Nová relácia RTVS v spolupráci s Ligou pre duševné zdravie – Ako sa máte?

RTVS v spolupráci s Ligou za duševné zdravie pripravili pre divákov novú reláciu s názvom Ako sa máte?.Tá sa bude zaoberať duševným zdravím, ktoré je stále viac vystavované tlaku aj v súvislosti s aktuálnou pandémiou koronavírusu… Práve tá zvýšila u ľudí problémy spojené najmä s úzkostnými stavmi a panikou.

V relácii sa budú prezentovať odborníci, ktorí budú ľuďom radiť ako si čo najlepšie poradiť s týmito problémovými situáciami. V každej časti sa vyjadria dvaja odborníci vždy k inej téme. Aké to budú? Tak napríklad ako zvládnuť strach a úzkosť, ako zvládať odlúčenie od rodiny, ktorá žije mimo domácnosti postihnutého človeka, ako riešiť domáce vzdelávanie, prácu z domu, či zrazu intenzívne spolužitie jednotlivých členov v domácnosti a prípadnú hrozbu domáceho násilia, alebo naopak samotu v karanténe. Odbornú garanciu projektu zabezpečuje psychologička a psychoterapeutka Hana Ševčíková.

Prečo sa RTVS rozhodla odvysielať tento cyklus o duševnom zdraví? Hovorí Marek Ťapák, televízny programový riaditeľ RTVS: „Je nesmierne dôležité, aby mali ľudia pocit, že niekomu záleží na ich osude, zdraví, na tom, že ich niečo trápi. V spoločnosti sa psychické problémy veľmi bagatelizujú, keďže sa k tomu nikdy nepristupovalo tak, že sa do tohto stavu môže dostať ktokoľvek a kedykoľvek. Duševné zdravie a pohoda je pritom základ toho, aby ľudia mohli fungovať a vydávať zo seba maximum,“.

RTVS spustila túto reláciu v pondelok 4.mája o 13.25 na Jednotke a následne sa odvysiela 19 častí, vždy v pracovný deň po Dámskom klube. Reláciou vás bude prevádzať Oľga Valentová. Tá inak deväť rokov pôsobila v televízii Markíza ako dramaturg, redaktorka a moderátorka relácií ako Motorama, Smotánka, Sexeso, Doma s Markízou, čiTeleráno. Od apríla 2007 je okrem iného aj PR manažérka a koordinátorka projektov v neziskovej organizácii Liga za duševné zdravie SR.

Novinky zo sveta TV
Trojdielna dráma Herec, ktorá vznikla v koprodukcii Českej televízie a RTVS, má šancu stať sa ďalším ..
23.9.2020
Tak v istom zmysle áno, najmä v kategórii Najlepšia herečka kde zvíťazila Dominika Kavaschová, ktorej hviezda ..
13.9.2020
Je celkom možné, že do boja o televízneho diváka na jeseň významnejšie zasiahne aj naša verejnoprávna televízia. ..
6.9.2020
Na slovenské obrazovky mieri český televízny hit Slunečná. Seriál už od 25.augusta nasadila televízia ..
30.8.2020
Blíži sa 76.výročie Slovenského národného povstania a už tradične si ho pripomenie aj Slovenský rozhlas a televízia. ..
23.8.2020
Letné trápenie Markízy nemá konca a po raketovom nástupe konkurenčnej televízie JOJ (hlavne s premiérami populárnych ..
16.8.2020
Na plátna kín sa pomaly ale isto po vysiľujúcej kríze spojenej s celosvetovým šírením koronavírusu COVID-19 vracajú ..
6.8.2020
Je to tak. Stávka na uvedenie premiérových programov sa televízii určite oplatila. Spoľahlivo tak prebíja ..
2.8.2020
Slovenská televízia a rozhlas práve nakrúca novú vianočnú rozprávku s názvom O liečivej vode, ..
26.7.2020