Nový projekt RTVS Voda spieva – začala náborová kampaň

Verejnoprávna RTVS spúšťa nový projekt s názvom „Voda spieva“ v spolupráci s Východoslovenskou vodárenskou spoločnosťou a Klubom akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti. Cieľom novej televíznej relácie bude prezentovanie pomoci a ochrany vodných zdrojov, vodných tokov všeobecne, vodných nádrží a vlastne aj všetkých foriem starostlivosti o vodu, ktorá je jednou znajdôležitejších súčastí nášho života.

V podstate pôjde o oceňovanie, kde samotní diváci RTVS môžu nominovať niekoho zo širokého okruhu „ochrancov vody“, čiže to môžu byť jednotlivci, ale aj firmy a spoločnosti, takisto i samosprávy, mestá a obce…(prihlasovací formulár nájdete na webe RTVS). Výber a postup prihlásených má potom na starosti odborná komisia, ktorá do nominačných kôl vyberie celkom 18 nominovaných – po 6 v 3 samostatných kategóriách, pričom každý z nich bude spĺňať všetky kritéria odbornej poroty čo sa týka odborného aj spoločenského prínosu v rámci ochrany životného prostredia.

O postupe v nominačných kolách však už budú rozhodovať diváci RTVS prostredníctvom sms hlasovania (počas, ale aj po odvysielaní nominačného kola). Voda spieva sa na našich obrazovkách objaví už túto jeseň (september 2023) na Jednotke v hlavnom vysielacom čase. Projekt ukončí slávnostný finálový galavečer, počas ktorého sa dozvieme meno víťaza prvého ročníka Voda spieva.

Čo hovorí o projekte Voda spieva riaditeľ Sekcie programových služieb Vincent Štofaník? „Som veľmi rád, že RTVS prinesie takýto výnimočný a zaujímavý projekt, ktorého hlavnou témou sa stala práve voda a ľudia, ktorí sa o ňu starajú…“ Zuzana Vicelová, marketingová manažérka RTVS: „Projekt  Voda spieva bude mať silný enviromentálny náboj s cieľom prezentovať ochranu vodných zdrojov, tokov a nádrží, ako aj všetky formy starostlivosti o vodu“.

Novinky zo sveta TV
PrixEuropa je najprestížnejšie európske ocenenie pre televízne, rozhlasové a online programy. Tento rok sa do užšieho ..
14.9.2023
Verejnoprávna televízia a rozhlas Slovenska už od 4. septembra na obrazovkách Dvojky vysiela novú televíznu súťažnú ..
10.9.2023
Aj vy ste si obľúbili kuchársku šou na Markíze s názvom Na nože? Tak to pre vás máme dobrú správu. Obľúbený formát ..
1.9.2023
Je to tak, po letnej prestávke sa na Markíze môžete tešiť na v poradí už 15. sériu obľúbenej realitnej šou Farma. ..
27.8.2023
Predčasné parlamentné voľby na Slovensku sa už neúprosne blížia (30. 9. 2023) a televízie do programu zavádzajú ..
20.8.2023
Markíza do svojej jesennej programovej štruktúry zaradila horúcu novinku. Po Superstar,
13.8.2023
Mediálna skupina JOJ Group sa na televíznom trhu už čochvíľa objaví so zbrusu novou televíziou. Tá bude zameraná na ..
4.8.2023
Zábavná relácia Hit roka vo svojej prvej sérii bavila divákov vo štvrtkové večery na Jednotke už od
30.7.2023
Je to tak. Traf to! – zábavno vedomostný formát s moderátorom Jurajom ŠokoTabačekom na obrazovkách našej ..
23.7.2023
Markíza na naše obrazovky práve v týchto dňoch (od 12.júla 2023) uvádza novú realitnú šou s názvom Šaty snov. ..
15.7.2023