Nový spravodajský kanál na Slovensku – CNN PrimaNews, už čoskoro

Skupina Prima zanedlho na Slovensku spustí ďalšiu televíziu, takže tento vysielateľ bude mať u nás oficiálne už druhú stanicu. Pred tromi rokmi to bol kanál Prima Plus, teraz to bude pre zmenu spravodajská televízia. Jej názov? CNN PrimaNews. Stanica bude zastrešovať české spravodajstvo aj obsah zo CNN (medzinárodné spravodajstvo a ďalšie programy). Takisto bude zabezpečovať spravodajstvo aj pre ostatné svoje kanály a online platformu.

I keď sa popravde nedá rátať s tým, že stanica bude nejako extra pokrývať dianie na Slovensku, predsa len ide o vítanú konkurenciu našej jedinej klasickej spravodajskej stanice TA3, prípadne ešte ČT24, ktorá je šírená niektorými operátormi. Bonusom je naopak zrozumiteľný jazyk stanice a program preberaný z vysielania CNN. Čo sa týka moderátorov novej stanice, tak celkom veľkým prekvapením je Libor Bouček, ktorý má moderovať ranný vysielací blok, či Markéta Fialová, bývalá moderátorka Novy…

Na Slovensku táto stanica nebude voľne šírená (v ČR sa bude dať naladiť aj zadarmo cez anténu DVB-T2), to znamená, že bude šírená rovnakým spôsobom ako kanál Prima Plus – prostredníctvom operátorov platených televíznych služieb. Zatiaľ sa úplne presne nevie, kedy sa plánuje spustiť, predpokladá sa však, že sa tak stane v najbližších mesiacoch. Stanica už má dokonca postavené aj spravodajské štúdio, ktoré by malo patriť medzi najmodernejšie v strednej Európe.Takisto ešte nie je známe, prostredníctvom ktorých operátorov by sa u nás mala CNN PrimaNews šíriť.

Pre pripomenutie. Skupina Prima prevádzkuje v Českej republike celkom 6 staníc: Prima, PrimaCool, Prima Love, PrimaKrimi, PrimaZoom a Prima Max. Jej meno nesie ešte jedna stanica – PrimaComedyCentral – pre ňu akurát predáva reklamu. Na Slovensku je to už spomínaný jediný oficiálny kanál Prima Plus.

 

Novinky zo sveta TV
Podľa nás určite. Teda pokiaľ vás takýto žáner baví... Turnaj snov je totiž dokumentárna tragikomédia, ktorej dej sa ..
24.11.2022
Prinášame vám veľký prehľad televíznych programov, na ktoré sa môžete tešiť tieto Vianoce na hlavných slovenských ..
15.11.2022
Natáčanie nových seriálov neustále pokračuje a takto sa zanedlho môžeme na obrazovkách Tv JOJ tešiť na ďalší ..
6.11.2022
Už onedlho sa v našich kinách objaví film o jednej z najvýraznejších osobností česko-slovenských kultúrnych ..
30.10.2022
Televízia JOJ započala natáčanie nového seriálu s názvom Duch. Bude to kriminálka s prvkami komédie, čo nie je ..
20.10.2022
Sesterská stanica našej druhej najúspešnejšej komerčnej stanice z Koliby – JOJ Plus v októbri tohto roka (2022) ..
16.10.2022
Po nástupe nového riaditeľa RTVS (Ľuboš Machaj) sa ..
7.10.2022
Možno ste to už zaregistrovali a možno nie, ale najdiskutovanejšou témou z mediálneho prostrediamomentálne je to, že ..
2.10.2022
Dotočené (prvá klapka padla v ešte v apríli 2022) a môže sa ísť na to. Už druhého októbra v nedeľu sa totiž na ..
21.9.2022