Nový spravodajský kanál na Slovensku – CNN PrimaNews, už čoskoro

Skupina Prima zanedlho na Slovensku spustí ďalšiu televíziu, takže tento vysielateľ bude mať u nás oficiálne už druhú stanicu. Pred tromi rokmi to bol kanál Prima Plus, teraz to bude pre zmenu spravodajská televízia. Jej názov? CNN PrimaNews. Stanica bude zastrešovať české spravodajstvo aj obsah zo CNN (medzinárodné spravodajstvo a ďalšie programy). Takisto bude zabezpečovať spravodajstvo aj pre ostatné svoje kanály a online platformu.

I keď sa popravde nedá rátať s tým, že stanica bude nejako extra pokrývať dianie na Slovensku, predsa len ide o vítanú konkurenciu našej jedinej klasickej spravodajskej stanice TA3, prípadne ešte ČT24, ktorá je šírená niektorými operátormi. Bonusom je naopak zrozumiteľný jazyk stanice a program preberaný z vysielania CNN. Čo sa týka moderátorov novej stanice, tak celkom veľkým prekvapením je Libor Bouček, ktorý má moderovať ranný vysielací blok, či Markéta Fialová, bývalá moderátorka Novy…

Na Slovensku táto stanica nebude voľne šírená (v ČR sa bude dať naladiť aj zadarmo cez anténu DVB-T2), to znamená, že bude šírená rovnakým spôsobom ako kanál Prima Plus – prostredníctvom operátorov platených televíznych služieb. Zatiaľ sa úplne presne nevie, kedy sa plánuje spustiť, predpokladá sa však, že sa tak stane v najbližších mesiacoch. Stanica už má dokonca postavené aj spravodajské štúdio, ktoré by malo patriť medzi najmodernejšie v strednej Európe.Takisto ešte nie je známe, prostredníctvom ktorých operátorov by sa u nás mala CNN PrimaNews šíriť.

Pre pripomenutie. Skupina Prima prevádzkuje v Českej republike celkom 6 staníc: Prima, PrimaCool, Prima Love, PrimaKrimi, PrimaZoom a Prima Max. Jej meno nesie ešte jedna stanica – PrimaComedyCentral – pre ňu akurát predáva reklamu. Na Slovensku je to už spomínaný jediný oficiálny kanál Prima Plus.

 

Novinky zo sveta TV
Udalosť, na ktorú netrpezlivo čakajú všetci priaznivci ľadového hokeja, je už zanedlho tu. Majstrovstvá sveta 2024, ..
20.2.2024
Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta už klope na dvere. Megaúspešný hit dvojice JanHřebejk (réžia) a PertrKolečko ..
18.2.2024
Možno viete a možno ešte nie, že už čoskoro sa na Markíze môžeme tešiť na deviate pokračovanie obľúbenej tanečnej ..
10.2.2024
Priamy prenos slávnostného odovzdávania ocenení najlepším slovenským športovcom a kolektívom za rok 2023 už tradične ..
1.2.2024
Markíza má v talóne ďalší slovenský seriál, ktorý má podobné ambície ako ich predošlý projekt s podobným námetom ..
28.1.2024
V nedeľu 14.januára 2024 sa v budove Slovenskej filharmónie uskutočnil slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych ..
19.1.2024
Televízia Markíza si na rok 2024 pre svojich divákov prichystala ozajstné kinohity. Televíznu premiéru na Slovensku si tak ..
11.1.2024
Tak, a ďalší nový rok sa začal, tentoraz už s poradovým číslom 24 v novom miléniu. A naše televízie majú pre nás ..
2.1.2024
Takže hneď od januára 2024 sa môžeme tešiť na novú sériu ťažiskového zábavného formátu RTVS Milujem Slovensko. Na ..
28.12.2023
Dlho očakávaný pôvodný historický seriál slovenskej verejnoprávnej televízie s názvom Čas nádejí sa čo nevidieť ..
21.12.2023