Obchodný dom – výpravný seriál na Markíze (už na jar 2023)

S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza totiž už na nasledujúcu jar (2023) chystá naozaj veľkovýpravný seriál, ktorý má reálnu šancu stať sa jedným z najväčších televíznych hitov roka.

Obchodný dom, ako sa nový markízácky seriál volá, je pre televíziu menším experimentom, pretože tá sa doteraz veľmi neodvážila do „dobových vôd“. Nový seriál sa totiž odohráva v roku 1939, kedy Bratislava, podobne ako všetky veľké mestá Európy, má takisto svoj moderný obchodný dom a všetko sa točí okolo neho a postáv majiteľov ale i zamestnancov. Vyhlásenie Slovenského štátu je realita, samostatná republika však zostáva v područí nacistického Nemecka. Určite zaujímavá doba i atmosféra historického seriálu podľa nás dokáže osloviť množstvo divákov. K tomu mu však má dopomôcť aj skvelé herecké obsadenie.

A to je naozaj  exkluzívne. Televízia napríklad prezradila (a zverejnila niektoré fotografie z natáčania), že v jednej z hlavných úloh sa zhostí Ján Koleník ako nacistický pohlavár… Populárnemu slovenskému hercovi však budú sekundovať aj ďalšie zvučné mená slovenského hereckého panteónu ako Zdena Studenková a Emil Horváth, ďalej Tomáš Maštalír a Filip Tůma, či Martin Mňahončák, Kristína Svarinská a Monika Hilmerová, Ivan Šándor, Matúš Kvietik, SarahArató, Barbora Andrešičová, Ráchel Šoltésová, Petra Polnišová…

Inak, ambiciózne projekty majú v talóne aj naše zvyšné televízie. RTVS pravdepodobne už budúci rok prinesie na naše obrazovky historickú rodinnú ságu s pracovným názvom Niekde v Európe (z obdobia 1914 až 1951). JOJ zase pre zmenu chystá historickú mysterióznu/fantasy kriminálku s pracovným názvom Bytosti (bude sa odohrávať v období počas panovania Márie Terézie). Televízia zatiaľ ale iba potvrdila jeho prípravu, náš tip je, že na obrazovky by sa mohol dostať na jeseň 2023.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023