Nové slovenské seriály 2022 – bude to rok Jána Koleníka?

Rok 2022 má byť čo sa týka nových slovenských pôvodných seriálov naozaj bohatý. Jedným z najočakávanejších je kriminálna miniséria s názvom Ultimátum v hlavnej úlohe s Jánom Koleníkom (už sme ho námatkovo spomenuli v jednom z našich predchádzajúcich článkov), ktorý na naše televízne obrazovky uvedie televízia JOJ.

Ultimátum sa v ôsmich dieloch predvedie na naše pomery unikátnym prevedením – ide totiž o takzvaný „contained thriller“, čiže dej seriálu sa bude sústreďovať na jedno miesto. Príbeh má ambíciu presahovať do viacerých žánrov – politického thrilleru, rukojemníckej drámy či lekárskej drámy. Koleníkovi v tomto počine bude sekundovať napríklad aj Milan Bahúl, Ester Geislerová, Diana Mórová, či Sväťo Malachovský, ale aj Marko Igonda, Dušan Cinkota, Miroslav Etzler, Zuzana Konečná, Michaela Majerníková, Edita Borsová, Gregor Hološka, Juraj Hrčka,Alena Mihulová, Tatiana Kulíšková, Peter Kočiš a mnohí ďalší.

Druhým počinom, v ktorom má Ján Koleník šancu maximálne zahviezdiť, je seriál s medicínskeho prostredia s názvom Druhá šanca, ktorý pre zmenu už od 10. januára vysiela televízia Markíza. V ňom stvárni postavu MUDr. Andreja Fabiána, ktorý je jedným z najlepších internistov na Slovensku, no jeho neosobný až cynický prístup k pacientom ho dovedie až do bodu životného zlomu – otec pacienta, ktorý zomrel na jeho oddelení ho v zúfalstve strelí do hlavy. Andrej Fabián prežije, no zranenie vymazalo všetky jeho spomienky za posledných dvanásť rokov (komplet)… V seriáli sa okrem Koleníka objavia aj Lívia Bielovič, Vladimír Kobielský, SarahArató, Adam Bardy, Ráchel Šoltésová, Dano Heriban, Jana Majeská, Zuzana Norisová, Michaela Majerníková.

Novinky zo sveta TV
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022
Určite aj tí najväčší odporcovia zábavných reality programov museli zaregistrovať prednedávnom návštevu Geissenovcov ..
29.5.2022
Tak a je to tu. Najobľúbenejší denný seriál z dielne televízie Markíza Oteckovia definitívne končí. Prvá epizóda sa ..
17.5.2022
Survivor, ktorý sa vysielal na Markíze a na Nove, pozná už svojho víťaza. Šou, do ktorej televízie vkladali svoje nádeje ..
15.5.2022
Nový film Terezy Nvotovej v koprodukcii RTVS s názvom Svetlonoc mieri do našich kín. Na premiéru si však budete musieť ..
5.5.2022
Po nevídanom úspechu našich hokejistov na olympijských hrách v Pekingu sa čochvíľa pozornosť všetkých športových ..
1.5.2022
V historickej budove SND sa v sobotu 9.apríla 2022 uskutočnilo v priamom prenose RTVS na Jednotke slávnostné odovzdávanie ..
20.4.2022
Nie, nie je to prvoaprílový žart, televízia JOJ od 1.apríla 2022 ponúka divákom nový spôsob sledovania obľúbených ..
13.4.2022