Nové slovenské seriály 2022 – bude to rok Jána Koleníka?

Rok 2022 má byť čo sa týka nových slovenských pôvodných seriálov naozaj bohatý. Jedným z najočakávanejších je kriminálna miniséria s názvom Ultimátum v hlavnej úlohe s Jánom Koleníkom (už sme ho námatkovo spomenuli v jednom z našich predchádzajúcich článkov), ktorý na naše televízne obrazovky uvedie televízia JOJ.

Ultimátum sa v ôsmich dieloch predvedie na naše pomery unikátnym prevedením – ide totiž o takzvaný „contained thriller“, čiže dej seriálu sa bude sústreďovať na jedno miesto. Príbeh má ambíciu presahovať do viacerých žánrov – politického thrilleru, rukojemníckej drámy či lekárskej drámy. Koleníkovi v tomto počine bude sekundovať napríklad aj Milan Bahúl, Ester Geislerová, Diana Mórová, či Sväťo Malachovský, ale aj Marko Igonda, Dušan Cinkota, Miroslav Etzler, Zuzana Konečná, Michaela Majerníková, Edita Borsová, Gregor Hološka, Juraj Hrčka,Alena Mihulová, Tatiana Kulíšková, Peter Kočiš a mnohí ďalší.

Druhým počinom, v ktorom má Ján Koleník šancu maximálne zahviezdiť, je seriál s medicínskeho prostredia s názvom Druhá šanca, ktorý pre zmenu už od 10. januára vysiela televízia Markíza. V ňom stvárni postavu MUDr. Andreja Fabiána, ktorý je jedným z najlepších internistov na Slovensku, no jeho neosobný až cynický prístup k pacientom ho dovedie až do bodu životného zlomu – otec pacienta, ktorý zomrel na jeho oddelení ho v zúfalstve strelí do hlavy. Andrej Fabián prežije, no zranenie vymazalo všetky jeho spomienky za posledných dvanásť rokov (komplet)… V seriáli sa okrem Koleníka objavia aj Lívia Bielovič, Vladimír Kobielský, SarahArató, Adam Bardy, Ráchel Šoltésová, Dano Heriban, Jana Majeská, Zuzana Norisová, Michaela Majerníková.

Novinky zo sveta TV
RTVS má na Vianoce pripravenú ďalšiu pôvodnú slovenskú rozprávku. Na Štedrý večer uvedie vianočnú rozprávku ..
28.11.2023
Tak nová Perinbaba konečne mieri do kín. Po dlhotrvajúcich peripetiách, ktoré mala na svedomí hlavne pandémia (prvý ..
25.11.2023
Po tom, čo aktuálna tretia sezóna najväčšieho hitu RTVS Pečie celé Slovensko bola dlho na vážkach a vedenie váhalo, ..
12.11.2023
Spravodajská televízia JOJ 24 ešte na konci októbra uviedla dve zbrusu nové relácie. „Pacient, Lekár, Vedec“ ..
2.11.2023
Big Brother je späť! Jedna z najúspešnejších reality show na svete sa po rokoch vracia na slovenské obrazovky. Tentoraz v ..
31.10.2023
Od októbra 2023 na verejnoprávnej Jednotke môžeme sledovať už druhú sériu zábavného seriálu na podporu čítania ..
22.10.2023
Na Slovensko prichádza film Muž, ktorý stál v ceste. Je to dráma o mužovi, ktorý sa reálne postavil do cesty ..
14.10.2023
Videli ste film Sviňa? Tak teraz do kín prichádza jeho voľné pokračovanie s názvom Vojna policajtov. Za knižnou predlohou ..
6.10.2023
Tešíte sa na Pečie celé Slovensko? V nedeľu 1. októbra 2023 večer to na Jednotke RTVS konečne vypukne. Do tretej série ..
30.9.2023