Pivnica – psychologická dráma v koprodukcii RTVS prichádza do kín

Do kín sa na konci septembra (27.9.2018 v premiére) dostáva ďalší zaujímavý filmový počin, na ktorom sa producentsky podieľa aj Slovenská verejnoprávna televízia a rozhlas. Ide o psychologickú drámu Pivnica.

Už samotný názov napovedá, že prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva bude veľmi zaujímavé. Je zasadený na slovenský vidiek, nakrúcalo sa na Záhorí, v okolí Starej Turej, a aj v Bratislave. A čo v skratke vlastne pôjde? Rozpadajúce sa manželstvo spája len jedna vec a to je jediná dcéra. Čo sa však stane, keď raz sa šestnásťročné dievča nevráti domov z prázdninovej párty. Bezmocnosť, strach, hnev prelievajúci sa do pocitu viny. Toto všetko pociťujú rodičia potom, ako im nevedia pomôcť susedia, kamaráti, spolužiaci dievčiny. Otec už neverí policajnému pátraniu a sám položí ruku k dielu a unesie domnelého páchateľa – dcérinho kamaráta. Uväzní ho na chate v lese a… čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu náhle a bez vysvetlenia zmizne dieťa?

Za týmto filmom stojí medzinárodný tím a obsadenie. Kameru mal na starosti Martin Žiaran (podieľal sa na filmoch ako Čiara, Čistič, Marhuľový ostrov, DOGG, či Učiteľka). Režisér Igor Vološin zveril postavu otca hercovi Jeanovi-Marc Barrovi známeho z filmov Larsa von Triera: Nymfomanka, Manderlay, Dogville, Tanečnica v tme. Postavu matky stvárnila ruská herečka Oľga Simonova. Zo slovenských hercov dostali príležitosť Milan Ondrík (Únos, Eva Nová, Johankino tajomstvo), Jana Oľhová (DOGG, Johankino tajomstvo, Sedem zhavranelých bratov, Čistič), Csongor Kassai či Ján Mistrík.

Dráma v slovensko rusko českej koprodukcii má premiéru v slovenských kinách ako som spomínal už v úvode článku 27. septembra (v ČR 15.11.2018). Dúfam, že si tento film nenecháte ujsť, ja teda určite nie.

Novinky zo sveta TV
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018
To, o čom sa len doteraz potichu šepkalo, sa nakoniec aj potvrdilo. Televízia Markíza oficiálne potvrdila ..
13.12.2018
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018