Najväčší Slovák už od počiatku kontroverzný

Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS pustila na obrazovky. V nej sa totiž ocitol aj prezident Slovenského štátu Jozef Tiso. Po viacerých protestoch sa vedenie televízie rozhodlo razantne zakročiť. Výsledok? Televízny spot bol stiahnutý, verejnosť nebude môcť túto kontroveznú osobnosť nominovať, navyše to bude preverovať špeciálna prokuratúra prostredníctvom NAKA (Národná kriminálna agentúra). Tá má za ulohu zistiť, či takto nedošlo k spáchaniu trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, alebo prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd..

Poďme si teraz v skratke povedať o čo v tomto formáte pôjde. Za Najväčšieho Slováka budú môcť diváci nominovať akúkoľvek osobnosť (živú i po smrti). Do tejto prvej fázy projektu sa môžete zapojiť až do 20. decembra. Z nominácií vzíde sto osobností, ktoré budú vyhlásené počas galavečera na Jednotke a to 1. januára 2019. Na jeho konci bude napokon vyhlásená aj finálová desiatka a spustí sa hlasovanie, v ktorom si budete môcť vybrať práve toho svojho kandidáta na celkové prvenstvo. Celú túto „hlasovaciu“ fázu bude sprevádzať aj 10 televíznych večerov, v ktorých sa predstavia všetky osobnosti v abecednom poradí. Na tie sa môžete tešiť od stredy 20. februára do 24. apríla 2019. Šou nakoniec ukončí druhý galavečer, ktorý bude odvysielaný taktiež na Jednotke 1. mája. Práve v tento deň bude vyhlásená na základe hlasovania divákov najväčšia osobnosť – Najväčší Slovák.

Len pre zaujímavosť. Pôvodný formát pochádza z dielne BBC a v roku 2002 sa stal najväčším Britom sir Winston Churchill. V Nemecku sa aj prostredníctvom verejnoprávnej ZDF stal Najväčším Nemcom Konrad Adenauer. V Čechách to bol zase Karel IV.

Novinky zo sveta TV
Už zanedlho sa budeme môcť priučiť bontónu a spoločenskej etikete prostredníctvom nového animovaného televízneho ..
5.12.2018
Poďme sa pozrieť na program slovenských televízií v najväčší sviatok roka Štedrý deň. Nie preto, že Vianoce sú už ..
2.12.2018
Áno je to tak. Súťažné hry opäť dostávajú zelenú a od budúceho roka sa tak budete môcť pozrieť až na 4 nové ..
23.11.2018
Už to tak bude, slovenské televízie idú opäť skúšať šťastie a nervy normálneho diváka s novými, ale aj prerobenými ..
15.11.2018
Šou Najväčší Slovák vyvoláva rozruch už od začiatku. Teda od prvej upútavky, ktorú verejnoprávna RTVS ..
11.11.2018
Teda pokiaľ všetko vyjde tak ako má. Pokračovanie seriálu je totiž aktuálne v prípravnej fáze a s natáčaním sa ráta ..
4.11.2018
Áno je to tak. Seriálový komediálny počin Markízy -
28.10.2018
Do kín (premiéra 1.11.2018) smeruje film Ostrým nožom v koprodukcii RTVS inšpirovaný prípadom ..
18.10.2018
Séria nových seriálov na Jojke sa bude opäť niesť v komediálnom duchu. K už natočeným projektom Delukse ..
14.10.2018
Ale áno, Susedia už veru majú svoj vrchol za sebou, o tom snáď ..
3.10.2018