvádzaní populárnych tureckých telenoviel a prichádza s novinkou s názvom ..
5.3.2019
Predbežne na marec sa plánuje na JOJ-ke premiéra novinky – zábavno- edukatívnej šou s názvomRozum ..
28.2.2019
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019