Nový spravodajský kanál na Slovensku – CNN PrimaNews, už čoskoro

Skupina Prima zanedlho na Slovensku spustí ďalšiu televíziu, takže tento vysielateľ bude mať u nás oficiálne už druhú stanicu. Pred tromi rokmi to bol kanál Prima Plus, teraz to bude pre zmenu spravodajská televízia. Jej názov? CNN PrimaNews. Stanica bude zastrešovať české spravodajstvo aj obsah zo CNN (medzinárodné spravodajstvo a ďalšie programy). Takisto bude zabezpečovať spravodajstvo aj pre ostatné svoje kanály a online platformu.

I keď sa popravde nedá rátať s tým, že stanica bude nejako extra pokrývať dianie na Slovensku, predsa len ide o vítanú konkurenciu našej jedinej klasickej spravodajskej stanice TA3, prípadne ešte ČT24, ktorá je šírená niektorými operátormi. Bonusom je naopak zrozumiteľný jazyk stanice a program preberaný z vysielania CNN. Čo sa týka moderátorov novej stanice, tak celkom veľkým prekvapením je Libor Bouček, ktorý má moderovať ranný vysielací blok, či Markéta Fialová, bývalá moderátorka Novy…

Na Slovensku táto stanica nebude voľne šírená (v ČR sa bude dať naladiť aj zadarmo cez anténu DVB-T2), to znamená, že bude šírená rovnakým spôsobom ako kanál Prima Plus – prostredníctvom operátorov platených televíznych služieb. Zatiaľ sa úplne presne nevie, kedy sa plánuje spustiť, predpokladá sa však, že sa tak stane v najbližších mesiacoch. Stanica už má dokonca postavené aj spravodajské štúdio, ktoré by malo patriť medzi najmodernejšie v strednej Európe.Takisto ešte nie je známe, prostredníctvom ktorých operátorov by sa u nás mala CNN PrimaNews šíriť.

Pre pripomenutie. Skupina Prima prevádzkuje v Českej republike celkom 6 staníc: Prima, PrimaCool, Prima Love, PrimaKrimi, PrimaZoom a Prima Max. Jej meno nesie ešte jedna stanica – PrimaComedyCentral – pre ňu akurát predáva reklamu. Na Slovensku je to už spomínaný jediný oficiálny kanál Prima Plus.

 

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023