Nová Sisi, Hotel Európa a ďalšie programy, ktoré sa zanedlho objavia na obrazovkách RTVS

RTVS sa tento rok podarilo nakúpiť množstvo pozoruhodných titulov, na ktoré sa diváci môžu tešiť už v rámci vysielacej štruktúry 2022. Hneď ten prvý je veľmi zaujímavý. Veľkolepý šesťdielny seriál Sisi ponúka nový a viac pravdivý pohľad na život známej rakúskej cisárovnej Sisi – Alžbety Bavorskej. Seriál pochádza z dielne nemeckej RTL, Beta Film a StoryHouseProductions, a od doterajších spracovaní  sa líši už od samotného začiatku. Dôraz sa totiž kládol na prísny realizmus, a to ako v politike, tak aj psychológii postáv vrátane milostného života oboch hlavných protagonistov, ktorých stvárnili DominiqueDevenport ako cisárovná Sisi a JannikSchümann ako mladý cisár František Jozef.

Ďalším zaujímavým akvizičným titulom by mal byť aj Hotel Európa – dvojdielna miniséria z prostredia hotela, ktorý bol v medzivojnovom období hojne navštevovaný mnohými známymi hosťami ako CharlieChaplin, GretaGarbo, MarleneDietrich, ale napríklad aj Adolf Hitler. Seriál sa odohráva medzi 1. a 2. svetovou vojnou a zobrazuje v priebehu rokov osudy členov dynastie hotelierov Dreesen, majiteľov hotela RheinhotelDreesen, postaveného na samom brehu Rýna. V hlavných úlohách sa predstaviliJonathanBerlin, BenjaminSadler a KatharinaSchüttler.

Takisto sa budete môcť na budúci rok na obrazovkách verejnoprávnej televízie tešiť na zaujímavý nemecký seriál z prostredia exotického ostrova Maurícius s názvom „DieInselärztin/Island Doctor“. Hlavná hrdinka seriálu, lekárka Filipa Wagner (AnjaKnauer), chce zabudnúť na svoju minulosť a začína nový život na Mauríciu, no i tam musí znova a znova čeliť novým výzvam a preukázať svoje lekárske schopnosti v náročných podmienkach. Do toho sa „primieša“ aj nie práve najideálnejší vzťah s kolegom…

Novinky zo sveta TV
Už čoskoro sa v našich kinách (premiéra 22.9.2022) objaví nová slovensko-česko-poľská komédia Indián v hlavnej ..
2.8.2022
Vedomostné súťaže boli pred časom na našich obrazovkách naozaj veľmi populárne. Veď kto by si nepamätal na takého ..
26.7.2022
Po nedávnych úspešných projektoch verejnoprávnej televízie akými nepochybne bolo
21.7.2022
Po prvej úspešnej sezóne a spolupráci skupiny Markíza s Úniou ligových klubov (ÚLK) sa aj ročník 2022/2023, plus dve ..
15.7.2022
Teda reálne až od 2.augusta 2022 kedy prevezme kormidlo od dosluhujúceho riaditeľa Jaroslava Rezníka, ktorý bol mimochodom ..
5.7.2022
Verejnoprávna televízia pokračuje v tradícii natáčania vlastných sviatočných filmov a už teraz je jasné, že najmä ..
29.6.2022
Leto sa už nezadržateľne blíži a televízie začínajú meniť svoje štruktúry, pričom veľa priestoru dostávajú ..
26.6.2022
Nová televízna sezóna (jeseň 2022) sa už neúprosne blíži a naše televízie aj preto nepretržite zbroja do boja ..
16.6.2022
Tvojazem – dlho očakávaný animovaný film brázdi slovenské kiná už od 26.5.2022. Chcete vedieť či sa vám ho s deťmi ..
13.6.2022
Tak na to si budeme musieť počkať až do 13. júna, kedy sa táto nová relácia dostane na obrazovky. Ale o čom to vlastne ..
5.6.2022