Nová Sisi, Hotel Európa a ďalšie programy, ktoré sa zanedlho objavia na obrazovkách RTVS

RTVS sa tento rok podarilo nakúpiť množstvo pozoruhodných titulov, na ktoré sa diváci môžu tešiť už v rámci vysielacej štruktúry 2022. Hneď ten prvý je veľmi zaujímavý. Veľkolepý šesťdielny seriál Sisi ponúka nový a viac pravdivý pohľad na život známej rakúskej cisárovnej Sisi – Alžbety Bavorskej. Seriál pochádza z dielne nemeckej RTL, Beta Film a StoryHouseProductions, a od doterajších spracovaní  sa líši už od samotného začiatku. Dôraz sa totiž kládol na prísny realizmus, a to ako v politike, tak aj psychológii postáv vrátane milostného života oboch hlavných protagonistov, ktorých stvárnili DominiqueDevenport ako cisárovná Sisi a JannikSchümann ako mladý cisár František Jozef.

Ďalším zaujímavým akvizičným titulom by mal byť aj Hotel Európa – dvojdielna miniséria z prostredia hotela, ktorý bol v medzivojnovom období hojne navštevovaný mnohými známymi hosťami ako CharlieChaplin, GretaGarbo, MarleneDietrich, ale napríklad aj Adolf Hitler. Seriál sa odohráva medzi 1. a 2. svetovou vojnou a zobrazuje v priebehu rokov osudy členov dynastie hotelierov Dreesen, majiteľov hotela RheinhotelDreesen, postaveného na samom brehu Rýna. V hlavných úlohách sa predstaviliJonathanBerlin, BenjaminSadler a KatharinaSchüttler.

Takisto sa budete môcť na budúci rok na obrazovkách verejnoprávnej televízie tešiť na zaujímavý nemecký seriál z prostredia exotického ostrova Maurícius s názvom „DieInselärztin/Island Doctor“. Hlavná hrdinka seriálu, lekárka Filipa Wagner (AnjaKnauer), chce zabudnúť na svoju minulosť a začína nový život na Mauríciu, no i tam musí znova a znova čeliť novým výzvam a preukázať svoje lekárske schopnosti v náročných podmienkach. Do toho sa „primieša“ aj nie práve najideálnejší vzťah s kolegom…

Novinky zo sveta TV
Popoluška je televízny evergreen našich Vianoc a preto ten, kto na ňu získa vysielacie práva je na Štedrý deň kráľom ..
15.1.2022
Rok 2022 sa pre televíziu Markíza stáva ozajstnou výzvou. Okrem overených seriálov a dvoch ťažiskových šou totiž do ..
7.1.2022
Ponuka na Silvestra v podaní našich najväčších televíznych staníc, komerčných JOJ a tv Markíza, a verejnoprávnej ..
30.12.2021
Televízia JOJ na tieto Vianoce tradične ponúkne skvelý mix filmov a rozprávok, ktorým bude samozrejme kraľovať ..
21.12.2021
Vianoce sú sviatky, počas ktorých si nevieme predstaviť, že by sme si nedopriali aj čas strávený v kruhu rodiny pri ..
19.12.2021
Rok 2022 je pre súkromnú televíziu JOJ naozaj dôležitý. Práve v tomto roku totiž oslávi svoje 20.narodeniny a tomu aj ..
9.12.2021
Televízia JOJ má hneď na začiatku roka 2022 v talóne niekoľko nových projektov. Patrí medzi ne aj pôvodný komediálny ..
5.12.2021
Už je to raz tak. Seriálová kométa televízie Markíza takisto potrebuje  výraznejšie zmeny pre udržanie svojho diváka ..
28.11.2021
O troch nových seriáloch, ktoré RTVS získala v rámci televízneho veľtrhu MIPCOM vo francúzskom Cannes (11.-13.október ..
17.11.2021
RTVS sa tento rok podarilo nakúpiť množstvo pozoruhodných titulov, na ktoré sa diváci môžu tešiť už v rámci ..
10.11.2021