Najväčší Slovák už od počiatku kontroverzný

Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS pustila na obrazovky. V nej sa totiž ocitol aj prezident Slovenského štátu Jozef Tiso. Po viacerých protestoch sa vedenie televízie rozhodlo razantne zakročiť. Výsledok? Televízny spot bol stiahnutý, verejnosť nebude môcť túto kontroveznú osobnosť nominovať, navyše to bude preverovať špeciálna prokuratúra prostredníctvom NAKA (Národná kriminálna agentúra). Tá má za ulohu zistiť, či takto nedošlo k spáchaniu trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, alebo prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd..

Poďme si teraz v skratke povedať o čo v tomto formáte pôjde. Za Najväčšieho Slováka budú môcť diváci nominovať akúkoľvek osobnosť (živú i po smrti). Do tejto prvej fázy projektu sa môžete zapojiť až do 20. decembra. Z nominácií vzíde sto osobností, ktoré budú vyhlásené počas galavečera na Jednotke a to 1. januára 2019. Na jeho konci bude napokon vyhlásená aj finálová desiatka a spustí sa hlasovanie, v ktorom si budete môcť vybrať práve toho svojho kandidáta na celkové prvenstvo. Celú túto „hlasovaciu“ fázu bude sprevádzať aj 10 televíznych večerov, v ktorých sa predstavia všetky osobnosti v abecednom poradí. Na tie sa môžete tešiť od stredy 20. februára do 24. apríla 2019. Šou nakoniec ukončí druhý galavečer, ktorý bude odvysielaný taktiež na Jednotke 1. mája. Práve v tento deň bude vyhlásená na základe hlasovania divákov najväčšia osobnosť – Najväčší Slovák.

Len pre zaujímavosť. Pôvodný formát pochádza z dielne BBC a v roku 2002 sa stal najväčším Britom sir Winston Churchill. V Nemecku sa aj prostredníctvom verejnoprávnej ZDF stal Najväčším Nemcom Konrad Adenauer. V Čechách to bol zase Karel IV.

Novinky zo sveta TV
Žiada sa povedať – konečne. RTVS po dlhšom čase uvádza do vysielania reláciu venovanú domácej futbalovej súťaži ..
21.2.2019
Áno je to tak, Kameňák sa po rokoch vracia späť a to ako televízny komediálny seriál. Už od februára ..
17.2.2019
Projekt televízie JOJ a produkčnej spoločnosti D.N.A. ProductionTrhlina ovládol so svojim otváracím ..
6.2.2019
Verejnoprávna RTVS sa stala koproducentom českého filmu s názvom Zlatý podraz. Ide o naozaj úspešnú ..
3.2.2019
Od uvedenia pilotnej časti šou Dvaja na ..
24.1.2019
Prednedávnom sme v jednom z predchádzajúcich článkov spomínali
16.1.2019
Áno je to tak. Verejnoprávna televízia pokračuje v kvalitných akvizíciách a trende uvádzania kvalitných seriálových ..
12.1.2019
Po piatich rokoch budeme mať možnosť opäť si pozrieť jednu z celosvetovo najpopulárnejších talentových formátov ..
4.1.2019
Určite ste aj vy zaregistrovali smutnú správu o úmrtí známeho historika, spisovateľa a najmä popularizátora slovenskej ..
1.1.2019
Televízia JOJ sa nechce uspokojiť s tým, že je aj naďalej dvojkou na trhu a po nie celkom vydarenej jeseni spriada na budúci ..
19.12.2018