Oteckov opúšťa jeden z hlavných predstaviteľov

Už je to raz tak. Seriálová kométa televízie Markíza takisto potrebuje  výraznejšie zmeny pre udržanie svojho diváka a tak nadišiel čas, kedy sa budeme musieť rozlúčiť s jedným z hlavných protagonistov seriálu –  postavou, s ktorou sme sa mohli stretávať od začiatku seriálu – Alexom, v podaní Braňa Deáka.

Hovorilo sa o tom v kuloároch televízie už pred časom a teraz je to aj oficiálne potvrdené – v novej sérii Oteckov sa už neobjaví Braňo Deák (Alex) a spolu s ním ani Jana Kovalčíková (jeho osudová láska Ema). Pritom Braňo Deák je jeden z pôvodnej štvorice hlavných mužských protagonistov (ešte Vlado Kobielsky, Filip Tůma a Marek Fašiang), ktorí to spolu ťahajú/ťahali už od začiatku seriálu. Dôvod? Nuž aj tento seriálový hit musel dospieť do bodu, kedy sa divákom už viac menej omrzí a potrebuje novú vzpruhu. Momentálne totiž seriál prechádza ťažším obdobím, ostatná séria (jeseň 2021) sa žiaľpotýka s už výraznejším poklesom sledovanosti akoby bolo televízii milé. V komerčnej cieľovke je to priemerne už len 6 % (predtým stabilne 8 až 10 %) s trhovým podielom  niečo cez 20 % (predtým aj 30 % a viac).

Seriálu očividne nepomohol ani odchod Jána Koleníka a jeho seriálovej rodiny, no nič iné ako obmeny postáv v dianí televízii ani nezostávajú. Už predtým sme sa rozlúčili s inými kľúčovými postavami, ktoré stvárnili Dominika Kavaschová, Mary Bartalos či Anna Jakab Rakovská. Či seriálu prospeje práve taká radikálna zmena akou je odchod Braňa Deáka sa samozrejme ešte len uvidí, no denný seriál je jednoducho po dlhšom čase značne vyšťavený a odliv divákov vlastne aj prirodzený, takže takáto kreatívna zmena je jednou z možností ako to zvrátiť.

Novinky zo sveta TV
Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej ..
2.8.2022
Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého ..
26.7.2022
Po nedávnych úspešných projektoch verejnoprávnej televízie akými nepochybne bolo
21.7.2022
Po prvej úspešnej sezóne a spolupráci skupiny Markíza s Úniou ligových klubov (ÚLK) sa aj ročník 2022/2023, plus dve ..
15.7.2022
Teda reálne až od 2.augusta 2022 kedy prevezme kormidlo od dosluhujúceho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý bol mimochodom ..
5.7.2022
Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä ..
29.6.2022
Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú ..
26.6.2022
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022