Nový spravodajský kanál na Slovensku – CNN PrimaNews, už čoskoro

Skupina Prima zanedlho na Slovensku spustí ďalšiu televíziu, takže tento vysielateľ bude mať u nás oficiálne už druhú stanicu. Pred tromi rokmi to bol kanál Prima Plus, teraz to bude pre zmenu spravodajská televízia. Jej názov? CNN PrimaNews. Stanica bude zastrešovať české spravodajstvo aj obsah zo CNN (medzinárodné spravodajstvo a ďalšie programy). Takisto bude zabezpečovať spravodajstvo aj pre ostatné svoje kanály a online platformu.

I keď sa popravde nedá rátať s tým, že stanica bude nejako extra pokrývať dianie na Slovensku, predsa len ide o vítanú konkurenciu našej jedinej klasickej spravodajskej stanice TA3, prípadne ešte ČT24, ktorá je šírená niektorými operátormi. Bonusom je naopak zrozumiteľný jazyk stanice a program preberaný z vysielania CNN. Čo sa týka moderátorov novej stanice, tak celkom veľkým prekvapením je Libor Bouček, ktorý má moderovať ranný vysielací blok, či Markéta Fialová, bývalá moderátorka Novy…

Na Slovensku táto stanica nebude voľne šírená (v ČR sa bude dať naladiť aj zadarmo cez anténu DVB-T2), to znamená, že bude šírená rovnakým spôsobom ako kanál Prima Plus – prostredníctvom operátorov platených televíznych služieb. Zatiaľ sa úplne presne nevie, kedy sa plánuje spustiť, predpokladá sa však, že sa tak stane v najbližších mesiacoch. Stanica už má dokonca postavené aj spravodajské štúdio, ktoré by malo patriť medzi najmodernejšie v strednej Európe.Takisto ešte nie je známe, prostredníctvom ktorých operátorov by sa u nás mala CNN PrimaNews šíriť.

Pre pripomenutie. Skupina Prima prevádzkuje v Českej republike celkom 6 staníc: Prima, PrimaCool, Prima Love, PrimaKrimi, PrimaZoom a Prima Max. Jej meno nesie ešte jedna stanica – PrimaComedyCentral – pre ňu akurát predáva reklamu. Na Slovensku je to už spomínaný jediný oficiálny kanál Prima Plus.

 

Novinky zo sveta TV
Tak, v poradí už 95 udeľovanie Oscarov máme úspešne za sebou (12.marca v hollywoodskom DolbyTheatre), určite vás ..
15.3.2023
V sobotu 4.3.2023 večer sa v priamom prenose RTVS na Jednotke uskutočnil v priestoroch Slovenského národného divadla v ..
9.3.2023
Pamätáte si ešte na reality šou Nevestu pre milionára, ktorá bola ťahákom televízneho programu na Markíze ešte v roku ..
2.3.2023
Verejnoprávna televízia už tento rok na jeseň uvedie na naše obrazovky ďalší pôvodný seriál. Tentoraz to ale bude ..
24.2.2023
Televízna sezóna je v plnom prúde a na našich obrazovkách sa po Mame na prenájom a Dunaji čochvíľa objaví aj ďalšia ..
16.2.2023
Po megaúspešnej druhej sérii Pečie celé Slovensko verejnoprávna televízia a rozhlas podľa očakávania už pripravuje aj ..
9.2.2023
Tak zostava účinkujúcich v najnovšej ôsmej sérii populárnej tanečnej Let’sDance na Markíze je už kompletne známa. ..
5.2.2023
Tak, a čo nevidieť nám televízia Markíza naservíruje na televízne obrazovky už ôsmu sériu Let'sDance. Ťažisková šou ..
17.1.2023
S kuchárskymi reality show sa túto jar doslova roztrhne vrece. Len prednedávnom sme vás informovali, že na verejnoprávnej ..
11.1.2023