Obchodný dom – výpravný seriál na Markíze (už na jar 2023)

S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza totiž už na nasledujúcu jar (2023) chystá naozaj veľkovýpravný seriál, ktorý má reálnu šancu stať sa jedným z najväčších televíznych hitov roka.

Obchodný dom, ako sa nový markízácky seriál volá, je pre televíziu menším experimentom, pretože tá sa doteraz veľmi neodvážila do „dobových vôd“. Nový seriál sa totiž odohráva v roku 1939, kedy Bratislava, podobne ako všetky veľké mestá Európy, má takisto svoj moderný obchodný dom a všetko sa točí okolo neho a postáv majiteľov ale i zamestnancov. Vyhlásenie Slovenského štátu je realita, samostatná republika však zostáva v područí nacistického Nemecka. Určite zaujímavá doba i atmosféra historického seriálu podľa nás dokáže osloviť množstvo divákov. K tomu mu však má dopomôcť aj skvelé herecké obsadenie.

A to je naozaj  exkluzívne. Televízia napríklad prezradila (a zverejnila niektoré fotografie z natáčania), že v jednej z hlavných úloh sa zhostí Ján Koleník ako nacistický pohlavár… Populárnemu slovenskému hercovi však budú sekundovať aj ďalšie zvučné mená slovenského hereckého panteónu ako Zdena Studenková a Emil Horváth, ďalej Tomáš Maštalír a Filip Tůma, či Martin Mňahončák, Kristína Svarinská a Monika Hilmerová, Ivan Šándor, Matúš Kvietik, SarahArató, Barbora Andrešičová, Ráchel Šoltésová, Petra Polnišová…

Inak, ambiciózne projekty majú v talóne aj naše zvyšné televízie. RTVS pravdepodobne už budúci rok prinesie na naše obrazovky historickú rodinnú ságu s pracovným názvom Niekde v Európe (z obdobia 1914 až 1951). JOJ zase pre zmenu chystá historickú mysterióznu/fantasy kriminálku s pracovným názvom Bytosti (bude sa odohrávať v období počas panovania Márie Terézie). Televízia zatiaľ ale iba potvrdila jeho prípravu, náš tip je, že na obrazovky by sa mohol dostať na jeseň 2023.

Novinky zo sveta TV
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023
Možno áno, možno nie, každopádne koncepcia tejto novej šou vychádza z celosvetovo známeho formátu, takže potenciál na ..
5.1.2023
Snáď áno, predchodca tohto formátu – Hit storočia, ktorý bol takisto vysielaný verejnoprávnou televíziou a to už ..
31.12.2022
Už od januára 2023 môžeme na našich televíznych obrazovkách očakávať naozaj zaujímavé počiny. Markíza sa napríklad ..
23.12.2022
Chýbal vám na Markíze denný seriál à la Oteckovia? Tak už čochvíľa sa to zmení. Od januára 2023 je totiž ..
18.12.2022
Koniec roka sa neúprosne blíži a televízie plánujú aj v jeho posledný deň zabojovať o televízneho diváka. Posledné ..
11.12.2022
S výrobou vlastných seriálov nezaháľa ani naša najsledovanejšia súkromná televízia zo Záhorskej Bystrice. Markíza ..
4.12.2022
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022