Nový spravodajský kanál na Slovensku – CNN PrimaNews, už čoskoro

Skupina Prima zanedlho na Slovensku spustí ďalšiu televíziu, takže tento vysielateľ bude mať u nás oficiálne už druhú stanicu. Pred tromi rokmi to bol kanál Prima Plus, teraz to bude pre zmenu spravodajská televízia. Jej názov? CNN PrimaNews. Stanica bude zastrešovať české spravodajstvo aj obsah zo CNN (medzinárodné spravodajstvo a ďalšie programy). Takisto bude zabezpečovať spravodajstvo aj pre ostatné svoje kanály a online platformu.

I keď sa popravde nedá rátať s tým, že stanica bude nejako extra pokrývať dianie na Slovensku, predsa len ide o vítanú konkurenciu našej jedinej klasickej spravodajskej stanice TA3, prípadne ešte ČT24, ktorá je šírená niektorými operátormi. Bonusom je naopak zrozumiteľný jazyk stanice a program preberaný z vysielania CNN. Čo sa týka moderátorov novej stanice, tak celkom veľkým prekvapením je Libor Bouček, ktorý má moderovať ranný vysielací blok, či Markéta Fialová, bývalá moderátorka Novy…

Na Slovensku táto stanica nebude voľne šírená (v ČR sa bude dať naladiť aj zadarmo cez anténu DVB-T2), to znamená, že bude šírená rovnakým spôsobom ako kanál Prima Plus – prostredníctvom operátorov platených televíznych služieb. Zatiaľ sa úplne presne nevie, kedy sa plánuje spustiť, predpokladá sa však, že sa tak stane v najbližších mesiacoch. Stanica už má dokonca postavené aj spravodajské štúdio, ktoré by malo patriť medzi najmodernejšie v strednej Európe.Takisto ešte nie je známe, prostredníctvom ktorých operátorov by sa u nás mala CNN PrimaNews šíriť.

Pre pripomenutie. Skupina Prima prevádzkuje v Českej republike celkom 6 staníc: Prima, PrimaCool, Prima Love, PrimaKrimi, PrimaZoom a Prima Max. Jej meno nesie ešte jedna stanica – PrimaComedyCentral – pre ňu akurát predáva reklamu. Na Slovensku je to už spomínaný jediný oficiálny kanál Prima Plus.

 

Novinky zo sveta TV
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022
Skupina Markíza zanedlho prinesie divákom zbrusu novú televíznu stanicu s názvom Markíza KRIMI. Už v júni 2022 (teda ..
10.4.2022
Do našich kín sa čoskoro (7.apríla 2022) dostane nový počin slovenského režiséra Petra Bebjaka s názvom Tieňohra. ..
3.4.2022
Teda zanedlho ako zanedlho. Na počin jednej z najúspešnejších slovenských režisérok Mariany ČengelSolčanskej (stojí ..
27.3.2022
Ste fanúšikom legendárnej stavebnice Lego? Tak už túto jar vám televízia Markíza ponúkne svetoznámu šou LEGO Masters, ..
16.3.2022