Oteckov opúšťa jeden z hlavných predstaviteľov

Už je to raz tak. Seriálová kométa televízie Markíza takisto potrebuje  výraznejšie zmeny pre udržanie svojho diváka a tak nadišiel čas, kedy sa budeme musieť rozlúčiť s jedným z hlavných protagonistov seriálu –  postavou, s ktorou sme sa mohli stretávať od začiatku seriálu – Alexom, v podaní Braňa Deáka.

Hovorilo sa o tom v kuloároch televízie už pred časom a teraz je to aj oficiálne potvrdené – v novej sérii Oteckov sa už neobjaví Braňo Deák (Alex) a spolu s ním ani Jana Kovalčíková (jeho osudová láska Ema). Pritom Braňo Deák je jeden z pôvodnej štvorice hlavných mužských protagonistov (ešte Vlado Kobielsky, Filip Tůma a Marek Fašiang), ktorí to spolu ťahajú/ťahali už od začiatku seriálu. Dôvod? Nuž aj tento seriálový hit musel dospieť do bodu, kedy sa divákom už viac menej omrzí a potrebuje novú vzpruhu. Momentálne totiž seriál prechádza ťažším obdobím, ostatná séria (jeseň 2021) sa žiaľpotýka s už výraznejším poklesom sledovanosti akoby bolo televízii milé. V komerčnej cieľovke je to priemerne už len 6 % (predtým stabilne 8 až 10 %) s trhovým podielom  niečo cez 20 % (predtým aj 30 % a viac).

Seriálu očividne nepomohol ani odchod Jána Koleníka a jeho seriálovej rodiny, no nič iné ako obmeny postáv v dianí televízii ani nezostávajú. Už predtým sme sa rozlúčili s inými kľúčovými postavami, ktoré stvárnili Dominika Kavaschová, Mary Bartalos či Anna Jakab Rakovská. Či seriálu prospeje práve taká radikálna zmena akou je odchod Braňa Deáka sa samozrejme ešte len uvidí, no denný seriál je jednoducho po dlhšom čase značne vyšťavený a odliv divákov vlastne aj prirodzený, takže takáto kreatívna zmena je jednou z možností ako to zvrátiť.

Novinky zo sveta TV
Popoluška je televízny evergreen našich Vianoc a preto ten, kto na ňu získa vysielacie práva je na Štedrý deň kráľom ..
15.1.2022
Rok 2022 sa pre televíziu Markíza stáva ozajstnou výzvou. Okrem overených seriálov a dvoch ťažiskových šou totiž do ..
7.1.2022
Ponuka na Silvestra v podaní našich najväčších televíznych staníc, komerčných JOJ a tv Markíza, a verejnoprávnej ..
30.12.2021
Televízia JOJ na tieto Vianoce tradične ponúkne skvelý mix filmov a rozprávok, ktorým bude samozrejme kraľovať ..
21.12.2021
Vianoce sú sviatky, počas ktorých si nevieme predstaviť, že by sme si nedopriali aj čas strávený v kruhu rodiny pri ..
19.12.2021
Rok 2022 je pre súkromnú televíziu JOJ naozaj dôležitý. Práve v tomto roku totiž oslávi svoje 20.narodeniny a tomu aj ..
9.12.2021
Televízia JOJ má hneď na začiatku roka 2022 v talóne niekoľko nových projektov. Patrí medzi ne aj pôvodný komediálny ..
5.12.2021
Už je to raz tak. Seriálová kométa televízie Markíza takisto potrebuje  výraznejšie zmeny pre udržanie svojho diváka ..
28.11.2021
O troch nových seriáloch, ktoré RTVS získala v rámci televízneho veľtrhu MIPCOM vo francúzskom Cannes (11.-13.október ..
17.11.2021
RTVS sa tento rok podarilo nakúpiť množstvo pozoruhodných titulov, na ktoré sa diváci môžu tešiť už v rámci ..
10.11.2021